Науковців каратимуть за порушення принципів експертизи

За порушення принципів проведення експертизи науковцям заборонять участь у конкурсах на отримання фінансування

Науковців каратимуть за порушення принципів експертизи

Експертам, які порушили принципи проведення наукової і науково-технічної експертизи, заборонятимуть участь у конкурсах на отримання фінансування наукових досліджень і експериментальних розробок.

Така норма додана в проєкті закону «Про систему пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні», винесеному на громадське обговорення.

Зокрема, за порушення принципів проведення експертизи науковцям заборонятимуть участь у конкурсах на отримання фінансування наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок протягом 1 року з дня встановлення факту такого порушення Комісією з питань етики.

У разі вчинення повторного порушення заборона триватиме протягом 3 років.

До принципів проведення наукової експертизи законопроєктом віднесено принципи компетентності, об’єктивності, незалежності, прозорості, захисту інформації та відповідальності.

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ПРОЄКТОМ ЗАКОНУ

Освіта.ua
22.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алекс
Якій цікавий пункт... тобто замовник каже експерту або гарний висновок, або ... ми таке вирішимо... як може зацікавлена сторона створювати "арбітраж"?) Замовники наукової і науково-технічної експертизи створюють Комісію з питань етики, метою діяльності якої є: контроль за дотриманням принципів академічної етики та доброчесності при проведенні наукової і науково-технічної експертизи; вирішення конфліктних ситуацій щодо фактів порушення академічної доброчесності при проведенні наукової і науково-технічної експертизи; забезпечення дотримання професійно-етичних норм та морально-правових принципів при проведенні наукової і науково-технічної експертизи; встановлення фактів вчинення при проведенні наукової і науково-технічної експертизи порушень принципів наукової і науково-технічної експертизи, наведених у статті 3 цього Закону, або вчинення правопорушень, зазначених в статті 35 цього Закону.»
Нік67
Київський окружний адмінсуд відкрив справу проти НАЗЯВО через припинення перевірки на плагіат дисертацій Лісового та Бабака https://life.pravda.com.ua/society/2023/08/22/256074/ https://ukranews.com/ua/news/951537-kyyivskyj-okruzhnyj-adminsud-vidkryv-spravu-proty-nazyavo-cherez-prypynennya-perevirky-na-plagiat
Що таке плагіат ?
Київський окружний адмінсуд відкрив справу проти НАЗЯВО через припинення перевірки на плагіат дисертацій Лісового та Бабака