На вищу освіту планують виділити 40 млрд грн

Уперше в проекті бюджету передбачено 1 млрд гривень для модернізації системи гуртожитків

На вищу освіту планують виділити 40 млрд грн

На підготовку фахівців з вищою освітою, забезпечення студентів, аспірантів і докторантів у проекті бюджету 2021 року передбачено майже 40 млрд грн (+8,3 млрд у порівнянні з 2020 роком).

Про це у своїй колонці для Інтерфакс-Україна написав заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

«Серед цих коштів уперше враховано безпрецедентну за роки незалежності суму – 1 млрд гривень для інвестицій у модернізацію та техногенну безпеку системи гуртожитків. Буде затверджено порядок щодо співфінансування із боку закладів освіти, аби досягнути вагоміших результатів», — написав Роман Єрмоличев.

Також планується, що на проведення зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту для здобуття ступеня магістра буде виділено 431,4 млн гривень.

Як зазначив заступник міністра фінансів України, наступного року передбачено зовнішнє незалежне оцінювання 400 тис. осіб.

Також він повідомив, що значна частина видатків бюджету 2021 року буде спрямована на капітальні інвестиції.

«З огляду на наведені акценти проекту освітнього кошторису, є підстави вважати, що значна частина видатків буде спрямована на капітальні інвестиції та інноваційний розвиток галузі. А отже, освіта в Україні наближатиметься до європейських стандартів, — підкреслив заступник міністра фінансів України.

Освіта.ua
30.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поясніть
Не по даній темі,але скільки можна?Читаю і думаю чи вже не забагато ви видумуєте? в мене питання до міністерства!Скільки можна видумувати щось нове що раз "розумніше"Що це за слово "Нотаріусиня"?,Може ще скажіть:СТРАУСИНЯ-або ви вже там всі подуріли або я вже нічого не розумію!
:)
Для Поясніть: це інша тема! Чого змішувати одне з іншим, щоб проблему забалакати?
Поясніть
Для :)Повірте і без моєї даної теми,проблему забалакають не встигнете озирнутись!Ви тільки собі думаєте ,а вони в міністерстві своє зробили!
Коментувати
:(
Чи не доцільно хоча б в 5 разів скоротити кількість університетів в Україні, бо зараз дуже багато табличок "університет" розвісили на різних будинках по всій країні. І всі ті численні таблички-жарти заслуга МОН в попередні роки, бо за їх критеріями табличку "університет" можна вішати практично на будь-яку будівлю :)
Аспирант
1 млрд евро на всех? 5 млн евро на каждого? При нынешних ценах это крышу перекрыть и коммуникации отремонтировать. Какое оборудование? Какие лаборатории?
-?-
Коментарі були, але вони були критичні і тому їх видалили ???? "добрі руки" та "чиста совість". По суті на 200 університетів виділяють кошти як на 1 західний ун-т і мріють про якусь вищу освіту і науку. З тим самим успіхом можна ще спробувати за 1 грн. купити сучасний підручник.
реальність
Сума майже як на 1 провідний західний університет, а тут стільки ж, тільки на 200 університетів. ???? і головне ремонт гуртожитків, то буде злет вищої освіти і науки, старт буде прямо з даху гуртожитків у наукову височінь!