Який досвід роботи потрібен для отримання MBA?

Кращі бізнес-школи вимагають від кандидатів мінімальний досвід роботи від трьох до п'яти років

Який досвід роботи потрібен для отримання MBA?

Бізнес-школи приділяють особливу увагу досвіду роботи та лідерським навичкам своїх кандидатів. Якщо ви збираєтеся отримати ступінь MBA, то вам необхідно отримати досвід роботи, який допоможе вам виділитися серед інших кандидатів.

Редакція журналу US News досліджувала питання використання досвіду роботи для отримання переваг при подачі заяви в школу бізнесу:

1. Чи розглядають програми MBA стажування як трудовий досвід або кандидатам варто шукати оплачувану роботу перед тим, як подавати заявку на програму MBA?

Кращі школи бізнесу приймають студентів, у яких є хоча б один рік досвіду роботи. І, як правило, вони повинні працювати на повну ставку.

Що стосується стажувань, у приймальній комісії звертають на них увагу, але коли більшість кандидатів вказує досвід роботи з повною зайнятістю, стажування виглядає не так солідно.

Для більш молодих кандидатів, у яких на момент подачі заяви немає досвіду роботи або його дуже мало,  стажування під час навчання в університеті можуть вказати на те, що ви вже почали свій кар'єрний ріст і вже маєте якісь досягнення.

Не забувайте, що для приймальної комісії не важливо, чи була у вас повна зайнятість, часткова або стажування, отримували ви за це гроші чи ні. Важливі ваші досягнення, як ви справлялися із завданнями, з ким співпрацювали і наскільки ви виросли професійно.

2. Який у кандидатів повинен бути досвід роботи? У різних шкіл різні вимоги?

Вимоги можуть відрізнятися, але більшість програм MBA вимагають досвід роботи мінімум один-два роки на умовах повної зайнятості. У лідируючі школи бізнесу поступають кандидати, у яких досвід роботи становить від трьох до п'яти років.

Скільки чекати перед подачею заяви залежить від того, який професійний профіль має кандидат. Можна зустріти прекрасних кандидатів з досвідом роботи від одного до двох років, але бувають і люди, яким би не завадило отримати більше професійних навичок.

Кандидати повинні поставити собі кілька запитань: Я суттєво вплинув на роботу компанії, на клієнтів і своїх співробітників? Мої старання були оцінені? Я всьому навчився на цій посаді? Чи досить добре представлені інші аспекти (оцінки, громадська діяльність) моєї анкети?

3. Які професії та функціональні обов'язки справляють враження на приймальну комісію? Наскільки важливий для кандидата досвід керівної роботи?

Вся справа у тому, що приймальні комісії не шукають якийсь певний професійний профіль. У провідних бізнес-школах можна часто побачити працівників «Корпусу миру», власників сімейних підприємств, венчурних інвесторів, консультантів зі стратегічного розвитку, бухгалтерів, лікарів, адвокатів, інвестиційних банкірів, технічних експертів, бренд-менеджерів. Всі вони вступають в кращі бізнес-школи.

Хоча програми і не вимагають певної професії і функціональних обов'язків, приймальну комісію цікавлять всебічно освічені особистості. Якщо кандидати працювали у сфері фінансів, стратегічного консалтингу чи комп'ютерних технологій, їм доведеться гарненько попрацювати, щоб виділитися на тлі інших кандидатів.

При розгляді анкети кандидата, важливу роль відіграють такі фактори як досвід керівної та командної роботи. Щоб продемонструвати ці якості, необов'язково працювати в сфері бізнесу. Вони не повинні керувати командою з десяти чоловік, щоб проявити свої значні лідерські якості. Багато кандидатів мали неофіційний досвід керівної роботи, наприклад, вони вплинули на результат, запропонувавши інше рішення проблеми.

Багато кандидатів отримували такий досвід під час громадської діяльності або під час навчання в коледжі.

Хоча у бізнес-шкіл досить таки широке поняття досвіду керівної та командної роботи, кандидатам рекомендується мати якесь підтвердження їх вражаючої роботи.

4. Які професії та функціональні обов'язки не дуже цінуються?

Не можна сказати, що якісь конкретні професії та функціональні обов'язки не цінуються. Багато кандидатів були успішними в абсолютно різних сферах. Головне не професія і не функціональні обов'язки, а те, чого вони змогли досягти.

Є деякі посади, які відкривають більше можливостей для лідерства і досягнень. Наприклад, працюючи у відділі маркетингу та стратегічного розвитку в головному офісі «Starbucks» у кандидата буде більше шансів для розвитку, ніж працюючи касиром в кафе «Starbucks».

Працюючи в консалтинговій фірмі, яка допомагає великій компанії з відкриттям центру технічної підтримки в Бенгалуру, Індія, у кандидата буде більше шансів проявити себе, ніж просто працюючи в кол-центрі.

5. Наскільки важливий досвід роботи в порівнянні з іншими аспектами анкети.

Відбір кандидатів на програму MBA - це рівняння з великою кількістю змінних. На перший погляд, це «рівняння» складається з відомостей про освіту, досвід роботи, громадську діяльність та автобіографії.

Кожен аспект можна розбити на кілька частин. Наприклад, у відомостях про освіту вказується середній бал під час навчання у школі та університеті, назва навчальних закладів, назви дисциплін, рейтинг в класі, результат GMAT, інші отримані дипломи, результат TOEFL і так далі.

Вивчаючи всі дані кандидатів, комісія оцінює їх здатність до керівництва, емоційне сприйняття і вміння працювати в команді.

Досвід роботи дуже важливий, але він не завжди важливіший за інші пункти в анкеті. Все залежить від кандидата. Кандидата з шестирічним досвідом роботи будуть суворіше оцінювати в плані професійного досвіду, ніж за його оцінками. Більш молодого кандидата будуть оцінювати більше за його оцінками, оскільки у комісії буде недостатньо інформації щодо його професійного досвіду.

USnews
01.06.2016