Українські учасники “Горизонт 2020” отримають 36 млн євро

У рамках програми ЄС з фінансування науки та інновацій понад 280 українських організацій отримають фінансування

Українські учасники “Горизонт 2020” отримають 36 млн євро

Українські організації отримають понад 36 млн євро фінансування в рамках програми Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій “Горизонт 2020”. Загалом підписано 200 грантових угод із 281 учасником з України.

Про це повідомив керівник Національного контактного пункту програми за напрямком «Інформаційні та комунікаційні технології» Іван Кульчицький.

За його словами, Україна у 2015 році підписала угоду про участь у програмі “Горизонт 2020”, завдяки якій українські організації отримали рівні права з організаціями з країн ЄС щодо участі у конкурсах “Горизонт 2020”.

Орієнтовний внесок України у програму мав становити 35 млн євро та сплачуватись щорічно рівними частинами.

“Тоді точилися дискусії з деякими урядовими фінансистами, які стверджували, що Україна таким чином буде фінансувати європейські організації, оскільки у відкритих конкурсах наші організації отримають значно менше фінансування, ніж Україна сплачуватиме до бюджету програми Горизонт 2020”, –  повідомив Кульчицький.

Також він зазначив, що Україною отримано 35 сертифікатів Seal of Excellence з рекомендацією про надання фінансування з національних бюджетів. 

“Сподіваємось, що ці організації отримають належне фінансування у рамках процедури використання коштів реімбурсації (50% внеску України в Горизонт 2020 Європейська комісія повертає у виді технічної допомоги на підвищення потенціалу участі українських організацій у Рамкових програмах Європейського Союзу)”, –  зазначає керівник Національного контактного пункту програми за напрямком «Інформаційні та комунікаційні технології».

Він висловив переконання, що цей результат створює новий виклик перед Україною щодо участі у наступній програмі Горизонт Європа, де очікується, що фінансовий внесок України буде співмірний з результатами, що отримані у програмі “Горизонт 2020”.

Як відомо, “Горизонт 2020” – це найбільша рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій, розрахована на 2014–2020 роки. Програма є ініціативою ЄС, що виділяє кошти на конкурсній основі на підтримку розвитку і впровадження інновацій, у тому числі у підприємництві і промисловості. Загальний фонд програми складає 80 млрд євро.

Освіта.ua
06.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів