Навички успішних випускників програм MBA

Інтернет-видання Huffingtonpost назвало навички випускників MBA, необхідні для досягнення успіху

Навички успішних випускників програм MBA

Поки нинішні студенти отримують ступінь MBA, світ значно змінитися за той час, доки вони навчатимуться, і випускники MBA потраплять на дуже конкурентний ринок праці. Як правило, ступінь MBA тягне за собою високі зарплати і заохочувальні бонуси. Але і випускники повинні відповідати своєму високому статусу.

Інтернет-видання Huffingtonpost попросило директорів компаній, державних службовців і професорів висловити свої точки зору щодо головних навичок, які необхідні випускникам MBA для досягнення успіху. Абсолютно всі опитані згадали комунікативні здібності, тому цей навик очолить список.

Комунікативні здібності. У світі, де популярні твіти та всілякі скорочення в текстових повідомленнях, спілкування хорошою мовою в письмовій та усній формі стає вимираючим мистецтвом.

Здатність говорити, писати, вміло формулювати і доносити свої ідеї дуже важлива. І не має значення, чи ведете ви груповий проект, працюєте зі звичайними людьми або співпрацюєте з іншими країнами та культурами.

Аніко Делані, начальник відділу маркетингу в корпорації BNY Mellon («Банк Нью-Йорк Меллон»), згодна, що вміння спілкуватися є найбільш важливим, тому що з ним пов'язана вся наша діяльність. «На роботі чи вдома, чи ведете ви групу або просто берете участь в командній роботі, просуваєтесь ви по службі або допомагаєте іншим, хороші комунікативні здібності допоможуть вам виділитися». До таких навичок спілкування також відносять і здатність до імпровізованої промови, володіння мімікою і жестикуляцією на відео, успішне використання соціальних мереж.

Адаптація. «У сучасній економіці, успішний менеджер не має часу відволікатися на емоційні або уявні проблеми», - говорить Лісл Редл, заступник декана програм MBA в університеті Джорджа Вашингтона. Здатність розуміти емоції, які з'являються в часи труднощів, і ефективно справлятися з ними, а не піддаватися їм, буде як і раніше залишатися важливим практичним навиком в цьому динамічному світі». Але як же навчитися пристосовуватися? Програми MBA можуть допомогти студентам розвивати психологічну стійкість за допомогою імітації деяких ситуацій і подальшого їх обговорення.

Глобальне мислення. Глобальний світогляд означає не тільки технічні навички необхідні для успішної роботи, а й особисті якості. «Існує незаперечний зв'язок між економікою і бізнесом», - говорить Дайан Галаяс, директор компанії «Перформанс Полімерс» в Дю Пон. «Для успішної роботи з різними культурами, світогляд професіоналів повинен вийти за рамки бізнесу, культури і традицій».

Здатність працювати в міжнародних командах і досягати гарних результатів - ось складова глобального мислення. Сюди ж варто віднести такі навички як здатність пристосовуватися, допитливість і бажання пізнавати щось нове.

Характер. Випускники MBA зможуть виділитися, якщо поводитимуться відповідально і будуть чесні. «Основа успіху в роботі і житті - це характер», - стверджує Перрі Йітман, перший заступник директора відділу корпоративних відносин у «Крафт Фудс», і директор організації «Крафт Фудс».

«Це найкращий показник успіху людини». У новинах тільки й говорять про корумпованість у політиці та бізнесі, що лідери заперечують свою відповідальність і жадібну поведінку. І через це у нас великі проблеми. «Світ хоче, щоб великі підприємці вибрали підхід високої моралі і оцінювали політиків і один одного за високим стандартом», ​​говорить Ерік Хірст, заступник декана з післядипломної програми Техаського університету. Це буде не просто. «Лідери повинні вміти працювати з іншими і розуміти, що у людей будуть різні думки, що впроваджувати зміни буде дуже складно», - додав Хірст.

Квантитативне, аналітичне та стратегічне мислення. Це базові навички, якими повинні володіти всі випускники MBA, незалежно від виду діяльності. Ці навички є основою для розуміння, управління і ведення бізнесу. Сюди також входять навички збору даних, перевірки фактів і узагальнення. «Студенти MBA повинні не просто отримати ці навички, а й навчитися їх застосовувати», - говорить Конрад Лі, керівник кафедри та директор програми MBA бізнес-школи Джона Хантсмена при Державному університеті Юти. «Студенти MBA повинні не просто отримувати знання, а й прагнути стати кимось незвичайним».

Знання іноземної мови. Світ бізнесу працює на міжнародному рівні, тому знання іноземних мов, особливо таких затребуваних як китайська, іспанська або арабська, виділить вас з натовпу. Знання - це добре, а от вільне володіння мовою ще краще, оскільки все більша кількість організацій відкриває свої офіси в інших країнах. Багато випускників MBA з інших країн можуть вести бізнес різними мовами. «Під час ділової зустрічі вам не завадить вміння перейти на іншу мову», - говорить колишній посол Сполучених штатів Кертіс Чин.

«Навіть якщо ви погано знаєте мову, ваше бажання зрозуміти чужу культуру й іншу мову допоможе налагоджувати ділові відносини, які так важливі для вашої кар'єри».

Новаторство і творчі здібності. Новаторство і креативність є ключами до успішного бізнесу незалежно від того чи хочете ви дотримуватися конкуренції або знаходити рішення, які будуть розвивати, покращувати і розширювати діяльність вашої компанії, які не будуть шкодити нашій планеті. «Студентам MBA слід навчитися мислити нестандартно і шукати натхнення в несподіваних і нетрадиційних місцях», - говорить Редл. Хірст підтримує: «Новаторство і креативність можуть допомогти нам вирішити проблеми з використанням електроенергії, їжі, води, транспорту і медичного обслуговування. Але для цього потрібно мати особливі навички лідерства».

Здатність інтерпретувати новий соціальний світ. У наш час всі менеджери намагаються зрозуміти нові соціальні світи. Вони працюють на міжнародних ринках та ринках, що стрімко розвиваються. Технології продовжують радикально змінювати умови бізнесу. Менеджери повинні об’єднувати відділи в корпораціях, налагоджувати творчі партнерські відносини з некомерційними та громадськими організаціями і знаходити найкращий підхід до своїх клієнтів. «Студенти MBA повинні навчитися використовувати свою «соціологічну уяву», тобто, швидко оцінювати вартість, норми і правила, які визначають разом соціальний світ, особливо, якщо цей світ не схожий на їхній світ», - радить Редл. «Щоб навчитися це робити, студенти повинні вийти зі своєї культурної зони комфорту».

Це можна зробити через навчання, стажування або роботу в закордонних програмах, або бути волонтером в організації, яка спеціалізується на допомозі бідним, хворим і літнім людям або ж людям з інших соціальних груп.

Випускникам MBA є над чим замислитися, вони мають прийняти багато рішень. Поки ви розвиваєте ці навички до і після закінчення навчання, ось вам підказка від експертів - цікавтеся усіма галузями. Не зациклюйтеся на фінансах, бухгалтерії та консалтингу. З продуктивними навичками, випускники MBA зможуть істотно змінити бізнес в своїх країнах вже в найближчі десять - двадцять років.

Освіта.ua
22.06.2016