МОН підтримує скасування відстрочки для деяких студентів

У МОН кажуть, що вступ до вишу не має бути формальністю для отримання дозволів

МОН підтримує скасування відстрочки для деяких студентів

Деякі люди використовують вищу освіту, щоб обійти мобілізацію.

Про це заявили у Міністерстві освіти і науки, коментуючи законопроєкт, що передбачає скасування відстрочення для деяких студентів.

У МОН наголошують, що вступ до закладу вищої освіти має бути свідомим вибором, а не формальністю для отримання довідок і дозволів.

«Прагнемо, щоб студенти вступали до ЗВО за власним бажанням, а не через вимушені обставини. На жаль, цифри вказують на те, що такі ризики є. У 2022 році категорія студентів-чоловіків віком старше за 25 років збільшилася на 55 тисяч у порівнянні з даними за 2021 рік, зокрема на 33 тисячі на магістерському рівні. Бачимо, що деякі люди використовують вищу освіту, щоб обійти мобілізацію», – зазначають у Міносвіти.

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт передбачає внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо скасування відстрочення для деяких студентів. Йдеться про те, що відстрочення не буде розповсюджено на чоловіків після 30 років, які вступають до закладу освіти й здобувають непослідовну вищу освіту.

Водночас відстрочення зберігатимуть для тих, хто ще не досяг 30 років і здобуває послідовну освіту.

«МОН підтримує цю ініціативу.  Вища освіта має стати місцем, де процвітає чесність і гідність кожного українця. Працюємо над цим!», – заявили у відомстві.

Освіта.ua
06.09.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тимур Алиев
Якщо я маю диплом спеціаліста, а диплом магістра - ні. В такому разі навчання в магістратурі буде вважатися непослідовною освітою?
Черкаси
Розуміємо , що треба комусь і до Зсу йти, захищати краіну. Але - треба сказати: місця бюджетні зберігаються кожному призваному; аспірантам дати термін до 35 років; призвати ті спеціальності, які потрібні. Іще - не тролити тих , хто вступив на навчання, вони робили все по Закону, а Закон зворотноі сили не має…
Денис
Я так розумію , що навіть ті хто 30+ і без вищої , але є бажання здобувати , теж будуть підлягати мобілізації . Тобто, людина право на здобуття першої в.освіти має , але нема гарантій що ти дрвчишся до кінця . .
Лора
А як щодо аспірантів? Якщо аспірант старший 30років ? Це ж не зовсім здобуття освіти. Це здобуття наукового ступеня. На це йдуть особи, які хочуть бути науковцями чи вже працюють в науковій сфері і здобувають науковий ступінь.Чому аспіранти не мають право на відстрочку ?