МОН має зауваження до законопроєктів про професійну освіту

Законопроєкти мають різне бачення майбутнього професійної і фахової передвищої освіти

МОН має зауваження до законопроєктів про професійну освіту

Міністерство освіти і науки готує зауваження до обох законопроєктів щодо професійної освіти, які наразі зареєстровані у парламенті.

Про це йдеться у повідомленні освітнього відомства.

За інформацією Міністерства освіти, кожний із законопроєктів має різне бачення майбутнього як сфери професійної, так і фахової передвищої освіти, що потребує ретельного аналізу.

Водночас у відомстві наголошують, що МОН готове долучитись до написання третього варіанта документа, який буде більш збалансованим та врахує інтереси всіх ланок освіти.

Наразі у Міністерстві здійснюється розгляд двох законопроєктів: «Про професійну (професійно-технічну) освіту» (4207) та «Про професійну освіту» (4207-1).

«Вже зараз фахівці МОН готують зауваження та пропозиції, які будуть надіслані депутатським фракціям та групам після фінального опрацювання проєктів документів. Вони стосуються доопрацювання визначень, умов для набуття окремих статусів закладу, дотримання принципів управлінської автономії, застосування внутрішньої системи забезпечення якості освіти тощо», - зазначають у Міністерстві освіти.

Також у Міносвіти повідомляють, що одним із ключових питань щодо обох законопроєктів є різне бачення майбутнього фахової передвищої освіти як окремого складника системи освіти.

«МОН переконане, що законопроєкт щодо професійної (професійно-технічної) освіти повинен бути спрямованим виключно на розвиток та належне функціонування закладів профтехосвіти і враховувати цінність інших сфер освіти», - підкреслили у відомстві.

Освіта.ua
03.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів