МОН впроваджує індикативну вартість контрактного навчання

Виші мають поінформувати Міносвіти про розраховані величини індикативної собівартості

МОН впроваджує індикативну вартість контрактного навчання

Заклади вищої, фахової передвищої освіти та наукові установи мають поінформувати Міністерство освіти і науки про розраховані величини індикативної собівартості.

Відповідний лист відомства щодо запровадження індикативної собівартості надісланий керівникам закладів освіти.

Поінформувати міністерство заклади освіти мають до 18.00 12 травня 2020 року.

Як відомо, Кабінет Міністрів на початку березня 2020 року ухвалив рішення про встановлення індикативної собівартості контрактного навчання для державних університетів та тих приватних, які отримуватимуть державне фінансування.

Планується, що впровадження індикативної собівартості обмежить можливості університетів зі встановлення нижчої вартості навчання для студентів-контрактників.

У Міносвіти наголошують, що заклади вищої освіти, бажаючи залучити більшу кількість студентів-контрактників, занижують вартість навчання. Різницю у реальній ціні та вартості контракту виші потім дофінансовують з коштів, які отримують з державного бюджету.

Освіта.ua
08.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МАСЕНКО
Вітаю колег. СААКАШВІЛІ запропонував ліквідувати МОН та Мінздрав,знищити всі Академіі. Такого немає ні в одній Європейській краіні. ВІН ПРОРОКУЄ знищення УКРАІНИ. Цікаво ,це він сам придумав.ЧИ ПОПРОСИЛИ...
Олександр
Для МАСЕНКО: а де про це можна почитати?
Правда чи ні?
Для Масенко:слухи чи правда?Як вже вище написано:де можна прочитати?,мені сказала людина яка служить,що Порошенко стільки мільйонів дав на армію,але ніде цього не розголошує,не хоче,щоб знали.Але як давали пакунки(допомогу),що там було:олія,все не пам’ятаю,але це на мільйони не тягнуло,але чомусь всі це знають,по телевізору показують,а тут мовчать.А слухи,хтось щось хоче на когось нака-,не вірте.Нам стільки говорили,що в нас все добре,зараз бачимо ситуацію в України з медициною.А Саакашвілі запропонував ліквідувати МОН,знищити всі Академії?-все і всі не треба,а напевно більшість не завадило б.З дистанційним навчанням,що вийшло-не готові,де ті всі інститути,вже писалося при Гриневич були виділені гроші на це дистаційне.В інститутах є факультети,що на роботу після них не беруть і такого багато.
Коментувати
Павло
В який «закордон» можна попасти вчитись, якщо отримати атестат після 31.07.? Ціни підняти і нікуди не випустити , ні дітей, ні батьків. Але ж «ми сильна нація» — розслабтесь і отримуйте задоволення.
Братславський Саша
Гарна реформа від ЗЕ студенству- в час безробіття та пандеміі підняття цін занавчання. Чухаєтесь, де і не свербить. Соросоіди спалили Петю Пороха, спалять і Зелю.
Беніто  М.
Не петиціі проти підвищення ціни на навчання слід писати , а викидати цих грантосоросо бандитів із влади!!
Марина
Шановні! Для розумників, які стверджують, що запорука вчитися на бюджетному місці, це гарно здати ЗНО! Ви дуже помиляєтеся! Як вам не сором таке писати! Чому ж ці розумники на бюджетних місцях працюють замість навчання? Проплачують сесії? Це ваші розумні абітурієнти? Про що ви пишите?
Ворскла
Для Марина: маразм?
Клиторальный оргазм
У вас маразм, речка еб@ная
Кулакевич Людмила
Вони справді вступають на бюджет за результатами ЗНО. А потім йдуть працювати, бо хочуть всього, що є у дорослому самостійному житті. Ніхто не хоче обходитися без крутезної мобілки і купи інших речей, які нічого в цьому житті не вирішують, бо то є суспільні понти. Одиниці змушені працювати через справді сумний сімейний дохід. Про контрактників6 значна частина з них працює, щоб оплатити контракт. але тут діє інше суспільне збочення: такі діти і їхні батьки щиро вірять у силу чарівного папірця/диплома, а не реальних умінь Видихніть, прибічники масової вищої освіти, це золота лопата і в жодній цивілізованій країні її не роздають так масово, навіть на контрактній основі, як в Україні. Це і є корінь зла - диплом без знань, відсутність робочих місць для роботи за отриманою освітою; низькі зарплати у викладачів і їх намагання компенсувати це здирництвом.
Коментувати
alexandro
Интересно. А они понимают что так они уничтожают провинциальные ВУЗы??? Так пускай и в бурсах увеличат стоимость обучения, а то как то не справедливо выходит, почему вузах должны платить больше чем в бурсах.Можно же просто выставить проходной бал в вузы к примеру 140 минимум.Нет бы наоборот так они повысят желание школьников учиться, что бы не идти в бурсы и платить больше чем в вузах.
Вчитель-КА
Для alexandro: бурсы бесплатные - успокойтесь. Еще и стипендия ну правда аж 500 грн.
Коментувати
Марія
Це петиція про зменшення вартості навчання на період карантину!!! Поширюйте серед студентів в чатах.. треба об’єднатись, щоб нас почули!
Анна Пинтова
Для Марія: Надо не на период карантина петицию, а вообще чтоб стоимость не поднимали!! Её опускать надо, а не поднимать.
Коментувати
Марія
https://petition.president.gov.ua/petition/89718 підписуйте і поширюйте! Вони просто знущаються з нас
Карапыши
Кто инициатор поднятия цены ? Анализ сми свидетельствует , что это зам. Мон Стадный Егор.Его Жена вместе из Супрун «реформировала» медицину... Эта соросовская парочка вредит Украине. Почему молчим, братья? Ведь решение принято пару месяцев правительством полуумного Гончарука, а докладывала Анька - пулеметчица Новосад. Неудивлюсь, если эти сволочи пойдут на выборы и станут депутатами. Они ж молодые и перспективные... Не так ли в парламенте появились эти Бабаки, Совсуны и прочая нечисть. Беда, колеги.
Vano
Для Карапыши: Не смішіть-ініціатор підняття плати за навчання це уряд і народний презедент.Казна пуста,треба ж якось її наповнювати,ось і шукають варіанти.
Коментувати
Марина
Поднять то поднимут,но вот окупится ли оно с нашими зарплатами и безработицей? И смогут ли большинство оплачивать обучение. Взять медфак. Стоимость увеличат, годы обучения в медицине увеличат, с зарплатой врача до пенсии не окупится. Если большинство молодых врачей должны еще и платить опытным за "поделиться опытом", то медфак,даже по большому призванию многие не потянут. Да еще если в семье дети погодки образование станет недоступным
Ян
В нас найнижче ВВП в Європі, найнижчі зарплати- бо в нас суспільний лад феодалізм. 100-200 доларовіі доценти готовлять 100 доларових спеціалістів. Феодалам на копанках і в полі потрібні кріпаки. Вільні люди за такі гроші не будуть працювати. Тому кращі втікають туди, де капіталізм і чесна конкуренція і де знаннями, а не взятками і кумівством ти забезпечуєш собі і близьким гідне життя.
Vano
Якщо піднімуть за кілька років плату за навчання до 43000 грн.мінімум,що буде приблизно 1500 євро.За ці гроші можна вчитись в пристойному державному університеті Польщі.А проживання,приміром,в Києві не дешевше обійдеться,ніж в Польщі.На виході отримаєм диплом європейського зразка,сучасну освіту і достойне ставлення викладачів до студентів.В Україні-застарілу совкову освіту,диплом на туалетному папері,приниження і знущання викладачів.Єдине,що юристи будуть затребувані в українських вузах,щоб вивчитись і стати хазяїном життя,як є звязки і батьки влаштують в прокуратуру чи суд.
Валерия
Куда дальше поднимать цены? И так, после каждого нового года, у меня в университете поднимается цена на 2 тысячи и не понятно за какое я такое образование плачу.
ммм
Для Валерия: ти поймеш, скільки тобі не додали, коли стикнешся з чимсь європейським: и навчання чи роботою.
Коментувати
Анна Пинтова
Вот дебилы! Поднятия цен при кризисе и безработице? Они хотят Украину оставить без ее граждан, это их план, уничтожения образования и медицины. Помните при Ющенко анекдот Украина без людей... Вот вам реалии, геноцид.
Альбина
Тільки хай піднімуть ціну на навчання, відправлю дитину за кордон вчитися, пішли вони в сраку зі своїми цінами, застарілими методами навчання, страшними гуртожитками та іншим. Розвалять наш універ так точно,без цих контрактників, а преподи підуть в атб працювати!
ммм
Для Альбина: pravylno!!!
За горами гори
Для Альбина: от там, за кордоном, точно знайдеш своє щастя, молочні ріки з кисільними берегами. Рай, поїдь подивися!
Vano
Вже вирішено,піднімуть.
Коментувати
Нечай
Правильно, Ірино!!! Так соросогрантоідська банда цього і добивається, щоб молодь втікала за кордон, всіляко перешкоджає вітчизняним навчальним закладам. Це ж як треба ненавидіти свій народ, щоб в таку кризу, пандемію , безробіття підняти ціни за навчання??? Переконаний- той , хто це зробив отримує від поляків, словаків , чехів величезні гроші. Де Сбу, Напк, Дбр, генпрокуратура??? Агов?
Дмитро
Для Нечай: вони у зелені. Але я б сказав, що то не соросогнатоідіотська банда, а владочумновірусна організація.Я дещо придумав, але впевнений, що вони знову пошлють мене нахуй.
Коментувати
Ірина
А навіщо буде вчитись в Україні, якщо можна буде за ті ж гроші здобувати освіту десь за кордоном, де більше можливостей у заробітку? Ті, що при грошах і так вже за кордоном дітей навчають, а біднішим шлях тільки на заробітки. І як пояснити дитині, в таких умовах, що вона має гарно вчитись в школі для здобуття вищої освіти, знаючи, що ВУЗ може стати непід’ємним фінансовим тягарем? Освіта автоматично стає безперспективною.
Ольга Іванівна
Для Ірина: якщо твоя дитина ще потребує пояснень, то це твоя проблема. А вчитись треба не для атестата чи ЗНО. Може, ще ти доплачуєш своїй дитині за гарні оцінки в школі, за прибирання вдома?
Анна Пинтова
Так им грамотные не нужны! Помните, раб должен умеет сбить до 100 и не более.Теперь я верю что Украину продали с потрохами...
Джек Восьмьоркін
І що? Вір далі! Хто не скаче? Той хто? Ви, крім того, що носити оранжеві стрічечки, палити шини на майданах і фарбувати жовто-блакитні мости більш ні на що не здатні!!
Коментувати
Дмитро
Правда про чеську освіту. У Чехії система вищої освіти така як у нас, але іншої - інакша. Щоб вступити громадянину Чехії в університет, то йому треба скласти іспити з чеської мови і л-ри, і ще 1 або 2 предмети на вибір. Але, якщо один предмет низько склав, особливо мову з літературою, то треба вже 1000 євро на рік ( близько 29,5 тис. грн. на рік), а це на всі спеціальності однаково, але чим пристижніший універ то вартість до 2000 євро (58,9 тис. грн.) А середня зарплата там 1255 євро (близько 37 тис. грн.). Там високу зарплату близько 80 %. А тепер в Україні. У нас, як один предмет низько склаа, то все одно беруть. Також у нас поки 3-4 предмети складати треба, а скоро буде 4-5. Нвчання від 679,3 до 2377, 5 євро (20-70 тис. грн., ) при цьому на більшість спеціальностей дуже висока ціна. При цьому середня зарплата близько 313 євро (9,205 грн), оскільки 80% мають низьку заррлату. Середні зарплати вказані за місяць для обох країн.
Дмитро
Відповідно у нас би мало би бути 8-15 тис. грн за контракт, якщо дивитись на Чехію. І ще там студент самі складають розлад, обирають викладачів. Можуть сам визначати коли і які предмети вони проходитимуть, що входять у програму. У нас такого немає. У багатьох країнах так само. А в Німеччині й ще деяких країнах навчання взагалі безкоштовне у державних університетах і можна отримати кілька спеціальностей, але там система освіти зовсім інша. До того ж у нас позакривали майже всі приватні, а у Європі вони залишились. Але я говорю лише про державні. Це просто спростування коментування одного пана третьокурсника і ще деяких. Я просто студент, але маю знання по теорії освіти (вчу наперед).
Дмитро
з теорії*. Якщо є, ще якісь помилки, то не судіть суворо.
Дмитро
А і ще, звідки беруть гроші контрактники (платники)?
Коментувати
Артем
Ни стыда ни совести в этом году поступать и так на контракт а тут такой беспредел цены надо нормировать по уму а ни только и остаётся идти в армию
Галина
Для Артем: а навіщо вступати на контракт? Можна вступати на бюджет, а якщо немає здібностей жо навчання, то навіщо вища освіта? Можна йти працювати.
Артем
Ви не праві. Бюджету та всіх не вистачить. Свого часу мені не вистачило 2 бали до бюджету, і таких багато.
Коментувати
Сергій
Вони ціленаправлено виконують одну ціль - знищити освіту України, і вищу, і середню, і професійну. Їм не потрібні розумні, мислячі громадяни, їм потрібен безмозглий плебс, який за шматок хліба зробить будь що!
Татьяна
Для Сергій: умные и мыслящие сдают хорошо ЗНО и учатся бесплатно.
Єкатерина Гончарук
Для Татьяна: Кількість бюджетних місць дуже мала. Наприклад: на 150 абітурієнтів - 10-20 бюджетних місць, із них половина відається пільговикам. Так що, навіть добре здане ЗНО не гарантує 100% безкоштовного навчання.
Леся
Пільговики можуть складати не більше 20% від бюджетних місць
Коментувати