У МОН обговорили проживання студентів у гуртожитках

Відбулась робоча зустріч щодо дотримання санітарних норм проживання студентів у гуртожитках

У МОН обговорили проживання студентів у гуртожитках

У Міністерстві освіти і науки відбулась робоча зустріч щодо поселення та дотримання санітарних норм проживання студентів у гуртожитках в умовах карантину.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

У зустрічі взяли участь заступник міністра освіти Андрій Вітренко, народні депутати Роман Грищук та Анна Пуртова, заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, представники МОЗ, Держпродспоживслужби та провідних університетів Києва.

«Основне завдання, яке наразі стоїть перед нами – знайти чіткий алгоритм дій задля вирішення усіх існуючих проблем та створення безпечних умов для проживання кожного студента», – зазначив заступник міністра освіти Андрій Вітренко.

Учасники заходу повідомили про поточний стан поселення та дотримання санітарних норм проживання студентами. Також вони обговорили можливі варіанти вирішення існуючих проблем, зокрема, залучення фінансування на засоби особистої гігієни, проведення періодичних роз’яснювальних робіт як для студентів, так і для працівників гуртожитків, визначення порядку дій для керівників університетів та студентів при підозрі на респіраторні захворювання, рекомендації щодо забезпечення медичної допомоги для студентів з інших міст.

Учасниками заходу заплановано чергову робочу зустріч за результатами поселення студентів-першокурсників.

Освіта.ua
10.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Яна
МОН чому в КНУКіМ гуртожитку по 4 чоловіка в маленькій кімнаті у період карантину? Чому не виконують наказ: 1 дитина на 6 м. кв. ? Куди писати, хто знає?
Віталіна
Для Яна: ну пів гуртожитку потрібно виселити тоді. Можливо Вас чи вашу дитину, хто там проживає...
Яна
Може КУК туди не заселяти і хватало б місць? Там живе не один унівнер, а два. Якого біса? У гуртожитку розрахунок на 1 універ, а дітей як кільку селять з двох. Ви там вдарені?
Віталіна
Для Яна: хто це Ви? Сама ти варена, дурепа!
Коментувати
Євдокія
Обговорили.. Для галочки. Щоб зняти з себе відповідальність. А точніше, щоб мали на чому гроші відмивати. Так, як, сказали, що в школи дадуть мийні засоби і паперові рушники для учнів та маски для вчителів... Дали...лише на перше вересня... Далі, - - нема.. Вже знову батьки все купляють в школу за свої кошти .. А міліони гривень державою то ж виділено.. Ще такого лицемірства світ не бачив.. Невже міністри і влада на місцях думають, що народ нічого не розуміє. Народ не сліпий. Бог теж все бачить. І кожен відповість рано чи пізно перед Богом..
Євдокія
В гуртожитку КПІ меблям вже 60 років.. Підлога з поламаним паркетом,, очевидно, встеленим ще за часів Леніна, інтер’єр - - страшного вигляду, в тих кімнатах не робився ремонт, напевно, теж 60 років. Мені, як мамі, при поселенні, заявила завідуюча гуртожитку, щоб ми, батьки, там зробили ремонт, якщо хочемо, щоб було гарно... Але ж там потрібно робити капітальний ремонт!!! Там стіни з тріщинами і сипляться, за всіма плінтусами діри... і т д. Двері такі, наче в сараї... Правда, вікна нові, єдине, що тішить. Але, щоб сходити в душ, то потрібно студентам з 5-го поверху спуститися в жахливий підвал. А назад холодними коридорами підніматися - - запалення легенів забезпечено... і без коронавірусу.. Невже неможливо влаштувати на кожному поверсі душову? Скільки вже коштує той кран і розсіювач води??? Жах. Я впевнена, що на гуртожитках наживає хтось собі не малі гроші.. А батьки мовчать.. журналісти мовчать.. А студенти, очевидно, боятться.. І я їх розумію. Бо залишать без стипендії..
Теж мама і колишня студентка
Для Євдокія: ніхто ні на чому не наживається. Скільки можуть, стільки виділяють коштів на поточні ремонти та покращення мат-тех. бази (потрохи і вікна вставляють і меблі оновлюють). Щоб влаштувати душ, не розсіювач потрібно купити, а перербладнати під душову житлову кімнату. А це вже капітальна реконструкція з пкд, яка тягне на велику суму і заодно призводить до зменшення житлової площі. До речі, а Ви в якому гуртожитку жили? В ліпшому? Я в 90-х в КНЕУ жила в такому ж, ще й з гарячою водою проблеми були, і душова одна: хлопці й дівчата за графіком, але не всі через роботу той графік могли витримувати, а дверей в кабінках не було. Тому нормальним було явище, коли хлопець, який спішить на роботу, забігає в душову в дівчачий час (як то в фільмі "очі долу тримати"), повертається до стінки й швидкл миється.
Коментувати
Денис
А як там питания з клопами в гуртожитку КНУКіМ на Російській 70? МОН вважає це нормальні умови для дітей? Їх психічний стан залишиться таким, як був до гуртожитку? МОН хоче спати з клопами?
Лілія
А як ведеться боротьба з тарганами в гуртожитках?Зокрема в НАУ? З розбитими та старими меблями? Відсутністю елементарних умов для гігієни? Невже ті гроші,що сплачують студенти покривають лише комунальні?Для чого комендант,якщо гуртожиток-лайно!
Наталія
В гуртожитку не можна дотримуватись протиепідемічних заходів. Контакт вскрізь. Всі беруться за одні й ті ж предмети сто раз. І якщо ви хочете угробити наших дітей то селіть їх в гуртожитки. Зараз дистанційне, і дуже добре. Діти вчаться дистанційно і всі здорові.
.
Для Наталія: ну добре. Давайте посидимо на карантині ще років 5. Подумаєш....коли я вже зможу з’їздити в Європу до родичів, коли я зможу нормально навчатися. Такими темпами ніколи. Але має ж цей карантин колись закінчитися(сподіваюся, що скоро). Тим паче, хоч-не-хоч це довбаний ковід буде довго
Коментувати
Галина
Хочу запитати в МОН: від яких пір діти-напівсироти не мають права на першочергове поселення в гуртожиток?
Ольга
Для Галина: а від яких пір вони їх мали? Мають право повні сироти
Галина
Крім того, право першочергового поселення мають: студенти-інваліди І-ІІІ груп; студенти з багатодітних родин (троє і більше дітей); студенти, у яких один з батьків помер (загинув); особи, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи згідно із Законом «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Коментувати
Наталя
Теж дуже хвилює питання щодо оплати за весь рік однією сумою. Гуртожитки відмовляють в оплаті за 1 місяць у зв’язку з карантином . Приділіть увагу даному питанню.
Тіна
Хотілося б почути офіційну позицію МОНу щодо повернення коштів, які були сплачені за проживання у гуртожитку минулого навчального року. Адже це чимала сума (березень-червень 2020р.)!!! Розпочався новий навчальний рік - сплатили знову за календарний (увага, саме календарний) рік - без платіжки не поселять!!! МОН, поділіться досвідом, як можна послуги не надавати, а кошти гребти???

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!