Уряд вдосконалив процедуру виборів ректорів, – МОН

Кабінетом Міністрів внесено зміни до рекомендацій щодо порядку обрання ректорів

Уряд вдосконалив процедуру виборів ректорів, – МОН

Кабінетом Міністрів внесено зміни до методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівників закладів вищої освіти.

У Міністерстві освіти, коментуючи ухвалене рішення, зазначають, що зміни покликані вдосконалити процедуру виборів ректорів з дотриманням принципів демократичності, відкритості та гласності.

«Це мінімізує виникнення спірних питань під час проведення першого та другого туру виборів», – наголошують у Міносвіти.

Окрім того, у відомстві нагадують, що нещодавно парламентом був ухвалений закон, яким передбачено, що усі кандидати на посаду ректорів проходитимуть перевірку, передбачену законом «Про очищення влади». У разі виявлення того, що кандидат належить до осіб, до яких застосовується заборона обіймати керівні посади, претендент отримуватиме відмову у призначенні на посаду керівника.

Також переможцем виборів ректора вважатиметься кандидатура, яка набрала понад 50% голосів осіб, які мають брати право у виборах, а в разі проведення другого туру – понад 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Освіта.ua
25.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Я давно хотіла написати про це Шкарлету, але не бачу його ні в одному месенжері, чи соціальній мережі. Може хоч так згадає він про цю ситуацію і розблокує це питання. Бо нормальні керівники знаходяться в невизначеності, а от самодури, деспоти та інші-на коні, бо знають, що в якості В.О. можна роками сидіти і не давати дорогу прогресивній, сучасній молоді.
Тетяна
Це все добре, звичайно, але коли ж нарешті розблокують вибори директорів коледжів державної форми власності??Для чого керівників тримати в підвішеному стані в якості В.О.???Що такого в освіті ще планують зробити ці "реформатори" в освіті, що їм потрібні директори- раби, що повинні вгадувати настрій керівника в ОДА чи МОН???Вже скоро третій рік піде, а в міністерстві ще чогось чекають. Хто в темі- напишіть, будь ласка.
Сиромятніков
Хабар за ректорське кресло??Кому? Дурню, піди і попрацюй, заплати кільком тисячам викладачів і студентам на альтернативних виборах … Плата - важка праця, застаріла база,безгрошів‘я , критика знизу, тиск зверху, постійне втручання правоохоронців… Звинувачують керівників , як правило, грантоіди , ті , хто мають на меті зруйнувати інтелектуальний потенціал Украіни.
TT
Тобто підвищили хабар за ректорське крісло. Як обирають директорів шкіл навіть учні знають. Ось, нещодавно, директоркою стала сестра новоспеченого депутата. Співпадіння? Не думаю!
Wersachi
Для TT: Совсем не дружишь с головой! Директора назначают, а ректора избирают. Бездарь.
Гуча
Для Wersachi: Депутатів, мерів, членів комісій, наглядачів та пре-зе-дентів теж хтось якось вибирає, хоча далеко не в кожного пересічного українця є 100-500 тисяч долларів чи мільйон.
Друг
Для Wersachi:ТТ верно подметил. В нашей ОТГ директорами школ,детских садов,работниками аппарата ОТГ становятся ТОЛЬКО приближённые нашего головы. И неважно,что они могут быть быть некомпетентными в своих сферах. Главное- голове нужны удобные люди!! Чтобы только пели дифирамбы.
Коментувати
Laibory
У наших грантоідів кісткою в горлі є окремі самостійні керівники вишів, які здатні об‘єктивно оцінити «реформи»в освіті , не сприймають грантоідні прожекти… Звідси - волання про феодалізм, диктатуру і т.п. Парламент регулярно приймає придурені поправки до законів про звіти, контроль, обмеження неправомірне строків …Хоча серед ректорів є і явні слабачки- бабачки- соньки . А голова ради ректорів Києва- це взагалі чудо.
реальність
У вас навіть в Києві є ректори, які на посаді вже 30 років. Це справжня оцінка всім тим процедурам МОН. Ті процедури, то все ІМІТАЦІЯ! Звертаю увагу, що в провідних європейських університетах ректор не перебуває на посаді більше 2х термінів, бо далі баланс ризиків і вигод істотно погіршується, створюються передумови для корупції (+ корупція це не хабарництво, це про функціональність установи). В Україні ж за 30 років жоден університет не увійшов в 300 кращих, не те що в 100 кращих, де багато європейських університетів. Але в Україні є інші "здобутки", на переферії, навіть в Київськ.області, папи-ректори почали передавати держ. університети синам, тепер вже ректорам. :) це говорить про процедуру від МОН більше всіляких похвал і папірців!! Даєш освітній феодалізм і остаточний розвал освіти!!