Молоді не вистачає інформації про дуальну форму освіти

Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти не переходять на дуальну форму, бо не знають про неї

Молоді не вистачає інформації про дуальну форму освіти

Головною причиною, чому здобувачі фахової передвищої та вищої освіти не розглядають можливість переходу на дуальну форму здобуття освіти, є недостатність інформації про неї.

Про це свідчать результати дослідження впровадження пілотного проєкту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти.

За даними дослідження, лише 37% опитаних здобувачів вищої освіти та 43% здобувачів фахової передвищої освіти, які не задіяні в пілотному проєкті, взагалі знають про дуальну форму здобуття освіти.

До того ж багато учасників пілотного проєкту не розуміються на змісті та особливостях організації навчання за дуальною формою, плутають її з іншими формами здобуття освіти.

Щодо студентів, які вже отримують дуальну освіту, то вони здебільшого розцінюють таку форму як певну гарантію або перевагу для майбутнього працевлаштування. На думку респондентів, дуальна форма здобуття освіти надає можливість задовольнити бажання вчитися в компанії та отримувати гроші.

Так, майже половина (43%) здобувачів, які навчалися за дуальною формою, впевнені у своєму рішенні продовжувати працювати на підприємстві навіть після закінчення навчання. Передусім це стосується респондентів, які самі обирали для себе підприємство.

Для тих, хто не визначився (22%), головну роль відіграє розмір грошової винагороди. Решта здобувачів оцінюють власну участь у проєкті як чудову можливість отримати практичний/професійний досвід та своєрідний «трамплін у майбутнє професійне життя».

Дослідження проводилося у вересні – жовтні 2020 року та базувалося на опитуванні 1597 здобувачів вищої освіти й 627 здобувачів фахової передвищої освіти, які не навчалися за дуальною формою, а також вивченні досвіду шляхом глибинного інтерв’ю 287 осіб, які навчалися за дуальною формою у 2019 – 2020 роках у всіх регіонах України.

Освіта.ua
20.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів