Десять фільмів для слухачів програм MBA

Десять фільмів, що дозволять поглянути на спокуси, з якими зустрічаються бізнесмени

Десять фільмів для слухачів програм MBA

Українські бізнес-школи регулярно запрошують бізнесменів на спеціально організовані кінопокази, що супроводжуються дискусіями під управлінням відомих модераторів, оскільки у фільмах можна знайти багато ілюстрацій управлінських ситуацій, з якими керівники стикаються в реальному житті.

У світі кіно ви знайдете підтвердження великих істин: руйнівної дії влади, грошей і зарозумілості; плодів надії, поту й наполегливості; компромісів і непередбачених результатів як наслідків прийнятих рішень і усюдисущої можливості для примирення та спокутування вини.

Хоча Голлівуд і прикрашає дійсність, ділові відносини у фільмах часто відображають реальність. Від Джордана Белфорта до Говарда Хьюза фільми показують нам глибину порочних об'ємних персонажів, чиї ключові моменти в житті ‑ досягнення, зради та прозріння нагадують нам про наш власний потенціал і слабкість. Захоплюємось ми чи ненавидимо цих героїв, ми пам'ятаємо про них ‑ і негативні приклади також значать багато що.

Ось десять обов'язкових для перегляду фільмів, які надихнуть ділову хватку, дозволять особисто близько поглянути на спокуси та двозначності, з якими ви обов'язково зустрінетесь у світі бізнесу.

1. Уолл Стріт

 «Найголовніше у грошах, Бад, – це те, що вони примушують тебе робити те, що ти не хочеш робити».

Цей фільм повинен очолювати список, якщо ми кажемо про стрічки, обов'язкові для перегляду слухачами бізнес-шкіл. Картина розкриває все, що бізнес приховує за кулісами. Захоплююча подорож у життя Гордона Гекко показує, як саме люди міняють моральні цінності, щоби стати непристойно багатими і зробити це на Уолл Стріт, з такими принципами, як: «Гроші – це все» і «Жадність – це добре». Поставтесь до цього уроку критично!

2. Своя людина«Так, часом мені б хотілось не робити цього. Був час, коли я відчував, що вимушений зробити це. Ти спитаєш мене, зробив би я це ще раз? Чи думаю я, що воно коштує
того? Так, я думаю, що воно того коштує».

Аль Пачіно й Рассел Кроу грають у цьому фільмі, що вже є достатньою причиною, щоб його подивитись. Крім того, його обов'язково дивитися, щоби знати, що насправді означають поняття етики й чесності в бізнесі. Це історія про людину, яка стикається з поганим вибором ‑ зробити вірний крок і ризикнути життям чи тримати рот на замку.

3. Такер: Людина та її мрія

«О, яка різниця – п'ятдесят або п'ятдесят мільйонів. Це лише механізм!.. Ідея ось, що важливо, Ейб. Мрія».

Шукаєте натхнення, щоб «нагуляти» апетит перед стрибком у світ підприємництва? Цей фільм може стати для вас незабутнім натхненням. Розслабтеся, доки картина надихатиме вашу душу, розповідаючи вам, як це ‑ слідувати за мріями ... ложе із троянд ... але троянди зі шпильками. Ось тут-то вам і доведеться піти на жертви.

4. Громадянин Кейн

«Ви знаєте, містер Бернстін, якщо я б не був дуже багатий, то міг би бути по-справжньому чудовою людиною».

Побудувати собі імідж ділка бізнесу й подивитися, чим ви заплатите за це! Відступити від етичних принципів – це вибір, з яким стикаються зрештою багато бізнесменів. Цей блискучий фільм оповідає про те, як побудувати імперію і які небезпеки можуть вас чекати на цьому шляху. Не дозволяйте цьому класичному прикладу заплутати ваш проникливий розум!

Урок – гірка правда: успіх часто дістається дорогою ціною, і на вершині життя може бути досить порожнім.

5. Це прекрасне життя

«Запам'ятай, Джордж: людина не може бути невдахою, якщо в неї є друзі».

Цей непідвладний часу чорно-білий класичний фільм Френка Капрі є наочним уроком моралі, фінансової і практичної! Найважливіший урок, який студент MBA повинен засвоїти, це те, що за гроші не можна купити щастя, і що справжнє щастя полягає не у вашому бізнесі чи роботі, а в сімейних узах, любові і друзях. Це дійсно прекрасне життя!

6. Офісний простір

«Я сидів сьогодні на робочому місці й усвідомив, що з тих пір, як почав працювати, кожний наступний день мого життя ставав гірше, ніж попередній. Таким чином, це означає, що щодня, коли ти мене бачиш, це гірший день у моєму житті».

Що ви робите, коли у вас є вимотуюча робота з 9 до 17-ї? Вам, напевно, ніколи не вдавалося зробити її веселою й жахливою, як Пітеру Гіббонсу. Цей фільм демонструє офісну політику у кращому вигляді. Ви, безумовно, звернетесь до цього фільму, принаймні, один раз в житті.

7. Enron. Найтямущіші хлопці в цій кімнаті

«Приходь подивитись, куди пішли всі твої гроші».

ENRON увійде в історію як один з найбільших прикладів бізнес-шахрайства у світі, і ви як студент бізнес-школи, безумовно, хочете знати, що відбулось насправді і який хаос виник. Отримайте урок реального бізнес-життя і зрозумійте різницю між «робити все вірно» й «робити вірні речі»!

8. Хрещений батько

«Тримай друзів близько, а ворогів – ще ближче».

Ви не можете дозволити собі пропустити його! Його повинні дивитись усі студенти бізнес-шкіл. «Хрещений батько» – це Біблія широкоформатного кіно, що оповідає про те, чому відносини і створення зв'язків є важливими, чому допомагати людям ‑ це добре для бізнесу і чому необхідно завжди пам'ятати про конкуренцію.

9. Варвари біля воріт

«Хай вони проклянуть тьму – ми не роздаємо жодних свічок».

Ознайомлення з реальністю поглинання ворожими компаніями й за допомогою покупки контрольного пакету акцій із залученням позикових засобів ‑ це важливий урок для палкого студента бізнес-школи. Ось реальна історія й реальний урок! Як класичний приклад, обов'язковий для перегляду студентами бизнес-шкіл, цей фільм розповість вам сагу про боротьбу за владу, поглинання конкурентами та викуп із залученням позики.

10. Норма Рей

«Забудь про це! Я там, де я є. Тобі будуть потрібні поліцейський департамент, пожежники і Національна гвардія, щоби зсунути мене з місця!».

Чому профспілки працюють так, як працюють? Знайдіть відповідь у цій чудовій картині про рішучість матері-одиначки, яка бореться за покращення умов праці на текстильній фабриці, де працює.

Які ще фільми ви би включили у свій список картин, обов'язкових для перегляду студентами, які вивчають ведення бізнесу?

poetsandquants.com
16.09.2014