Вартість навчання одного студента становить 63 тис. грн

У 2020 році середні видатки на навчання студента за держзамовленням становили 63 тисячі грн на рік

Вартість навчання одного студента становить 63 тис. грн

У 2020 році середні видатки на навчання одного студента за держзамовленням становили 63 тисячі грн на рік.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів, презентувавши дашборд про фінансові, кількісні та якісні показники діяльності закладів вищої освіти III та IV рівнів акредитації в 2020 році.

Так, загальні видатки 166 закладів вищої освіти, що включені до аналізу, становили понад 19 млрд грн по загальному фонду державного бюджету та понад 12 млрд грн по спеціальному фонду держбюджету (кошти, отримані за надання платних послуг).

Середні розрахункові видатки на одного студента за держзамовленням у 2020 році виросли на 13% та становили 63 тисяч грн на рік. В окремих закладах вищої освіти цей показник суттєво перевищував середнє значення по країні.

Зокрема, найбільші видатки на навчання одного студента за державним замовленням у 2020 році були в Льотній академії національного авіаційного університету – 309 тисяч грн на рік; Національній музичній академії ім. Чайковського – 240 тисяч грн; Одеській національній музичній академії ім. Нежданової – 183 тисячі грн; Львівській національній музичній академії ім. Лисенка – майже 150 тисяч грн; Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого – 146 тисяч гривень.

Також у Мінфіні поінформували, що підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в 5 регіонах: Києві, Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях.

«Тут зосереджена половина закладів вищої освіти, які навчають 57% студентів, та витрачають майже дві третини коштів, спрямованих з державного бюджету на підготовку фахівців закладами вищої освіти», – зазначили у відомстві.

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ДАШБОРДОМ

Освіта.ua
24.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ментор
Які до біса "советікуси"? Нинішнім мальованим відмінникам до тогочасних троєчників як до космосу рачки! Практичних та соціальних навичків - нуль, міждисциплінарних - нуль, логіки - біля нуля, планів - нема, цінність як людини чи спеціаліста - мінусова. В дев’ятому класі біологічного профілю із 25 учнів-хорошистів ЖОДЕН не зміг назвати 5 видів місцевих риб, 5 домашніх, 5 диких та 5 екзотичних тварин, по 5 птахів і так далі. В математичному класі із 22 учнів ЖОДЕН не зміг пояснити звідки взяли тригонометричні функції і для чого використовують, що вже казати про одиничне коле та чому у функцій нема нулів чи одиниць. На дурфаці далеко не всі хлопчики здають нормативи, які 20 років тому здавали майже всі ще у 9 класі. Як вам студент-відмінник, що у творі пише про плани стати кілером чи найманцем? А як дівчата-краснодипломниці, які прилюдно обговорюють чи краще до 30 піти в ексортниці, чи отримувати аліменти від 3-4 чоловіків? У чиновників планка падає, от і в учнів планка нижче нижнього.
Лещенк
Люди добрі ! Не можна хаяти всіх підряд. Дійсно в Києві є внз( торговий унт) , де ректор багато вже працює… Але погляньте в якому зразковому стані кампус! Скрізь порядок… Тож шануймо таких.
:(
Для Лещенк: Ви просто не зрозуміли, що таке університет. Ну, поки Вам не повезло вчитись в справжньому європейському університеті. Але хаяти дійсно не треба, окремий університет ситуаціїї не змінить, треба системно застосовувати сучасні управлінські практики у всій вищій освіті в Україні, а не їх імітацію, не радянський авторитаризм, де побілені бордюри, грає музика і всі ходять строем.
Іванюта
Не кривіть душею, ніхто ж не говорить про казарму, але і бардака могилянки, як було приКвіту ,не слід терпіти.
:(
Для Іванюта: перечитайте свій власний коментар, і, якщо Ви можете думати, Ви обов’язково злякаєтесь того старезного хомо-сов’єтікуса, що написав (написала) Ваш коментар. 30 років тому Вам дали свободу, тож виходьте з своєї казарми, виходьте хоча б думками, подивіться на світ. Про казарму не говорять, в Україні в окремих випадках її вже створили чи зберегли радянську, і саме з вікна казарми про світ думають в категоріях "не допустимо бардака". Можливо Ви не здогадувались, але в європейських університетах такими категоріями не мислять, бо це надто примітивно для університетського мислення. + Зверніть увагу, що у ВНЗ за поребриком і в Мінську Ваші однодумці, там теж у внз домінують борці із бардаком. Але ж Ви хотіли б працювати не у внз, а в УНІВЕРСИТЕТІ, чи не так?
Коментувати
Іронія
Виходить, державі можна добре зекономити. Видавати кожному студенту по 50.000 і нехай їде той студент вчитись в Словаччину, Чехію чи Польщу, бо навчання там якісніше, дешевше, диплом європейський. А українські псевдо-університети можна позакривати, як колись позакривали заводи, викладачів звільнити = зекономити на зп. Звільниться маса будівель і землі, додадуться нові трудові ресурси на ринку праці у вигляді звільнених доцентів в Україні ...
Валерий Николаевич
Для Іронія: Вы правы, и многие именно так и делают. Жаль, что такие специалисты редко хотят вернуться в Украину. Власти делают всё возможное.
Коментувати
БОй
хахахахахаххаха ну вы и считаете)) "Вартість навчання одного студента становить 63 тис. грн" это интересно что же туда входит? Если считать контракт, то 20 тыс грн на бакалавра в год + стипендия ( если есть) 1400 в мес ( после хвалебной повышки) 1400х12+20 тыс = 36800 грн общежитие платят люди сами, и вот вопрос: Это что вы такое сделали для студентов что заявляете о такой сумме?
Марина
Для БОй: Согласна с вами. Меня этот вопрос тоже интересует.
Галина
Для БОй: А звідки Ви берете суму 20 тис. грн.? Вартість навчання 1 студента вираховується шляхом ділення суми видатків з бюджету на кількість студентів, які навчаються за рахунок державного замовлення. Вартісь контракту менша через те, що в калькіляцію контракту не включають значний перелік витрат на утримання закладу аби вартість була для абітурієнтів меншою. От і виходить, що ці витрати потім лягають на бюджетників.
Черкаси
Вартість річна навчання одного інженера, психолога, агронома , будівельника… в Сша = 20-25 тис $. У нас- 2-3 тис.$ . Теоретична підготовка та ж сама , гірше лабараторно - практична складова. Якого ж хріна пертись за бугор?? Ось чому і руйнують нашу вишку соросята!!!
Коментувати