Україна отримає $200 млн на модернізацію вищої освіти

Світовий Банк надав кошти на покращення ефективності та прозорості системи вищої освіти

Україна отримає $200 млн на модернізацію вищої освіти

Рада виконавчих директорів Світового Банку затвердила проєкт вартістю 200 мільйонів доларів США, спрямований на покращення ефективності, якості та прозорості системи вищої освіти.

Про це йдеться у прес-релізі Світового Банку.

Згідно з повідомленням, проєкт «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» сприятиме покращенню якості в галузі вищої освіти, підвищенню рівня її відповідності потребам ринку праці, стійкості освітньої системи та безперервності навчального процесу в ситуації пандемії COVID-19.

У рамках проєкту фінансуватимуться перш за все інвестиції, спрямовані на модернізацію навчальних закладів та науково-дослідних лабораторій, цифрова інфраструктура для організації навчання в закладах вищої освіти для забезпечення безперервності навчального процесу за допомогою методів дистанційного навчання, підтримка стійкості системи та управління змінами в довгостроковій перспективі.

Проєкт також підтримуватиме розвиток сучасної цифрової інфраструктури для дистанційного навчання, створення сучасних навчальних і науково-дослідних лабораторій та засобів підтримки навчального процесу.

Ще одним завданням проєкту є покращення рівня прозорості в освітньому секторі в Україні за допомогою модернізації Автоматизованої системи управління вищою освітою, запровадження Національного опитування студентів та Єдиної інформаційної системи щодо фінансування дослідницької діяльності ЗВО на конкурентній основі.

За словами регіонального директора Світового банку у справах країн Східної Європи Арупа Банерджі, Світовий банк радий співпрацювати із Україною над модернізацією методів викладання та навчання в університетах відповідно до європейських стандартів з метою надання можливості молоді в Україні отримувати ті навички, які потрібні їм у 21-му столітті.

«По мірі відновлення України після пандемії ми готові надати підтримку у забезпеченні кращого технічного та цифрового оснащення системи вищої освіти для організації навчального процесу, який зазнав змін після COVID-19», – наголосив Аруп Банерджі.

Проєкт «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» буде впроваджуватися протягом п’яти років Міністерством освіти та науки України. Міністерство відповідатиме за загальну координацію та моніторинг ходу впровадження проєкту.

Освіта.ua
06.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Для реальность
Для реальность: Вы совершенно правы! Нет нормальной прокуратуры не только на реформаторов образования за все 30 лет,но и реформаторов в других отраслях. А также на всех бывших президентов,под чьим покровительством и непосредственном участии разворовывалась такая богатейшая страна! И,главное,совести хватит ПРАЗДНОВАТЬ День незалежності. Незалежності от здравого смысла . То,к чему это всё привело,- нищета простых людей,первые в мире по количеству больных СПИДом, туберкулёзом и др., крах медицины,образования,... промышленности,сельс?... ?ого... хозяйства,- должно отмечаться как день траура.
реальність
хтось знає, скільки коштів в якості допомоги отримала Україна від Заходу за останні 30 років на модернізацію освіти? Таке враження, скільки цим менеджерам при освіті не дай, вони все "освоять", ну а результат у всіх перед очима!
Салтановка
Казав пан кожух дам, та й слово його тепле... Спочатку оголосили , що 2оо млн дол дадуть на закриття лишніх вузів, а тепер на розвиток бази... Гроші попадуть в антиукраінські могильську академу чи львівський гебельс - університет, ну і католикам. До педвишів не дійдуть.