Запуск кластерів у регіонах: з чого почати

Кmbs ініціює відкритий управлінський захід, присвячений запуску кластерів в регіонах України

Запуск кластерів у регіонах: з чого почати

29 листопада 2016 року Києво-Могилянська Бізнес Школа (kmbs) ініціює відкритий управлінський захід, присвячений питанню, з чого починати запуск кластерів в регіонах України. На захід запрошуються управлінці, які мають амбіції розвивати регіон і представляти бізнес, місцеву і державну владу, науку і освіту, громадський сектор.

Захід буде цікавим для управлінців стратегічного рівня та для власників бізнесу.

Питання дискусії:

  • Що таке кластер, і чому він може стати двигуном економічного розвитку регіону?
  • Які переваги і ризики кластеру для бізнесу, освіти, влади і громади?
  • Які передумови необхідні для запуску кластеру?
  • З чого почати запуск кластеру?

Економісти давно помітили, що всередині країни певні регіони, міста, села розвиваються набагато потужніше, ніж інші. У 90-х роках бізнес-мислитель Майкл Портер перевернув розуміння економічного розвитку, давши своє пояснення – тому що в таких регіонах є географічна концентрація організацій навколо однієї продуманої вузької спеціалізації, які одночасно конкурують і співпрацюють між собою. Цей феномен він назвав кластером.

У світі існує більш ніж 10 000 кластерних ініціатив, в Україні - лише перші паростки. Як ініціювати цей процес? На ці питання ви й отримаєте відповіді під час заходу.

Захід розпочнеться о 15:00 лекцією «Кластери як двигуни економічного розвитку регіону». Спікером виступить В’ячеслав Геращенко, викладач курсу «Бізнес-кластери», заступник декана kmbs.

Продовжить захід о 16:15 дискусія «Перші кроки запуску кластерів в українських регіонах». У дискусії візьмуть участь Володимир Патіс, власник компанії «Ескада-М»; Володимир Моренець, професор Києво-Могилянської академії; Артур Херувімов, заступник генерального директора з розвитку концерну «УкрОборонПром» та Микола Гордійчук, директор компанії «Агріко Україна», президент Української асоціації виробників картоплі.

Також під час події буде анонсований національний конкурс-відбір управлінців з амбіціями розвитку регіонів. Конкурс ініційований kmbs у партнерстві з міжнародною агенцією кластерного розвитку Cluster Navigators.

Участь у заході є безкоштовною. Місце проведення: м. Київ, вул. Волоська, 8/5.

ВЗЯТИ УЧАСТЬ

Освіта.ua
25.11.2016