Фонд досліджень профінансує понад 200 наукових проєктів

Науковці отримають понад 250 млн грн грантового фінансування для проведення досліджень

Фонд досліджень профінансує понад 200 наукових проєктів

Національний фонд досліджень обрав 216 проєктів - переможців конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка провідних та молодих учених»,  які отримають понад 255 млн грн грантового фінансування.

Про це йшлося під час брифінгу щодо результатів перших конкурсів, проведених Національним фондом досліджень України, у якому взяли участь голова Національного фонду досліджень Леонід Яценко та виконавча директорка фонду Ольга Полоцька.

Основною умовою першого конкурсу була відповідність тематиці щодо безпекової діяльності держави, у тому числі й боротьба з коронавірусом. Другий конкурс мав необмежені напрями.

За словами голови фонду досліджень Леоніда Яценка, найважливішим етапом конкурсів була експертна оцінка. Так, для кожного конкурсу було створено окрему наукову раду із залученням близько 15% іноземців.

«У цілому 1 152 фахівці, які надали на безоплатній основі 2 662 експертних висновки. Використання експертної оцінки дало змогу відкрито та чесно провести конкурсний відбір та визначити переможців», – зауважує Яценко.

Серед 76 робіт – переможців конкурсу «Наука для безпеки людини та суспільства» – обрано 40 проєктів на тему боротьби з пандемією COVID-19.

Окрім того, виконавча директорка Фонду Ольга Полоцька повідомила про статистику та висновки за проєктами щодо COVID-19 і подолання наслідків пандемії. Зокрема, переможцями конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка провідних та молодих учених» обрано 216 проєктів, на які надано 255 млн грн грантового фінансування для проведення наукових досліджень.

«Рішенням Наукової ради фінансування першого конкурсу щодо безпекової діяльності держави було збільшено на 21,3 млн грн за рахунок економії витрат Фонду. Серед 76 робіт – переможців конкурсу «Наука для безпеки людини та суспільства» – обрано 40 проєктів на тему боротьби з пандемією COVID-19. Такі проєкти не виконуються в межах лише медичної або біологічної галузі досліджень, значна їх кількість має міждисциплінарний характер. Загальний обсяг фінансування таких досліджень, як багаторічних, становить близько 200 млн грн, і лише на 2020 рік їх бюджет передбачений близько 60 млн грн», – повідомила Ольга Полоцька.

Освіта.ua
25.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів