КМУ підтримав скасування оподаткування наукових грантів

Урядом підтримані зміни щодо скасування оподаткування іноземних грантів

КМУ підтримав скасування оподаткування наукових грантів

Кабінетом Міністрів підтримано зміни до Податкового кодексу щодо скасування оподаткування іноземних грантів на проведення наукових досліджень і розробок.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки за результатами засідання уряду.

У МОН зазначають, що згадані законодавчі зміни мають створити сприятливі умови для провадження наукової та науково-технічної діяльності.

Зокрема, зміни забезпечать законодавче підґрунтя для спрощення виплат, оподаткування товарів і послуг у межах проєктів, що здійснюються за рахунок міжнародного грантового фінансування.

«Скасування оподаткування іноземних грантів на проведення наукових досліджень і розробок – пріоритетний напрям у галузі розвитку науки та інновацій. На його виконання будуть спрямовані зміни, внесені до Податкового кодексу відповідним законом України», – наголошують у Міністерстві освіти і науки.

За інформацією відомства, наразі грантове фінансування забезпечується в межах таких міжнародних програм, як Horizon Europe, COSME, НАТО «Наука заради миру та безпеки», LIFE, Creative Europe, IQ energy, програми ERC, DAAD, GIZ і USAID.

Законопроєкт скасовує стандартні національні правила оподаткування іноземних стипендій, які фізична особа-резидент отримує з джерел за межами України.

Зміни сприятимуть розвитку української науки та міжнародного співробітництва, дотриманню міжнародних зобов’язань України у сфері наукової та науково-технічної діяльності, а також залученню та підтримці молодих вчених.

Освіта.ua
12.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів