Україна має дослідницький потенціал, - Шкарлет

Науковці продовжують роботу над реалізацією цілей ООН для формування розвитку суспільства

Україна має дослідницький потенціал, - Шкарлет

Українські дослідники демонструють гарні результати в міжнародних ініціативах з подолання пандемії, а також пропонують інноваційні рішення для бізнес-сектору, сфери освіти та безпеки.

Про це заявив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет під час онлайн-засідання щодо Глобальної пілотної програми ООН з питань науки, технологій та інновацій.

Очільник МОН зазначив, що, незважаючи на складний рік та виклики, пов'язані з COVID-19, Україна продовжує роботу над реалізацією цілей ООН для формування сталого розвитку суспільства із забезпеченням рівного доступу до всіх видів ресурсів.

За словами Сергія Шкарлета, українські вчені досягли видимих результатів із математичного моделювання та прогнозування можливих сценаріїв розвитку пандемії COVID-19, успішно розробили діагностичні механізми та системи згортання крові для пацієнтів з ускладненнями тромбозу.

«Україна має значний дослідницький потенціал для спільної протидії глобальній кризі, спричиненої COVID-19»,– констатував Сергій Шкарлет.

Також він повідомив, що у 2020 році Уряд запустив механізм конкурсного фінансування науковців через Національний фонд досліджень. Один із конкурсів Фонду – «Наука для безпеки людини та суспільства» – зосереджений на підтримці наукових проєктів із вирішення актуальних проблем безпеки людини та суспільства в Україні,  зокрема за напрямами досліджень, пов’язаними з протидією COVID-19.  За результатами конкурсу до 30% проєктів, що пройшли відбірковий етап, спрямовано на боротьбу з пандемією та її наслідками.

«Ми розглядаємо Глобальну пілотну програму як один із ключових інструментів для відновлення країни після глобальної пандемії. Розуміючи важливість регіональної та міжнародної співпраці щодо досягнення Цілей сталого розвитку в постковідний час та враховуючи науковий та інноваційний потенціал, Україна подала заявку на наступний етап Глобальної пілотної програми»,  – повідомив Сергій Шкарлет.

У МОН зазначають, що подальша участь у програмі дозволить українським науковцям взаємодіяти з міжнародними партнерами та інтегрувати досвід у галузі науки, технологій та інновацій для формування спільних кроків щодо реалізації поставлених цілей сталого розвитку.

Освіта.ua
18.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
"Україна подала заявку на наступний етап..." О як! А ви кажете... Чи не досягнення??
??
Це сеанс самонавіювання від тво міністра, чи що? Чи Шкарлет просто сплутав теперішній і минулий час дієслова мати?