МОН затверджені цілі у вищій освіті на 2022 рік

Міністерством освіти затверджений план, який містить завдання і заходи у вищій освіті

МОН затверджені цілі у вищій освіті на 2022 рік

Міністерством освіти і науки затверджений оперативний план відомства на 2022 рік, який містить завдання і заходи у різних напрямах діяльності, що мають бути реалізовані цього року, зокрема, й у вищій освіті.

Однією зі стратегічних цілей МОН цього року має стати якісна вища освіта та розвиток освіти дорослих.

Для досягнення цієї мети планується надати право закладам вищої освіти реалізовувати всі види автономії, зокрема, фінансової. Задля цього до парламенту буде внесений законопроект, який надасть вишам повноваження самостійно розпоряджатися коштами, визначати внутрішню систему та рівень оплати праці, вільно залучати інвестиції, залишаючись при цьому неприбуткової організацією.

Також будуть реалізовані норми Бюджетного кодексу щодо затвердження порядку, яким буде встановлено формульний розподіл державного фінансування закладів вищої освіти за результатами їхньої діяльності.

Цього року запланований запуск електронної системи моніторингу працевлаштування випускників.

Окрім того, будуть запроваджені контракти з ректорами, що міститимуть цільові показники діяльності закладу вищої освіти, досягнення яких повинен забезпечити керівник закладу вищої освіти, та механізми перевірки досягнення таких цільових показників.

У 2022 році також планується визначити основні цілі та пріоритети розвитку вищої освіти з урахуванням глобальних тенденцій світової економіки. Для цього планується схвалити Стратегію розвитку вищої освіти України на 2021-2031 рік.

Міністерством освіти і науки також заплановано проведення оптимізації мережі закладів вищої освіти в Україні, в тому числі з урахуванням перспектив їх розвитку та наявності мережі гуртожитків.

У планах МОН на 2022 рік є розширення застосування технологій ЗНО для забезпечення доброчесності доступу та рівних умов для абітурієнтів при вступі для здобуття вищої освіти.

Буде реалізоване пілотування Єдиного державного кваліфікаційного іспиту та (або) його окремих елементів з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання.

Оперативним планом МОН на 2022 рік також визначені інші цілі у напрямі розбудови дієвої системи забезпечення якості вищої освіти, створенні системи вищої освіти, якій довіряють українські роботодавці, задоволенні освітніх потреб населення щодо професійного розвитку тощо.

Освіта.ua
02.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лесничий
Не помню последние 10 лет ни одного глубокого , аналитического совещания государственного уровня по высшему образования. Без грантов, фонда Возрожденияи прочего… Пригласить надо работодателей, ученных, профессоров, аспирантов …
Шевчук Петро
Вся стратегія останніх років у вищій школі— закриття, скорочення, ліквідація. Президенту слід втрутитися , радикально змінити ситуацію, вивести вузи з під впливу грантошкідників.
Нерогуль
Для Шевчук Петро: Нарик-президент как раз исполняет то, что диктуют кураторы: закрытие школ, вузов, больниц, пром.предприятий. Рогули же верещат, что должно остаться "дыкэ полэ"...
Коментувати
Спр. Патріот
Вища освіта пущена на самоплив, жодного глибокого аналізу, ніякоі аналітики,відсутність контактів із роботодавцями, не враховується кращий іноземний досвід, ігнорується все вітчизняне. Немає в Уктаіні стратегіі економрозвитку- звідси не визначені пріоритетні галузі , кадровий , науковий супровід. Нинішні очільники департаменту, директорату озброєні знаннями із власних гратових проектів, звідти черпають своє примітивне бачення майбутнього( фінніков, шаров, стадний). А там закладена воля найближчих сусідів- знищити украінські університети , як конкурентів. Закрити підготовку магістрів, докторів філософіі….
Е. Кант
Стратегія вищої освіти від Шарова- нищити університети, вигнати міністра, стати міністром, пустити фінанси в приватні руки.