США інвестують у бізнес-освіту українців $4-5 млн

Програма SEED Grant профінансує навчання студентів з України у топових бізнес-школах США

США інвестують у бізнес-освіту українців $4-5 млн

Стипендійна програма SEED Grant фонду Western NIS Enterprise Fund, що був створений урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), планує інвестувати близько 4-5 млн дол. в бізнес-освіту українських професіоналів протягом 2016-2017 років і профінансує навчання близько 40 студентів з України та Молдови у топових бізнес-школах США.

Про це повідомили в Українському кризовому медіа-центрі під час прес-конференції за участі президента Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) Ярослави З. Джонсон, посла США в Україні Джеффрі Р. Пайєтта та керівника програми SEED Grant WNISEF Романа Тичківського.

За словами посла США в Україні Джеффрі Р. Пайєтта, фінансова підтримка освіти українських управлінців – це спосіб продемонструвати зусилля США щодо зміцнення економічного та політичного розвитку України. Саме шляхом підвищення рівня освіченості та компетентності українських бізнес-лідерів та державних службовців можна досягти позитивних реформ у нашій державі.

Як зауважила президент фонду WNISEF Ярослава З. Джонсон, стипендійна програма Seed Grant є унікальною для України, оскільки фонд має можливість компенсувати студенту МВА до 100% плати за навчання в одному з 50-ти найпрестижніших університетів США.

Такі непрямі інвестиції в українську економіку видаються значно ефективнішими, адже працюють на довгострокову перспективу. Отримавши ступінь МВА в США, українські топ-менеджери отримають не лише глобальні контакти, а й всеохоплююче розуміння економічних процесів та моделей управління, і ці знання будуть застосовані на користь саме української держави.

«Обов'язковою умовою програми SEED Grant є повернення учасника після навчання до України, де він має пропрацювати щонайменше три роки», - розповів керівник програми SEED Grant WNISEF Роман Тичківський.

За його словами, середня стипендія, яку надає фонд, складає 100 тисяч доларів США. З 2014 року, від початку існування програми, можливістю отримати стипендію на бізнес-освіту у США скористалися п'ять українців. Двоє учасників навчаються у бізнес-школі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, по одному – в університеті Дюка, Чикаго та Берклі. Роман Тичківський наголосив, що SEED Grant не має обмежень щодо терміну подачі заявок на стипендію, однак фінансує лише тих кандидатів, які вже зараховані на одну із програм МВА.

«На жаль, статистика свідчить, що частка українців, які навчаються в американських бізнес-школах, дуже невелика у порівнянні з іншими іноземцями. Очевидно, що однією з перепон є ціна за навчання за кордоном. Сьогодні SEED Grant вирішує цю проблему. Маю надію, що завдяки фонду WNISEF ця статистика зміниться і кількість топ-менеджерів зі ступенем МВА в Україні зросте», - підсумував Роман Тичківський.

Дізнатись більше

Освіта.ua
21.01.2016