Ректори вже радять МОН повертатись до старих схем

Ректори вишів пропонують суттєво вплинути на реформу сфери вищої освіти в державі

Ректори вже радять МОН повертатись до старих схем

Новий в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет зустрівся з Радою ректорів Київського вузівського центру.

У зустрічі взяли участь близько 30 ректорів київського регіону, а також голови рад ректорів Житомирщини, Полтавщини, Одещини, Львівщини та Дніпропетровщини.

За інформацією прес-служби МОН, під час зустрічі ректорів з Сергієм Шкарлетом, актуальним було питання проведення вступної кампанії. Також у відомстві повідомили, що значну увагу присутні приділили забезпеченню Державного замовлення та було обговорено моделі поведінки закладу освіти в умовах карантину.

Разом з тим, на сайті Ради ректорів Київського вузівського центру оприлюднено рішення за результатами зустрічі очільника МОН з ректорами. Зазначене рішення містить рекомендації Міністерству освіти і науки, реалізація яких може суттєво вплинути на реформу сфери вищої освіти, що впроваджувалась державою протягом останніх років.

Зокрема, ректори рекомендують МОН розглянути питання, щодо доцільності: вступу до ЗВО на базі молодшого спеціаліста без ЗНО; вступу до магістратури за єдиним вступним іспитом з іноземної мови та єдиним фаховим вступним випробуванням; запровадження індикативної собівартості навчання та необхідності внесення змін в формульному розподілі фінансування закладів вищої освіти.

Нагадаємо, зараз в Україні для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста необхідно обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Окрім того, для навчання за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузей знань «Управління та адміністрування» та «Публічне управління та адміністрування» додатково треба буде подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

Також цього року був значно розширений перелік спеціальностей на рівні магістра, для вступу на які необхідно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови. Вважається, що практика проведення вступного іспиту для навчання у магістратурі є позитивною і такою, що підвищує рівень володіння іноземною мовою випускниками бакалаврату. Окрім того, вступники на магістерські спеціальності з права складають обов'язкове єдине фахове вступне випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей.

Варто зазначити, що наприкінці 2019 року внаслідок законодавчого реформування сфери вищої освіти Міністерство освіти кардинально змінило систему державного фінансування університетів в Україні. З січня 2020 року університети отримують гроші в залежності від сімох показників, які є результатами їхньої діяльності.

Освіта.ua
08.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана(Київ)
Знаєте, я до прикладу, абсолютно не розумію навіщо на магістратуру ЗНО, доросла людина, яка хоче навчатись за це заплотить кошти і буде вчитись, навіщо цей цирк, цей конкурс? До прикладу, в мене англійська мова була лише один рік на 1 курсі, відповідно щоб підготовитись до ЗНО, я відвідувала курси внглійської мови, як Ви знаєте це не малі гроші, і багато витраченого часу ( я не кажу що англійська не потрібна-вона потрібна, але знову ж таки кожна доросла людина, сама вирішує потрібно їй вчити цю мову чи ні) Якщо так дивитись, ЗНО здається щоб була можливість пройти на бюджет, але порахувати всі витрати на курси, підготовку і тд... то навіть стипендія їх не покриє!
Алла
Для Світлана(Київ): а чого не розглядати репетиторство як інвестиції у власні знання? Ніяк?
Для Алла
До чого тут інвестиції у власні знання?
ОЛЬГА
Читайте уважно, що дівчина чи жінка написала!!! Мова не йде про інвестиції у власні знання, мова суто про ЗНО Так навіщо тоді взагалі вчитись, зараз на кожну профнсію є безліч різноманітних курсів, заплатив, пішов вивчився, за рік,1.5 здобув знання і все!!!! І плюс інвестував у власні знання, плюс в багаж знань і все!!!!
Коментувати
Олександр
Ту немає про що сперечатися! Випуск молодших спеціалістів закінчиться через три роки и проблема відпаде сама по собі! Для вступу до ЗВО випускники складали профільний іспит, навчалися за скороченою програмою і ніяким чином не перетинаються з випускниками шкіл, які вступають за зно! Державне замовлення для них надається окремо! Тому ректори і звернулися,аби їх почули.
Vyachek
Для Олександр: це дивлячись де. В ЗВО, де в структурі є коледж/технікум - це завжди було джерело набори на 3й курс оминаючи ЗНО. А зараз такий канал контрактників закрили. От і ниють.
Коментувати
Викладач
Реальна проблема - зно з математики на мистецькі спеціальності. Це ж додуматись !... І взагалі,складається думка, що у міністерстві працюють диверсанти, які всіляко намагаються знищити залишки якісної освіти . Варто б і у студентів іноді питати, в кого і чому вони хочуть вчитися.
Оксана
Для Викладач: на економіку!
Коментувати
Громадянин
Напрямок розвитку Вищої школи в цілому правильний. ЗНО дає можливість вступати до університетів розумним, але бідним, дітям. Англійська мова потрібна, бо вся сучасна наука пишеться англійською. Більшість ректорів не керує, а царює, як при совку. Головна проблема української вищої школи - це занадто багато ВНЗ. Але у влади ніколи не було сміливості їх скоротити. Наплодили тисячі докторів і кандидатів, а толку ніякого. Деградація науки, тому що більшість викладачів купило дисертації, а тепер не здатне написати якісну статтю, бігають і просяться, щоб їх включили в співавтори. Вчать дітей за підручниками, які переписуються роками. Про сучасні світові досягнення в своїх наукових галузях більшість нічого не знає, тому що молоді викладачі погано знають англійську, а старі зовсім нічого вже не читають. Якщо немає класного викладача, який зацівлює студентів та йде в ногу з часом, то не може бути і висококвалфікованих фахівців. Підтримка неякісної освіти та ВНЗ, які її здійснюють, випускаючи сіру масу непрофесіоналів - це державний злочин
Світлана(Київ)
Для Громадянин: на жаль, не погоджуюсь з Вами, у мене в групі є 3 бідних, але дійсно розумних, обдарованих дітей, і як ви думаєте воно на бюджеті? НІ!!! На бюджеті діти з рейтинговим балом 3.25-3.0 в середньому, це діти якщо я не помиляюсь, батьки яких були в зоні АТО... Знову ж таки тут є дві сторони: і ті, і ті діти заслуговують га бюджет, але всього є лише 4 бюджетних місця! Так що те ЗНО( високі бали зі ЗНО) це не показник того що дитина пройде на бюджет
АННА
Так чому тоді ця ж англійська не виччається 4 роки в університетах А тільки рік в кого 2 і все!!!! І тут бац і зробили обовязковим ЗНО!!! Ви серйозно!!! Для початку програми треба міняти! А потім нововведення запроваджувати!!! А як тим діятм, які всі 4 роки бакалаврату платили кошти і вкінці кінців ще плюс кошти за додаткову англійську щоб до ЗНО підготуватись. ЦЕ МАРАЗАМ,ЛЮДИ!!!!
Коментувати
Дмитрр
Здаэться багато хто не розумiэ реальну проблему. Особливо гостро вона знаходиться у технiчних вузах. Там повальна проблема i вже через 5-7 рокiв просто не буде достатньо спецiалiстiв, якi повиннi замiнити cтарше поколiння. Хто буде працювати на електростанцiях, ТЕЦ, ГЕС, комунальних пiдприэмствах, заводах. Все тютю. Народ просто не хоче йти вчитися на такi спецiальностi, а ще зно. Менi особисто студенти розплаiдали що зно мутиться. Просто цiна питання. I це впливаэ на вибiр закладу освiти. Причому не забувайте, що деякi заклади всерiвно обходять це зно та вимагають складать iспити. Стосовно енглиш, тож задайте собi питання Вам потрiбен спецiалiст зi знанням англ, щоб трубу помiняти, чи просто потрiбен спецiалicт? Бо одного моменту прокинетеся в краiнi де куча англiчан що бекають, а смiття прибрати буде нiкому.
Торба
Для Дмитрр: Вони туди не підуть у будь якому випадку з чи без ЗНО, бо їм це не цікаво. Всі хочуть сидіти у чистому офісі і одержувати гарні бабки. До чого ту ЗНО, Дмитррмен?
Коментувати
декан
Те що в університеті з випускниками коледжів працювати набагато легше, це факт. Звичайно є різні, але в більшості це діти які мають інтерес до своєї професії. Чи доцільно їм складати ЗНО з загальноосвітніх дисциплін це велике питання. Чому б не ввести ЗНО з фахових предметів за кожною галуззю знань? А бувають випадки, коли дитина приходитьз високими балами, а через рік говорить що це не моє. А Шкарлету необхідно просто зробити кадрові зміни в пресслужбі МОН.
СУМ
Для декан: але ж в основній масі випускники коледжів мають нижчий інтелект. Їм важче пояснювати матеріал навіть середньої важкості. Звісно, їми легше керувати ... , але це не має жодного відношення до життя університету в європейському розумінні.
Випускник коледжу з нижчим інтелеко
Нижчий інтелект? ЇМИ легше керувати? Людина, що писала це отримала хоча б початкову освіту?
декан
Для сум. Нічого подібного, я багато років працюю зі "скорочениками" , після коледжу, навпаки інтелектуально вони розвинені краще ніж випускники шкіл.Вони якісь наче доросліші і свідомі. Я вважаю що будь-яке рішення необхідно приймати виважено, і обговорювати проблему, а також створювати нормальні умови доступу до вищої освіти , а не додаткові перепони щоб її не отримати.
Коментувати
Настя
Прийняли спочатку ЗНО для магістрів , а дати в начальний рік хоча б 4 курсу викладача з англійської та де ні нащо ,шукайте репетиторів . Хіба ж можна всіх під одне
Світлана(Київ)
Для Настя: Цілком погоджуюсь, ЗНО здавайте, а англійську вчіть на 1 курсі тільки, пофіг всім, що за 3 роки все забувається!!!! Хоче в магістратуру, йдіть, шукайте курси, репетиторів, і як правило, ціна на ЗНО в магістратуру найвища Тільки в нашій владі можуть так приймати, просто пальцем і небо і все!!!
Коментувати
Іван
Хто б сумнівався? Вде й зараз ЗНО обходять різними способами,а тепер узаконять старі схеми.
Влад
Іноземну мову у вигляді ЗНО для магістрів точно треба відмінити. Бо такого ніде в світі немає. Для вступу на магістра іспит з іноземної в універстетах треба проводити
ОЛЬГА
Для Влад: ТАК, це повна нісенітниця!!!! Ніхто не подумав, що ЗНО це хвилювання, а на 5 курсі багато дівчат стають мамами, і йдуть вагітними на ті ЗНО, ризикують своїм злоров‘ям і здоров‘ям дитини!!! Але ЗНО на магістратуру як ВИ кажете пхають де треьа і не треба, головне гроші на це виділити і забрати потім собі в карман!!!! Я за те щоб залишили як було колись здавати все в університеті! І ВІДМІНИТИ ЗНО
Алла
Все вам лиш зно мішає. Кого має хвилювати, хто вагітний на 5 курсі? Дебілізм пишете. ЗНО - єдиний спосіб відсіяти студентів-оболтусів, які намагаються купити місце в магістратурі. Не можна комусь хвилюватися- нема чого продовжувати навчання. Хочете сказати, що на сесіях мало хвилювань? Чи може вагітних від сесії звільнити і дипломної роботи?
ОЛЬГА
Все таки сесії і дипломні не так хвилююче, адже людина готовилась до цього протягом років, писала дипломну і знає про що йде мова А ЗНО-ти прийшов і не знаєш що тебе чекає, ось і звилювання набагато більші НІ !!! ЗНО це також і нашій країні не ПРОЗОРО, вот якраз таких оболтусів як ВИ написати, так звані ,,свої‘‘ люди і намагаються просунити на бюджети!!! І взагалі якщо людина навіть і оболтус, як ВИ пишете, шановна, вона має повне право вчитись і здобувати освіту на клнтрактній основі, і якщо ВИ не знаєте це також в деякій мірі купленн місце цією ж людиною !!! СЕНСУ В ЗНО НЕ МАЄ НА МАГІСТРАТУРУ! Хто хоче вчитись піде і на контракт, до одного місця ті бюджетні місця!!!!
Коментувати
Марк Лазаревич Эдельман
Не старі схеми, а нові, з урахуванням сучасного європейського досвіду. В Німеччині чи Польщі є вступ до магістратури за єдиним вступним іспитом з іноземної мови? Немає! Нехай буде по-європейські - сертифікат з української мови (на кшталт, сертифіката Гете-інституту). Індикативна собівартість навчання? Немає! "Реформа" проведена на користь виключно приватних ЗВО. Раніше платники податків за законодавством повертали контрактнику, що навчався за 10 тис., 1500 грн з бюджету щороку, а тепер за контракт у 20 тис - 3000 грн. Явно антидержавницьке рішення.
cos
Правильно робить Сергій Шкарлет, бо вже достали своїм ЗНО- сують його куди треба і куди не треба. Ректори розуміють, що ЗНО погіршують знання абітурієнтів, і після цього приходять слабкі абітурієнти до вузів. Чого і добилися Квіти, Новосади, Гриневичи, Совсуни, Стадні, Шарови та Мандзії- сорівські американські грантоїди. До ректорів теж треба прислуховуватися, бо завдяки ним тримається вища освіта в Україні, розвивається наука. А міністри з могилянської какадемії ніколи не прислуховуватися до вчителів, ректорів, вихователів дитсадків та вчених. Шкарлет буде гарним міністром освіти. Це добре, що він ним став, а не якась сорівська підстилки з києво-могилянської какадемії, ціль яких була знищення освіти в Україні. Ще Мандзій треба звільнити як заступника міністра освіти України.
за державу
Для cos: Та він ним не став. Не видавайте бажане за дійсне. Він в.о. і не факт, що стане сінус.
Коментувати
Кукаріку
Автор аналізував ці сім показників???? Це сім показників лояльності до фонду сороса і Ко
Q
> підтримка наукових досліджень у ЗВО – додати 350 млн. грн.; Навіщо? Які наукові дослідження ми можемо проводити?
Методист внз
Ректори по версії Соросят -це феодали , які тільки і мріють про корупцію... А пропозиції викликані життям. Так в Польщі... І , до - речі, випускники коледжів не вступають до внз, а продовжують навчання по ступеневій системі, якщо вчаться По спеціальності. Вони приходять на третій курс, складають іспити по обраній спеціальності.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!