Студентів з ТОТ переведуть на бюджет у першу чергу

Ректорам забороняється самостійно переводити студентів інших категорій на вакантні бюджетні місця

Студентів з ТОТ переведуть на бюджет у першу чергу

Якщо у закладі вищої освіти є студенти з ТОТ та внутрішньо переміщені особи, які навчаються на контракті, ректорам забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця держзамовлення.

Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Зокрема, таке переведення має здійснюватись за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць.

«За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення», – пояснили у відомстві.

Як відомо, право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну мають студенти, які проживають на ТОТ, студенти, які виїхали з таких територій, а також діти загиблих захисників України, учасники бойових дій і їхні діти та особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.

Право переводу розповсюджується на студентів, які були зараховані на контракт до 2021 року включно та здобувають такий ступінь освіти вперше.

Також у відомстві зазначили, що переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році.

Освіта.ua
10.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Знаходжусь на ТОТ. Навчаюсь за ОКР "магістр", ДНФ. Надсилала всі копії документів для переведення на бюджетну форму навчання. Але повідомили про відмову ( без пояснення причин) та необхідність сплатити терміново борг, бо в січні вже випуск(.
Людмила
Ми з прифронтового міста Оріхів, що за 50км від Запоріжжя. Син вступив до ВНЗ м.Запоріжжя у 2022р на бюджетну форму навчання, документи подавали онлайн, так як з 09.03.2022р по теперішній час знаходимось у Польщі. Зараз навчається онлайн. Чи можна надати оригінали документів ВНЗ після утихомирення бойових дій, після ПЕРЕМОГИ?
Галина
Для Людмила: взагалі то документи мають бути здані відразу. Але Ви можете спитати в своєму закладі.
Коментувати