Оптимізація наукових установ триватиме, – президент НАН

Головними критеріями оптимізації мають бути показники діяльності та оцінка ефективності

Оптимізація наукових установ триватиме, – президент НАН

Структуру Національної академії наук України необхідно виважено переглянути й оптимізувати. Головними критеріями оптимізації мережі та внутрішньої структури установ мають стати показники їхньої діяльності та оцінка їх ефективності.

Про це заявив президент Національної академії наук Анатолій Загородній в інтерв’ю «ZN.UA».

За його словами, метою оптимізації має бути передусім виокремлення найкращих резервів за рахунок певних змін у структурі та організації внутрішнього життя академії. Перегляд структури має відбуватись прозоро і з широким обговоренням.

Для досягнення цієї мети в академії діє Офіс оцінювання, висновки експертів розглядають комісії з відповідних наукових напрямів при секціях академії й остаточно – постійна комісія, яка, до речі, незалежна від його президії.

«За останні два роки було ліквідовано 8 наукових установ та скорочено або реорганізовано 220 структурних підрозділів. Проведено оптимізацію і структури апарату Президії НАН України. Припинено діяльність 12 госпрозрахункових організацій. Нині ще 12 організацій перебувають у стані припинення. До Міністерства економіки ми подали перелік із понад 50 підприємств, які можуть бути запропоновані для подальшої приватизації. 17 установ із цього переліку вже передано до сфери управління Фонду державного майна України», – повідомив Анатолій Загородній.

Також президент НАНУ розповів, що, крім внутрішньоакадемічного оцінювання, є ще державне. Його результати теж будуть враховуватись у ході оптимізації.

«Кожна установа з найнижчими показниками державної атестації розглядатиметься окремо. І в кожному випадку шукатимемо оптимальний варіант рішення. Можливо, це буде об’єднання структур, можливо, входження окремих наукових груп до підрозділів інших інститутів, близьких за тематикою, можливо, ще якісь шляхи. Універсального рішення тут немає», - зазначив Анатолій Загородній.

За словами президента Національної академії наук, оптимізацію мережі наукових установ із урахуванням результатів їх оцінювання та державної атестації буде продовжено й нинішнього року.

«Слова «оптимізація» не потрібно боятися. Махати шаблями ми не збираємося. Лише поступові виважені кроки в напрямі вдосконалення структури. На цьому я наполягатиму», – підкреслив президент НАН Анатолій Загородній.

Освіта.ua
05.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Патон
Віджали корпус - оптимізація НАНУ https://hmarochos.kiev.ua/2021/05/13/upravlinnya-derzhohorony-orenduvalo-budivlyu-instytutu-fiziologiyi-za-odnu-gryvnyu/
Alex
Оптимізація в умовах війни???..Члены Национальной тарифной комиссии (НКРЭКУ) выписали себе премию по итогу первого квартала 2021 года в размере 50% от должностного оклада, что, согласно их декларациям, составляет от 200 до 250 тыс. грн, В качестве обоснования премий говорится, что они необходимы для "стимулирования высокоинтеллектуального труда, повышения его эффективности, качества и заинтересованности в достижении результатов".https://www.facenews.ua/news/2021/502022/
Наталія
Останнім часом, у нашій країні слово ОПТИМІЗАЦІЯ означає скоріше СКОРОЧЕННЯ, ніж приведення чогось у раціональний стан. А евфемізми президента НАНУ - новомодний словесний трюк, що його застосовують зараз, щоб не шокувати суспільство. Як не добирай синоніми до слова ЕВТАНАЗІЯ (гуманна, безболісна, обгрунтована) - по суті своїй це УБИВСТВО. А наука в Україні скоро стане таким же спогадом, як і промисловість, космос, ракетобудування, завод, фабрика.... Сумно, панове...
Сандомир
Позиція Президента НАН правильна, тількі запізніла,так років на 20 щонайменше. Але те,що НАНУ нарешті зважилася зрушити з місця свого монстра-це вже великий крок вперед. Паразитування на науці є негідним нашої держави, установи мають приносити користь, а не дерибанити бюджетні кошти. А хто хоче займатися "наукою" нехай це робить у свій вільний час за свої кошти. Президент НАН зайняв дуже виважену позицію,залишається її втілити у життя з користю для держави і її громадян.
:(
Для Сандомир: Ви дуже далека від справжньої науки людинка ... не пишіть про те, в чому нічого не розумієте! Наука - це не заробітчанство, хоча після важких останніх 30 років українцям все важче це зрозуміти. Голодному треба їсти зараз, а наука, це про майбутнє. Скоріш за все Україна, як бідна держава, остаточно залишиться без власної високої науки, як вона, наприкл., вже залишилась фактично без сучасного машинобудування. Уважно прочитайте Загороднього, він саме про це сумне майбутнє й говорить, просто він добирає слова, як того вимагає його посада.
Сандомир
Для :(. Куди нам до Вас, "посв’ячених",тільки й знаєм,що писати про те,що не розуміємо.
:(
Для Сандомир: згоден з Вашою самооцінкою, тут Ви цілком праві!
Коментувати
123321
Оптимизация детсадов, школ, нии... населения.