Професійну освіту можна буде здобути повторно безоплатно

Українці безоплатно зможуть здобувати другу робітничу професію в закладах професійної освіти

Професійну освіту можна буде здобути повторно безоплатно

Українці безоплатно зможуть отримувати другу робітничу професію в закладах професійної освіти.

Така норма введена до нової редакції закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту» прийнятого за основу.

Так, для того щоб безоплатно отримати другу робітничу професію, потрібно буде мати страховий стаж, а у закладах освіти мають бути вільні місця.

Розпочати повторне навчання дозволено не раніше, ніж через 3 роки після отримання попередньої професії.

Винятком з такого терміну можуть стати ситуації, коли людина не може виконувати роботу за отриманою раніше професією чи існує невідкладна потреба держави в підготовці робітників за конкретними професіями.

Крім повторного безоплатного навчання, зміни в законі передбачають можливість здобуття часткових кваліфікацій і отримання професійної освіти незалежно від місця реєстрації.

«Такі зміни передбачають розподіл державного замовлення не лише на підготовку кваліфікованих робітників, а й на їхню перепідготовку та підвищення кваліфікації. Вони також дозволять місцевій владі сприяти працевлаштуванню випускників училищ і утримувати державні профтехи до передачі в комунальну власність», – пояснили в Міністерстві освіти.

Очікується, що такі новації сприятимуть зниженню рівня безробіття та забезпечать швидку перекваліфікацію тих, хто втратив роботу.

Освіта.ua
23.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся
програма нуш настільки складна,шо дитині в 1класі кажуть,що тобі світить бурса... в 1клас обчислення в межах 100, дм,см,м,а в 2му табл множення,в 4 ти читаєш про корінь квадратний і тебе сварять,шо наука-це не твоє.... психологічний тиск на дитину,батьків...
Анна
Для Леся: Можливо ми про різний програму говоримо (є продвинуті Росток і Інтелект), але звичайна програма для 1 класу- примітивна -раніше була набагато складніша (маю дорослу дитину, є з чим порівнювати).Таблицю множення вони лише починають проходитиив кінці 2 класу, і вчать літом і весь 3 клас...так і в наші часи так було.. Інше питання, що є безглузді методики ,наприклад, короткого запису умови задачі і "швидкого обчислення аріфметичних дій"- тут погоджуся. А сама пррграма - звичайна за складністю
Коментувати
Юрій
Так. Реформи Табачника у дії. У проекті ще зазначено про можливість не вивчати загальноосвітні предмети, для випускників 9 класів. Відповідно вже наше суспільство почне розділятися на класи (касти), формуючи феодальний стан розвитку. Шкода.