Гуманітарні професії відійдуть на другий план, - МОН

У МОН прогнозують, що у майбутньому технічні та інженерні професії будуть найбільш потрібними

Гуманітарні професії відійдуть на другий план, - МОН

У Міністерстві освіти і науки прогнозують, що у майбутньому «чисті» гуманітарні спеціальності відійдуть на другий план, а технічні та інженерні, навпаки, будуть найбільш потрібними.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти, з посиланням на слова т.в.о. міністра Сергія Шкарлета.

Натомість т.в.о. міністра освіти і науки наголосив, що професії, пов’язані із забезпеченням здоров’я, навчанням, наданням індивідуальних послуг, творчістю залишаться актуальними, оскільки не можуть бути заміщені автоматизованими системами навіть із використанням штучного інтелекту.

«Водночас зростає потреба у фахівцях біологічного напрямку, особливо у сфері біоінженерії, біотехнологій, фармації тощо. Ці тенденції вимагають посилення природничо-наукової підготовки майбутніх фахівців разом із набуттям ними ІТ-навичок», – зазначив т.в.о. міністра освіти і науки.

Також у МОН додали, що за оцінками світових експертів найбільш потрібними у майбутньому будуть фахівці, які можуть проєктувати, впроваджувати нову техніку і технології з урахуванням викликів майбутнього та професії, пов’язані із забезпеченням життя та здоров’я людини.

«Тенденція до неоіндустріалізації, впровадження концепції Індустрії 4.0, розвиток ІТ-технологій, екологічні проблеми – у найближчі 5–10 років змінять ландшафт найбільш потрібних професій», - йдеться у повідомленні освітнього відомства.

Освіта.ua
09.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
любов
а розвинути душу, людяність, співчуття не потрібно? потрібні роботи, які створять ще якийсь там інтелект, зброю для знищення людства? Пригадайте нацистську Німеччину ( якщо є у вас що пригадувати) геніальні вчені які препарати випробовували на полонених, яку зброю винайшли. Вам цього потрібно? Наші діти уже й так напівроботи. Ви їх , очевидно не бачите, жорстокість, бездушність, агресія поглинає їх. Цього мало?
Викладачка
Господи, який ідіот. Хай довідається, скільки гуманітарії винаймає Гугл і чому їх кількість збільшується. Приберіть врешті цього ідіота-плагіатора.
2031
Для Викладачка: гуглу не хватает уборщиков и офисных работников?
Коментувати
Мария
Увы, проблема тут не в тупости нашего руководства, а, напротив, в его исключительной дальновидности. Гуманитарные профессии "опасны" навыком аналитики. Так пусть молодые люди не думают, не сравнивают и Боже упаси, не делают никаких выводов. Деньги, развлекуха и полная моральная безответственность. Вот к чему, в конечном счёте, это должно привести.
Val
Для Мария: В любом университете (кроме меда) на любой специальности читается курс гуманитарных дисциплин (культурология, история, философия, социология, психология, политология). Этого с головой хватит для "навыка аналитики", при желании.
Віталій
В Медичному у нас і історія України, і соціологія, і укр мова. Так що нас не обдіпили. Але розумна людина сама взмозі робити правильні висновки в житті.
Val
Для Віталій: "укр мова" и "навыки аналитики" вещи несовместимые.
Коментувати
Ольга
Я очень ждала того времени, когда станут совершеннолетними и выйдут на работу те дети, о которых так заботились родители и общественность. Переживали, чтобы не дай бог злой учитель не заставил подметать и мыть пол, вытирать доску. доску. А работать на территории школы - это вообще уму не постижимо. И вот наконец -то они выросли, пришли к вам, родители и активисты, на рабочее место. И работать им не хочется, ведь привыкли все получать просто так. Вот теперь мучайтесь с такими работничками, которых сами взрастили. Они будут онижедетьми всю жизнь. Теперь вы работайте, а они будут ВАМ права качать.
Світлана
Для Ольга: Згодна з вами повністю. Це погана тенденція. Суспільство має зрозуміти той факт, що всі науки мають бути збалансовані. У природі також баланс, який порушувати неможна, бо то буде катастрофа. А ми є частина природи. Людині від природи дано бути чи то фізиком, чи то музикантом. Митець не стане фізиком, а фізик митцем, але ми таким чином закриємо йому дорогу до його досягнень. А може хтось і скаже, що були о одній людині і митець, і фізик, і математик, то зауважу, що то були, і є Генії. Дитині треба давати все і працю, і музику, і біологію, і фізику, а далі допомогти йому знайти себе. Людина насамперед має навчитися працювати, без ціх навичок вона не відбудеться ніде.
Торба
Для Світлана: А хто їх буде балансувати? Митець не стане фізиком - згоден. Фізик не стане митцем - не згоден, бо існує багато прикладів. Поняття "людям від природи" надумане. Навчитися працювати, це ким? Двірником, що підмітає школу, бо директор не наймає двірника? Дійсно школа перебуває у минулому.
Игор
Не навчитися працювати двірником, а навчитися забезпечувати передусім себе! Зрозуміти що для отримання результату треба докласти зусиль! Цінувати працю інших людей в кінці кінців! Школа в минулому? А що в майбутньому? Покоління ідіотів?
Коментувати
Господин
Молодежь ленивая пошла. Работать не хочет. Мы в советские времена так работали, что дай бог каждому. Приходит вчерашний студент после вуза к нам в цех и зарплату требует себе 10 тысяч минимум. Спрашиваю, что делать умеешь. Ничего не умеет. Мужики опытные смеются, ничего не умеет а зарплату требует больше чем у них. Да ты сначала подсобным рабочим поработай, поучись у мужиков опытных уму разуму. Лет через пять получишь разряд. К сорока годам дадут четвертый разряд, еще через пять шесть, получишь пятый разряд, вот тогда и будешь опытным с разрядом!
Анонім
Молодцы, что работали в советские времена. Но это не означает, что все последующие поколения должны горбатиться до самого гроба, чтобы получать деньги. Наша жизнь нам дана для того, чтобы мы все это время работали? Наш "смысл жизни" состоит в том, чтобы работать не покладая рук? Нет ничего плохого в том, что молодежь не хочет как вы пахать за гроши. Я не говорю, что лень — это хорошо. Но не нужно считать, что все вокруг обязаны всю жизнь работать, чтобы чего-то достичь.
ABCD
За "лет через 5" уже можно на начальство среднено звена претендовать, а не "получишь разряд", а "годам к 40" работать в свое удовольствие. Коммент "Мой адрес не дом и не улица, мой адрес Советский Союз". Привет "мужикам"-недоумкам, которых ты разводишь))
Господин
Для ABCD: Работать надо. Мы в советские времена работали на совесть. А сейчас молодые приходят и первым делом "а зарплата какая". Ты не за зарплату работаешь первый пять десять лет а за опыт, а потом опыт работает на тебя. А то сидит в столовой я смотрю, мужики в бытовке обед умяли и за работу, а он сидит как король в столовой. Суп себе взял с клецками, вермишель на второе с мясной котлетой, печенье сидит разьедает, а работать спрашиваю собираешься. Так говорит час обед же. Ну друг ситный говорю, ты так себе и на проезд не заработаешь. Мужикам сказал поговорить по мужски, так тот пошел писать заявление на увольнение. Вот и что из него выйдет?
Коментувати