Парламент не дозволив навчання іноземців російською

У Верховній Раді забракло голосів для ухвалення змін до Закону України «Про вищу освіту»

Парламент не дозволив навчання іноземців російською

Верховна Рада України не підтримала суперечливий законопроект, який дозволив би навчання іноземців в українських закладах вищої освіти російською мовою. Про це повідомляє сайт «Букви», коментуючи результати голосування в сесійній залі 16 вересня.

За проект закону № 3717 проголосували в першому читанні 210 нардепів (при 226 мінімально необхідних): 173 – від «Слуги народу», 22 – від ОПЗЖ, 1 – від депутатської групи «Партія “За майбутнє”», 5 – від групи «Довіра», 9 позафракційних.

Жодного голосу не дали депутати від «Європейської Солідарності», ВО «Батьківщина», «Голосу». Зрештою документ 235 голосами був направлений на доопрацювання.

Наразі в статті 48 Закону «Про вищу освіту» передбачено, що освітній процес у вищій школі провадять державною мовою. При цьому виші можуть прийняти рішення про викладання однієї, декількох або всіх дисциплін англійською мовою, якщо всі здобувачі освіти, які вивчають відповідні дисципліни, володіють цією мовою.

Освіта.ua
16.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Подумайте
Як Порошенко так за українську мову,і ні одного голосу?Так Львів знайте свого "патріота"-так вам дякує,лапшу вішає а ви вірите!Ще голосуйте,ще вам лапшу буде вішати!Розказував знайомий,мама росіянка,тато-українець,Живу майже 50 років у Львові ніколи через мову ніхто не ділив,доки Порошенко не прийшов до влади зі своїми лозунгами!Про мову, в Україні кожен громадянин повинен знати українську мову,школи укр.-так повинно бути,але Самий головний патрійот що робить.
Випускник
Для Подумайте: "За проект закону № 3717 проголосували в першому читанні 210 нардепів (при 226 мінімально необхідних): 173 – від «Слуги народу», 22 – від ОПЗЖ, 1 – від депутатської групи «Партія “За майбутнє”», 5 – від групи «Довіра», 9 позафракційних". Де ти тут побачив, що Порошенко проголосував за навчання російською мовою? З бодуна бовкнув, чи що?
Коментувати
Леонид
Гениально. Тем самым мы отрезали огромное количество студентов с СНГ, включая саму страну агрессора с которой могли приехать абитуриенты и оставить здесь деньги. Кроме того еще есть другие случае: в наш университет переводился Багладешец после года обучения в Москве, оттуда его туранули, правда наше посольство его завернуло, но они и так 70% отсекают.