Іноземні студенти в Україні зможуть навчатись іноземною мовою

Профільний комітет ВР рекомендує врегулювати освітню діяльність для іноземних громадян

Іноземні студенти в Україні зможуть навчатись іноземною мовою

Парламентський Комітет з питань освіти і науки рекомендує Верховній Раді прийняти законопроєкт, згідно з яким іноземці, які планують здобувати освіту в Україні зможуть навчатися іноземною мовою.

Відповідне рішення ухвалено під час засідання профільного парламентського комітету.

Представляючи законопроект, народний депутат Юлія Гришина нагадала, що його було направлено до комітету для підготовки на повторне перше читання.

«У Комітеті доопрацювали законопроект: уточнили назву, внесли зміни у термін набрання чинності – його продовжено на місяць, привели у відповідність до законодавства термінологію. Пропонуємо включити норму для іноземців або осіб без громадянства, які планують здобувати освіту в Україні за кошти фізичних або юридичних осіб, про те, що навчання може здійснюватися іноземною мовою. При цьому навчальні заклади забезпечують обов’язкове вивчення державної мови протягом усього періоду навчання. У законодавстві є колізія щодо мови навчання», – зазначила народний депутат.

За її словами, в Україні навчається понад 70 тисяч іноземців. Але відтік студентів за два роки склав 10%.

Згідно з дослідженнями, серед найбільш затребуваних мов навчання для іноземних студентів є англійська (59%), російська (26%) та французька.

Є запит розширювати перелік іноземних мов, зокрема від Румунії, Угорщини, Марокко.

Юлія Гришина також акцентувала увагу на необхідності спростити доступ білоруських студентів до навчання в українських закладах освіти. Для напрацювання шляхів вирішення цього створено робочу групу.

Законопроект підтримали Міністерство освіти і науки, громадська організація «Спілка ректорів вищих навчальних закладів України».

Народний депутат Наталія Піпа висловила пропозицію формулювання норми «для іноземних громадян навчання може здійснюватися англійською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу». На її думку, так буде дозволено вчитися усіма мовами без включення російської мови як мови агресора.

За результатами розгляду профільний комітет рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект №3717 за основу та в цілому.

Освіта.ua
09.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Dmytro Kutsenko
Залишається одне питання, а яка саме мова мається на увазі в цьому законопроекті під іноземною? Що це за мова і де про це в законопроекті написано?!
Сергей Лимонов
Для Dmytro Kutsenko: тобто російською - мовою окупантів України!
Коментувати