Уряд хоче прибрати корупцію при вступі іноземних студентів

Прибрати корупцію під час вступу абітурієнтів з-за кордону планують через електронну платформу

Уряд хоче прибрати корупцію при вступі іноземних студентів

Запуск Єдиної електронної платформи, за допомогою якої іноземні студенти зможуть вступати до українських університетів, має прибрати чинники, що спричиняють корупцію.

Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради щодо запуску електронної платформи.

За словами прем’єра, варто прискорити запровадження е-платформи, щоб підвищити ефективність популяризації експорту українських освітніх послуг, а також забезпечити прозорість і доступність навчання для іноземних студентів.

«Створення електронної платформи для вступу іноземних студентів має прибрати людський фактор, посередників в освітньому процесі та інші чинники, що можуть спричиняти корупцію. Адже якість освіти, яку здобувають іноземні студенти, впливає насамперед на імідж України», — наголосив Шмигаль.

На переконання глави уряду, результатом створення платформи має стати просте оформлення та якісне навчання іноземних студентів, а також зростання їх кількості.

Під час наради Прем’єр-міністр підтримав пропозицію Державної служби якості освіти щодо необхідності посилення ліцензійних умов для навчання іноземних студентів та посилення відповідальності за їх недотримання.

«Це необхідно робити вже зараз, щоб наступного навчального року мати інструмент для контролю», — підкреслив очільник уряду.

Також була підтримана пропозиція щодо запровадження незалежного іспиту для іноземних студентів, який сприятиме підвищенню конкурентоспроможності та усуненню корупційної складової в освітньому процесі.

Участь у нараді взяли представники Міністерства освіти, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства закордонних справ та Міністерства внутрішніх справ.

Освіта.ua
29.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів