Викладачів зобов’яжуть володіти англійською мовою

Таку вимогу передбачає законопроєкт щодо надання англійській мові статусу мови міжнародного спілкування

Викладачів зобов’яжуть володіти англійською мовою

Науковці та викладачі вишів повинні будуть обов’язково володіти англійською мовою.

Про це під час брифінгу розповів перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Зокрема, таку вимогу передбачає законопроєкт щодо надання англійській мові особливого статусу мови міжнародного спілкування, роботу над яким розпочали в Міністерстві культури та інформаційної політики.

За словами заступника міністра, вивчення англійської мови сприятиме інтеграції українців в європейську спільноту.

«Розширення сфер застосування англійської мови в Україні сприятиме активізації процесів інтеграції українців в європейську спільноту в межах очікуваного набуття членства України в ЄС, формуванню суб'єктності держави у світових глобалізаційних процесів, підвищенню рівня її конкурентоспроможності на глобальному ринку, а також зростанню її інвестиційної та туристичної привабливості», – зазначив Ростислав Карандєєв.

Також він наголосив, що володіння англійською мовою відкриває широкий доступ до знань, адже англійська – це мова конференцій та спортивних змагань.

«80% всіх наукових праць, що видаються на сьогоднішній день у світі, написані англійською», – підкреслив заступник міністра.

Поряд з цим законопроєкт передбачає й підвищення стандартів освіти щодо вивчення англійської мови всіма здобувачами освіти й впровадження додаткових курсів для дорослих.

Посадовець також запевнив, що після прийняття закону його імплементація матиме тривалий перехідний період.

Освіта.ua
24.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
А хто навчати їх буде. В школах вчителів іноземної мови на 99% немає. Всі досягнення на ЗНО - це завдяки грошам батьків, що витрачаються на репетиторів. І така картина по всіх шкільних предметах, а все починається з школи! Куди пропала ініціатива МОН, щоб вчителів на атестацію зобов’язати здавати ЗНО?
Анна
ЗНО не допоможе, потрібно змінювати систему освіти цих майбутніх педагогів, для того, щоб вони змінювали і методику викладання.
Коментувати
Роман
Англійську просто для себе варто знати. Для подорожей, перегляду фільмів, музики тощо. А то далі будете слухати російське лайно яке "розумієте"
Helen
А шнурки їм не попрасувати! Англійську ? Що ще? Невже в МОН тільки ідіоти залишились? Як прикро!
Іван
Ось іще одна дурниця. Закуплять вони автобуси для шкіл. А хто буду ними їздити, якщо заняття будуть он-лайн. Виділяють вони гроші на опалення шкіл, але не кажуть, де паливо взяти. Складається враження, що перетягуючи гроші на освіту з потреб держави, освітні чиновники хочуть знекровити державу, мабуть, на прохання путіна. Заняття мають бути онлайн. Треб кинути всі сили на його розвиток, а "зайві" гроші кинути на армію та на оборону.
Іван
Стільки дурні ми почули про освіту зверху за ці місяці, що зрозуміло, що треба міняти горе-керівників. Нас шанований міністр освіти їзди до Львова днями. Питається, навіщо розбазарювати державні гроші на поїздки. Невже без нього не розберуться? Треба показати бурхливу діяльність? Чи ось нещодавно міністерство подало на премії Верховної ради так звані наукові праці, висосані з пальця. Нам же кажуть, що грошей нема. Навіщо тоді всілякі дурниці преміювати?
Василь
Цікаво а працівників МОНу коои зобов яжуть володіти мовами і взагалі щоб ули хоч трохи компетентніші в питаннях освіти
Ges
Коли викладач вишу отримує платню на рівні мінімалки, то навряд чи знання англійської мови буде його стимулювати до підвищення вдаваної "якості" освіти.
Укр
За 4 000 доларів можна і вивчити англійську,я так вважаю) _
ЛюсЯ
Для Укр: що за це хіба заплатять 4000 дол ;)
Коментувати
Местный
Англосаксы уже просто издеваются с жителей Украины как могут...
Для ворога:
Для Местный: А росіяни ні, вони якраз захищають... От ти, ти навіть не можеш вивчити українську, тупість заважає.
1
Для Местный: Вам,кацапам,які до нас справи-іди "строчи"на русськам ізікє
Коментувати
Ірина
Таке враження, що під час війни немає важливіших питань на початку навчального року. Чи зверху не видно ?
Ges
Для Ірина: А хто "зверху"? Люди, які дуже далекі від реальної освіти.
Коментувати