Студенти можуть отримувати податкову знижку на навчання

Студенти, які здобувають платну освіту, мають право на певну компенсацію вартості освітніх послуг

Студенти можуть отримувати податкову знижку на навчання

Студенти або учні, які здобувають освіту в закладі середньої, професійної та вищої освіти на контрактній основі, мають право на певну компенсацію вартості освітніх послуг, тобто податкову знижку на навчання.

Про це йдеться у роз'ясненні Служби освітнього омбудсмена.

Право на отримання певної компенсації вартості освітніх послуг встановлено Податковим кодексом України, у разі якщо учень або студент сплачував кошти за освітні послуги закладам освіти.

Зокрема, податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку.

«Витрати мають підтверджуватися платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, що ідентифікують продавця послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності, у яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги», – зазначають у Службі освітнього омбудсмена.

За даними Державної податкової служби, у 2019 році зі 147 тисяч громадян, які звернулися за податковою знижкою, 80% бажали отримати знижку саме за витрати на навчання.

У 2020 році держава компенсувала 216 млн грн плати за контрактну форму навчання для 77 тисяч українців.

Водночас у Службі освітнього омбудсмена зазначають, що українці порівняно мало користуються своїм правом на податкову знижку.

«Припускаємо, що частина громадян або зовсім не знають про таке право, або не знають, як саме можна отримати податкову знижку», – наголошують в Службі освітнього омбудсмена.

Податкову знижку можна отримати незалежно від того, у державному, комунальному, корпоративному чи приватному закладі освіти отримує освітні послуги учень або студент.

Як розрахувати та отримати податкову знижку

Освіта.ua
04.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Поки оббігаєш всі інстанції, збереш кожну бумажку, то потратиш більше грошей на це все, ніж отримаєш:(((
Olena
Исправьте заголовок: только официально трудоустроенные плательщики НДФЛ могут получить налоговую льготу за обучение себе или своим детям.
Людмила
Чи можна повернути знижку за 2019-20 роки, і скільки треба довідок зібрати? В налоговій тебе футболять як м’яч де добитись цієї виплати?
Нерогуль
Для Людмила: Невозможно за 2019, можно только за предыдущий 2020 год.
Нерогуль
Для Людмила: Никто в налоговой "не футболит". Приняли, проверили заполнение декларации и подсказывали как заполнить заявку в "Кабинене плательщика налогов". На 21-й день возврат осуществлян.
Коментувати
Вікторія
Чи є встановлений термін для отримання знижки?Чи можна отримати за 2020навсальний рік?
Нерогуль
Для Вікторія: Можете подавать за прошлый год до конца текущего. Только до 31 декабря не таните.
Коментувати
Людмила
Я студентка заочного відділення 5 курсу.8 місяців маю робочого загального стажу .Із них нараховано заробітної плати за 1 місяць так,як організація пішла на карантин ,а ми всі у відпустку за власний рахунок.Чи можуть мені нарахувати податкову знижку?
Галина
Для Людмила: податкова знижка йде на доходи, а у Вас же їх немає. То як Вам її нарахують? Ви ж не сплачуєте податки
Коментувати
Faina
Чи можливо отримати податкову знижку на навчання якщо студент навчається на двох факультетах одночасно,на контрактній формі навчання ?
Нерогуль
Для Faina: Можно. Лишь бы плательщику по договору начисляли зарплату.
Коментувати
Олена Петрова
Получить скидку может только плательщик ПДВ, т.е. родитель, а не студент. Следовательно, оплату должен производить родитель от своего имени.
Нерогуль
Для Олена Петрова: "Плательшик ПДВ (НДС)" - это, вообще-то, юридическое лицо, осуществляющий деятельность с уплатой НДС (а не единго налога). "Слышла звон, а не знает где он" - так это в ващем случае называется. А налог, вычитаемый из зарплаты, называется НДФЛ - налог на доходы физических лиц.
Галина
Для Олена Петрова: чому ж лише батьки. Багато студентів працюють. Якщо вони самі оплачують свої навчання, то й скидку мають отримати вони
Олена Петрова
Для Нерогуль: да, описалась и не знаю, как исправить. Но сути это не меняет. Обязательно должен платить тот, кто официально трудоустроен и платит подоходный налог. Среди студентов таких немного. Большинство если и работают, то неофициально.
Коментувати