В РНБО кажуть про системну кризу у вищій освіті

Реформа освіти у контексті інноваційного розвитку має стати предметом розгляду РНБО

В РНБО кажуть про системну кризу у вищій освіті

Реформування системи освіти у контексті вдосконалення державної політики інноваційного розвитку має стати предметом розгляду РНБО найближчим часом.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

За його словами, за результатами проведеного аналізу стану системи вищої освіти у контексті національної безпеки можна зробити висновок про системну кризу у цій сфері, що формує потенційні та реальні загрози державній та національній безпеці України.

Данілов акцентував, що наука і технології розвинутих країн значно випереджають вітчизняні.

Він навів основні напрями новітніх технологій, які визначено, зокрема, експертами НАТО, і які матимуть визначальний вплив на соціально-економічний розвиток світу та на забезпечення національної, колективної безпеки і оборони найближчі 20 років, зокрема це: великі дані та розширена аналітика, штучний інтелект, технологій автономності, квантові технології, космічні технології, гіперзвукові технології, біотехнології та технології удосконалення людини, новітні матеріали та виробництво.

У цьому контексті Олексій Данілов наголосив на необхідності зосередити зусилля на відродженні науково-технічного потенціалу України.

«Розвиток наукоємних галузей, що формують конкурентні переваги будь-якої держави, дозволить протидіяти широкому спектру наявних та майбутніх загроз», – підкреслив він.

Освіта.ua
31.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Обіцянка-цацянка від ЗЕ
Кормушка для суддів без вчених звань за рахунок платників податків. Академіки і професора вам і не снилися зарплати Зе-суддів. Середня зарплата суддів Верховного Суду за липень - понад півмільйона гривень У той час, як найбільша зарплата суддів Конституційного Суду в липні - майже 400 тис. гривень, зарплата 20 суддів Верховного Суду за липень склала від 357 тис. гривень до 742 тис. гривень. Про це йдеться у відповіді Верховного Суду на запит Українських Новин. Суддя Всеволод Князєв отримав 542 тис. гривень (в тому числі оклад - 94,2 тис. гривень), суддя Наталія Антонюк отримала 375 тис. гривень (оклад - 84,3 тис. гривень), суддя Тетяна Анцупова отримала 445,7 тис. гривень (оклад - 111,3 тис. гривень), суддя Світлана Бакуліна 708 тис. гривень (оклад - 91,6 тис. гривень), суддя Володимир Британчук отримав 389,2 тис. гривень (оклад - 85,6 тис. гривень), суддя Юрій Власов отримав 685,4 тис. гривень (оклад - 90,6 тис. гривень), суддя Михайло Гриців отримав 742,2 тис. гривень (оклад - 111,3 тис. гривень), суддя Дмитро Гудима отримав 501,2 тис. гривень (оклад - 102,8 тис. гривень), суддя Жанна Єленіна отримала 667,3 тис. гривень (оклад - 111,3 тис. гривень), суддя Олександр золотник отримав 644 тис. гривень (оклад - 111,3 тис. гривень), суддя Олена Кібенко отримала 620,6 тис. гривень (оклад - 94,2 тис. гривень), суддя Леонід Лобойко отримав 597,3 тис. гривень (оклад - 111,3 тис. гривень), суддя Наталія Лященко отримала 667,3 тис. гривень (оклад - 111,3 тис. гривень), суддя Олександр Прокопенко отримав 589 тис. гривень (оклад - 25,7 тис. гривень), ... та інші любителі дармового корита від влади. , та інші любителі дармового корита. (див. https://ukranews.com/ua/news/724192-zarplaty-u-verhovnomu-sudi-suddi-otrymaly-vid-357-tys-gryven-do-742-tys-gryven)
Оракул
Про цю проблему вже говорять 20 років і нарешті прокинулось РНБО -запізно. Її вже не розв’язати. Відсутні кадри, які це могли б робити і які розуміються на успішній вищий освіті.
Коваль Степан
Проблема не в вищій освіті,а в усій системі. Дебіли- академікі і заслужені юристи, ніхто не хоче вивчати державну мову. Я колись знав ,що підмет і присудок узгоджуються в роді та числі. Мого віку недоумки Литвин і Медведчук, не знаючи української, пишуть закони. Добавлю Кучма,Пінчук, Портнов,Лукаш... Список настільки довгий ,що просто страшно.Дебілам смерть!!!
Успіхів
Для Коваль Степан: так, для науки мова - це головне, тільки мова англійська, а ще більш важливими є фахові знання. Балакуни про мову це за 27 років не зрозуміли і вже не зрозуміють, бо вини крім правил граматики не можуть нічого іншого осягнути, ні фізики, ні математики, ні хімії, ні права, ні економіки, ні сучасних технологій .... єдине, що вони за все життя вивчили - тим, бідолохи, і міряють увесь світ!
Коваль Степан
На відміну від багатьох я спокійно працюю з документацією на англійській та французькій мові.Навчався російською. Декому важко зрозуміти ,що державна мова українська.Мені не зрозуміло одне .Медведчук ,Литвин - академіки. Які знання внесли в освіту в Україні? Я знаю , що ці недоучки спаскудили Державний Гімн...
Коментувати
СУМ
Ой, чи не запізнились з постановкою діагнозу? Cлід чесно уточнити, вища освіта і наука відстають, чи безнадійно відстали і не мають шансів, принаймні доки в Україні олігархократія.