Верещук: для учнів з ТОТ має бути єдиний варіант атестації

МОН має розробити єдиний варіант атестації для учнів, які проживають на окупованих територіях

Верещук: для учнів з ТОТ має бути єдиний варіант атестації

Міністерство освіти та науки має напрацювати єдиний варіант атестації для громадян, які проживають на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях.

На цьому під час брифінгу наголосила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, повідомляє Укрінформ.

За її словами, українська влада не збирається визнавати будь-які документи, видані окупаційною владою, у тому числі дипломи та атестати.

Верещук зауважила, що Міністерство освіти та науки має врегулювати питання атестації громадян, які проживають як у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим, так і на територіях Донецької та Луганської областей.

«Для кримчан така можливість була до 1 січня 2022 року. З уведенням у дію закону про скасування вільної економічної зони Крим така можливість і для кримчан була втрачена. Позиція Міністерства освіти – для кримчан знову розробити такий порядок атестації, а для Донецької і Луганської областей – ні, тому що хтось у Міністерстві освіти не знає, яка там влада. Хочу ще раз нагадати, що там окупована Російською Федерацією територія України, рівно так, як і український Крим… Усе, що треба МОНу, перестати маніпулювати, займатися тим, чим вони не мають займатися, а виписати порядок так, як вони вважають, щоб захистити наш інтерес і ця атестація могла бути для всіх, хто хоче нею скористатися», – сказала міністр.

Вона підкреслила, що підхід до порядку атестації має бути однаковий як для мешканців Криму, так і для мешканців Донеччини та Луганщини.

Освіта.ua
07.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аліса
З 2016 року працюють центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", які даюь можливість учням з тимчасово окупованих територій пройти атестацію, отримати свідоцтво про освіту, вступити до закладу вищої освіти. Це реально працює. І питання атестації врегульоване.
Спокійчук
Чого ця Верещук верещить!! З якого дуба впала? Невже на Уряді не можна з міністром обговорити. Ні , як пацанка ,в соцмережах показала свою неготовність до ведення державних справ. Дітей з ордло , Криму треба брати на навчання. Лише виробити потрібно процедуру.
Шевчук
Для Спокійчук: хто це горе на міністра поставив. На виборах в столицю вона набрала 5%. Який авторитет у голови манюсінького містечка на заході. . Ні досвіду , ні знань!!
Коментувати