Уряд ухвалив концепцію Президентського університету

Проєкт має започаткувати взірцеву модель інноваційного освітньо-наукового хабу

Уряд ухвалив концепцію Президентського університету

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію реалізації проекту «Президентський університет».

Відповідно до концепції, проєкт має започаткувати взірцеву модель інноваційного освітньо-наукового хабу шляхом створення сучасного закладу завдяки концентрації найкращих матеріальних і людських ресурсів країни.

Метою проекту є створення освітнього закладу, що поєднує високоякісну освіту, сучасні дослідження та інноваційну діяльність шляхом інтегрування з академічною наукою високого рівня та високотехнологічними компаніями.

Згідно з документом, концепція передбачає досягнення кількох стратегічних цілей, серед яких здобуття перспективної вищої освіти талановитою молоддю та забезпечення інноваційного бізнесу, наукових установ та державних органів молодими фахівцями найвищого рівня.

Очікується, що це сприятиме запобіганню відтоку молодих та перспективних українців за кордон.

Також метою реалізації проєкту є розвиток взірцевого університету, який створюватиме нові національні стандарти навчання та досліджень, освітнього простору та співпраці з науковою сферою та високотехнологічним бізнесом.

В університеті планується готувати фахівців і здійснювати дослідження за такими напрямами: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект; нанотехнології; аерокосмічні технології; енергетичні технології; біотехнології та науки про здоров’я; глобалізація та міжнародні комунікації.

Перевагами університету мають стати законодавчо закріплена академічна свобода й інституційна автономія, міжнародний склад викладачів і науковців, залучення до викладання значної кількості фахівців з неакадемічної сфери ‒ бізнесу, державного управління тощо.

Окрім того, передбачається великий обсяг практичного компонента освітнього процесу, інтеграція освіти і науки, розпочинаючи з програм бакалаврату, міждисциплінарність, використання англійської мови як основної мови освітнього процесу, високі академічні вимоги для вступників, реалізація принципу «скільки років навчався, стільки відпрацюй для України в державному секторі».

Як відомо, на території майбутнього університету пропонується розмістити нові навчально-лабораторні корпуси, дослідницький центр, клініку, бізнес-центр, об’єкти соціальної сфери, а також зону рекреації та спорту.

Освіта.ua
16.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бойко Ольга
Як чудово . Замість вирішувати нагальні проблеми освіти , заявлене підвищення субсидування використати для свого " свічного заводіка". Тепер природним виглядає формат "дитячих" прес-конференцій. Готує електорат, т.б.м.
Катерина
Як зрозуміла, президентський університет створений для того, щоби навчати там соросят, які будуть знищувати Україну.
Сергей Лимонов
Для Катерина: А що ще знищувати ? Докотилися до самого дна! Зе недоумок дограбує останнє!
Коментувати