Більшість студентів і викладачів задоволені якістю навчання

Переважна більшість викладачів та студентів схвально оцінюють якість освітніх послуг

Більшість студентів і викладачів задоволені якістю навчання

Переважна більшість викладачів та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти схвально оцінюють якість надання освітніх послуг у новому навчальному році.

Про це йдеться у результатах онлайн-опитування, що проведене Державною службою якості освіти спільно з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Зокрема, позитивно оцінюють і якість надання освітніх послуг, і результати навчання 80% викладачів та 90% студентів.

Майже 11% респондентів визнали покращення системи якості освіти. Дві третини респондентів (74%) вважають, що загальний рівень якості освітніх послуг не змінився порівняно минулим роком.

Про погіршення якості освіти зазначили 13% респондентів.

Дослідження показало, що на початок 2022/23 навчального року кожен четвертий респондент повернувся до місця перебування закладу освіти (15% студентів та 30% викладачів), ще 6% учасників опитування заявили, що планують це зробити протягом кількох тижнів, втім кожен п’ятий не має змоги повернутися.

Найбільш мобільними є студенти, натомість викладачі коледжів (75%) та закладів вищої освіти (67%) залишалися за місцем провадження закладом освітньої діяльності.

Заклади фахової передвищої та вищої освіти обрали дистанційний (40%) та очно-дистанційний (34%) формати роботи.

Більшість педагогічних працівників (85%) та здобувачів (68%) закладів фахової передвищої освіти, а також науково-педагогічних працівників (70%) закладів вищої освіти, у яких новий навчальний рік розпочався в офлайн-форматі, задоволені відновленням освітнього процесу в очній формі.

Більшість науково-педагогічних працівників (90%) та здобувачів вищої освіти (70%) вважають ефективними заходи, яких вживають заклади вищої освіти та їх підрозділи для забезпечення якості навчання й викладання. Втім кожен п’ятий студент вважає, що такі заходи формальними.

В опитуванні взяли участь 12 тисяч респондентів (9 473 – здобувачі освіти та 2 529 – викладачі) з 60 закладів фахової передвищої та 50 закладів вищої освіти.

Освіта.ua
06.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
1) Викладачі, які окрім університету нічого не бачили 2) Студенти, які так і не вилізли з-під батьківської опіки.
Вчитель
Більшість ледарів у бурсах задоволенні відсутністю вимог до навчання, так буде точніше.