МОН рекомендувало вишам графік навчального року

Коледжам та університетам рекомендовано розпочати навчання з 15 серпня 2022 року

МОН рекомендувало вишам графік навчального року

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам фахової передвищої та вищої освіти розглянути можливість початку освітнього процесу в 2022/23 навчальному році для студентів старших курсів орієнтовно з 15 серпня 2022 року, а також використовувати для навчання суботні дні у теплу частину року.

Про це йдеться у листі МОН, що адресований керівникам закладів освіти.

Окрім рекомендованої дати початку навчання у МОН радять закладам освіти внести відповідні зміни до графіку освітнього процесу та відпусток працівників.

Також вишам рекомендовано скорегувати структуру навчального року з урахуванням особливостей навчання в осінньо-зимовий період, передбачивши завершення зимової заліково-екзаменаційної сесії до кінця листопада 2022 року, а початок другого семестру – орієнтовно 15 лютого 2023 року.

Освітній процес для студентів перших курсів закладів фахової передвищої освіти на основі 9 класів рекомендовано розпочати орієнтовно з 15 серпня, а студентів перших курсів закладів освіти на основі повної загальної середньої освіти – орієнтовно 15 вересня, але не пізніше 1 жовтня..

Першокурсники магістри мають на основі вищої освіти мають розпочати навчання орієнтовно 1 жовтня 2022 року.

Закладам освіти рекомендовано скорегувати навчальні плани та розподіл освітніх компонентів, кредитів, годин між семестрами з урахуванням рекомендованих вище строків завершення зимової заліково-екзаменаційної сесії та початку другого семестру.

Освіта.ua
29.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Люди я вас розумію ви боїтеся за своїх дітей але 3 рік підряд дистанційне це не начання я сам студен і за рік дистанційного можу сказати що це не начання в тих областях де можливо повинно бути очне начання
Есем
Люди про що йде мова діти з повирхів скачуть а вам всо равно так багато війна забрала
Ліна
Це реально, якийсь план геноциду, кидати під такий ризик дітей та студентів, питання відколи це так, почали переживати за освіту на навчання дітей? Навчання у серпні? Яка економія? Якщо ви так дбаєте про дітей - то залиште їх в спокої, і не пхайте в свої брудні ігри, чи батьків зовсім за дурних маєте?
Ледізмія
Тобто, у час коли руйнуються ракетами школи та університети- МОН вирішило загнати туди нашу молодь.... Цікаво, на кого працюють автори такого рішення?
Вікторія
Для Ледізмія: Но там де тихо навчатися можливо і потрібно очно!!!! Навчання дистанційно це не навчання, це що б робота лікаря була дистанційно. Війна війною, но навчання потрібно де безпечно зробити очно!
Коментувати
Свята правдонька
Пропоную змінити локацію: перенести навчальний процес зі шкіл до храмів, келій, монастирів мАскоського патріархату. Там "бІмбІть" не будуть !
Галина
Для Свята правдонька: якце небудуть? Вже бомбили. Їм пох@й. Там більшість мусульмани та будисти
Коментувати
Дарія
Я впевнена на 100%, що РФ почнуть бомбити навчальні заклади з 1 вересня!!! Як ковід так усім дома сидіти, а як війна то бігти і наражати себе на безпеку !!! Я розумію ще школи у маленьких селах де спокійно, але університете, коледжи де діти з усіх областай та за сотні кілометрів приїжджають !!! Я хочу вірити в те, що наша держава почує нас !!!
Геннадій
В Харкові приліт в школу інтернат. Не розумію чому вони не прикрили школу паспортом безпеки? На думку МОН це надійний захист. Так пане міністре?
А В
Для Геннадій: Та плювати цій владі на дітей,їхні навчаються за кордоном,а чужих не шкода.Невже ви ще цього не зрозуміли? Не забудьте знову проголосувати за зеленського на наступних президентських виборах-хоть паржом,хто живий ще тут залишиться
Коментувати
Геннадій
Пане президенте! Благаємо, просимо, закликаємо!!! Забороніть Шкарлету свідомо наражати дітей на небезпеку. В нас в Дніпрі сирени ввімкнулись після вибухів. Які укриття якщо туди поки всі доберуться пройде понад 10 хв. Мало Кременчука. Будь ласка почуйте нас!!!
А
Для Геннадій: иди нафиг бандеровец слава России смерть бандеровцам fuck you
Коментувати
Геннадій
І на фоні вже понад 26 тисяч підписів з воланням не чинити безумство і не гнати дітей під ракети, Шкарлет впевнено заявляє що навчання почнемо в очному режимі. Але подбають про укриття, визнавши укриттям що завгодно тільки б відзвітуватись. Видадуть паспорт безпеки. Шановний "міністр" прикриєшся сам паспортом безпеки від ракети в коридорі школи, який якби є укриттям. Я взагалі думаю що подібні рішення можна трактувати як свідоме нараження дітей на небезпеку. На кого працюєте пани в МОН?
Віра
Петиція про відміну цього дурнуватого рішення мон про офлайн навчання в час військового стану набрала 25000 голосів.Тепер його повинен розглянути презедент.Подивимось,яке буде його рішення.Чи нових виборів вже не буде?
Натали
Вражає інше...Що коли захворіло 3 людини на Ковід....то позачиняли все, що можливо...і школи, і садочки, і ТЦ, і транспорт... А зараз, коли літають ракети, падають бомби, ми відновлюємо навчання....Два роки діти деградували під масками...всім було начхать, а тепер прозріли...Це просто ЖАХІТТЯ
Оксана
Для Натали:, та багато хто впевнений досі, що то про їх здоров’я дбали. А тепер так само дбайливо переймаються соціалізацією під час війни.
Коментувати
Мар'яна
Ніхто не знає, скільки часу буде тривати війна. А онлайн навчання приводить наших дітей до деградації. Коли ви ідете на роботу, з ким залишаєте дітей? Більшість із них самі вдома. Хіба ризик не той самий?. Очне навчання треба відновлювати в тих регіонах, де це можливо зробити.
1
Для Мар’яна: Якщо діти розумні і є бажання вчитись,то під час війни набагато безпечніше дома,а не у школі,де велике скупчення дітей і зростає ризик враження.
Коментувати
Олена
МОН гарантує студентам безпеку,облаштовує бомбосховища?Нічні прильоти на Одещині нічого не вчать?Як дітям жити в гуртожитках в умовах війни?
Андрій В.
Вже почали виселяти біженців з студентських гуртожитків у Львові.І куди їм тепер подітись,з дітьми?Багатьом немає куди повертатись,а квартиру зняти-це дорого.Люди втратили своє житло,майно,роботу і залишаться з дітьми на вулиці.Це якийсь жах,що твориться в цій країні.
Михайло
Надоїло вже те онлайн навчання, на очному було краще. Нас береже армія Стерненка
2
Для Михайло: Надоїло жити?
Коментувати
Тетяна
https://petition.president.gov.ua/petition/145004 Заборонити очне навчання у всіх навчальних закладах до закінчення воєнного стану і військових дій
Олена
Для Тетяна: вже підписала ????????????
Тетяна
Так,підписала.
Коментувати
2
Бойкот ініціативи мон і влади про офлайн навчання під час війни!Якщо влада введе це офлайн навчання,треба батькам всіляко ухилятись від виконання цього наказу.Бо діти наших чиновників по Лондонах весело проводять час,а наші діти повинні ризикувати своїм життям ,навчаючись очно під час війни.Ми не раби!
Максим
Той міністр страх вопше втратив яке офлайн потрібно онлайн придурок як так можна не цінувати життя чужих дітей.Тут війна а вони розважаютьсяЦі вчителя і міністри тільки за себе думають а за дітей ніколи ні слова що де вчителі такій нещасні!!!
Наталія
Ці гарячі голови з міносвіти. Щоб розпочати навчання в університеті,коледжі, студенту треба приїхати до міста де знаходиться навчальний заклад. Знайти житло за всі гроші світу, проплатити навчання (це святе для студента)(в тей час коли у людей ні то що грошей немає а і житла у деяких вже також немає) і я впевнена що для багатьох з міносвіти це буде не аргумент. Скільки студентів зараз за кордоном. Люди верніться в реальність в країні не ковід а ВІЙНА
Кароліна
Ужас, нехай навчання буде з 1 вересня онлайн. Вчитись офлайн, це жах, вічно ці всякі тривоги. Серце може стати через біганину в сховище