Студенти з ТОТ зможуть навчатися безоплатно

КМУ ухвалив розпорядження щодо відповідної компенсації витрат закладам вищої освіти

Студенти з ТОТ зможуть навчатися безоплатно

Для студентів із ТОТ і зон бойових дій, які вчилися на платній основі та втратили фінансову можливість продовжити навчання, будуть створені умови для безоплатного здобуття освіти.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження щодо компенсації відповідних витрат закладам вищої освіти.

«Уряд ухвалив розпорядження щодо компенсації витрат закладам вищої освіти за навчання здобувачів з ТОТ і територій активних бойових дій, які тимчасово втратити можливість продовжувати оплату. Наразі це майже 14 тисяч студентів, компенсація з резервного фонду буде здійснена», – прокоментував Шкарлет.

Студентів, які є внутрішньо переміщеними особами, будуть переводити на бюджет (у разі наявності вільних місць).

Також міністр зазначив, що діти загиблих захисників і захисниць України в негайному порядку будуть переведені на місця державного замовлення.

Освіта.ua
22.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дар'я
я студент з ТОТ, вчилась в інституті який зараз на окупованій території, але його формально перенесли до іншого вузу який на підконтрольній території, де можна подати заяву на фінансування?
Галина
Для Дар’я: на яке фінансування?
Дар'я
ну в статті говориться що студенти із ТОТ і зон бойових дій, які вчилися на платній основі та втратили фінансову можливість продовжити навчання, будуть створені умови для безоплатного здобуття освіти, ось я і питаю, що потрібно для цього зробити, щоб здобути можливість перейти на безоплатне здобуття освіти.
Галина
Для Дар’я: в рішенні уряду немає нічого про переведення контрактників на бюджет. https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vydilennia-koshtiv-z-rezervnoho-fondu-derzhavnoho-biudzhetu-611-150722. Мова йде про виділення коштів вишам, аби погасити їх витрати через недоотримання коштів від контрактників. З контрактників ніхто не знімає зобов’язання оплати. Просто, якщо платити заробітну плату викладачам і оплачувати енергоносії потрібно зараз, а Ви за навчання зараз не платите, то якось треба вишам допомогти. Вам ніяких коштів виділяти не будуть, і переводити на бюджет не будуть
Коментувати
Марта
А якщо особа з ТОТ хоче повторно вступити на бюджет, їй гроші доведеться відшкодовувати чи ні?
Галина
Для Марта: звичайно доведеться. Держава ж вже на Вас витратилась
Коментувати
Сергій
дайош корупцію!! торгі даними довідками вже почались. І чому безоплатно?? все на простих платників податків
Перехожий
А чи є цього року шанс у дітей вступити на бюджет, які не є тимчасово переміщеними особами, батьки, яких не є учасниками бойових дій і не належать ні до якої пільгової категорії , але склали НМТ на 170 - 200 балів?
Галина
Для Перехожий: а чому ні? Вступ за квотами обмежений і на дітей убд та впо ніяк не поширюється (подивіиься хто підпадає піл квоти). Більшість бюджетних місць - сема за конкурсом розподіляється
Коментувати