Шаров: маски та безпечна відстань стануть нормою навчання

Приходить час замислитися над організацією навчання у 2020/21 навчальному році

Шаров: маски та безпечна відстань стануть нормою навчання

Дедалі більш зрозумілою стає потреба в профілактичних заходах, які слід заздалегідь продумати та до яких необхідно своєчасно підготуватись.

Про це у своєму Facebook написав генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров.

За його словами, приходить час замислитися над організацією навчального процесу у 2020/21 навчальному році.

«Вочевидь, впливовим фактором змін у ньому буде коронавірусна інфекція та відповідні обмежувальні заходи, принаймні поки формуватиметься колективний імунітет, або стане доступною вакцина, або лікарі відпрацюють ефективне лікування важких ускладнень тощо», - зазначає Шаров.

Також він наголошує на важливості соціального дистанціювання між учасниками освітнього процесу у майбутньому.

«Соціальне дистанціювання (маски, безпечна відстань між учасниками освітнього процесу, захисні бар’єри тощо) ймовірно стане нормою, а в окремі періоди нас знову можуть чекати нові карантинні обмеження. Така ситуація буде неминуче створювати як ризики, яких маємо навчитися запобігати, так і можливості для реалізації давно назрілих змін», - пише генеральний директор директорату вищої освіти МОН.

Також він наголосив, що наразі складаються сприятливі обставини для того, щоб забезпечити створення цифрового контенту для освітніх програм, призвичаїти студентів максимально самостійно вивчати теоретичний матеріал, запровадити або продовжити політику скорочення нижче 600 годин на рік суто навчального навантаження викладачів, запрошувати унікальних українських та закордонних спеціалістів, які проводитимуть навчальні заняття в дистанційному режимі тощо.

Окрім того, Олег Шаров зазначає, що для мінімізації ризиків можуть виявитися корисними такі заходи як обов’язкове вимірювання температури на вході до навчальних корпусів, створення стаціонарних ізоляторів для тимчасового розміщення мешканців гуртожитків із характерними симптомами коронавірусної інфекції, проведення в дистанційному режимі наукових конференцій, семінарів, засідань ректоратів, кафедр, наглядових рад, вчених рад різного рівня, планування розкладів навчальних занять з уникненням масового скупчення в холах, місцях загального користування, гардеробах, роздягальнях, закладах громадського харчування, збільшення площі на одного студента в навчальних аудиторіях, уникнення їхнього щільного розміщення, встановлення захисних екранів тощо.

Освіта.ua
21.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей
Знаете ли вы почему ВУЗам можно завершить учебный год дистанционно, даже получить дипломы бакалавров и магистров, а 11-ти классникам нельзя? Вот почему: за оценки ВНО кто ответственен? Правильно, - чиновники МОН. Только они могут "посодействовать" (читай "нарисовать" высокие баллы) поступающим в ВУЗы "хорошим" детишкам. В нашей стране, как известно, ничего не бывает за "спасибо". До оценок же студентам ВУЗов (и ПТУ-шникам) чиновники МОН еще не добрались. В таком случае: что с них поимеешь? Делайте выводы сами.
Борис Казак
Vano, Вы пробовали просто просидеть в помещении нагретом до 35-40 градусов несколько часов? Нет? Попробуйте, Вам "понравится". Это, правда, никак не похоже на сауну. Ничего детишки выдержат! Вас бы, умник, туда, да заставить шевелить мозгами, отвечать на вопросы, решать задачи, переводить тексты, писать сочинение. Что слабо? Легко говорить с издевкой: "детишки потеют". Хотел бы видеть не брыкнетесь ли в обморок от умственной нагрузки при тепловом ударе? Так может издеваться только отпетый садист и подонок. Вы кто?
Виктория
Для Борис Казак: Даже при нынешней температуре тяжело в маске находиться меньше часа. А писать тест и думать это не просто сидеть в маске.
Нина Герасимовна
Полностью с Вами, Виктория, согласен! Более того: врачи утверждают, что маски не защищают от коронавируса. Они не защищают ни от чего, способны только навредить, даже тогда, когда их меняют каждые два часа. Заставлять детей находиться и работать в масках несколько часов, я считаю преступлением. Есть люди, и дети в том числе, для которых одевать и снимать свито уже проблема, не говоря уже о том чтобы нос и рот закрыть маской. Они сразу задыхаются. К таким людям отношусь и я.
Андрей
Предыдущий текст писал я, Андрей, а Нина Герасимовна - моя учительница, меня поддержала. Хоть я не задыхаюсь в маске, но не представляю, как при летней жарище, да еще с тряпкой на лице, смогу хорошо написать тесты. Зачем мне ЗНО, когда я не собираюсь поступать в Вышку? Мои законные 5-6 баллов могут поставить в школе. На больше не тяну. Те кто хочет поступить в ВУЗ пусть мучаются, сдают ЗНО.
Коментувати
Vano
Як по АТБ бігати,то ніякого ризику,а написати ЗНО-смєртєльная апаснасть)))) Дєті п....дят і патєют))) Ужас,атмєнітє ЗНО,атмєнітє ДПА,атмєнітє учебу,єта тяжєло)))
Рома
Для Vano: Почему ВЫ так ратуете в проведении ЗНО? Внимательно прочтите статью на https://vlasti.net/news/310970 "Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн Семья экс-директора Украинского центра оценивания качества образования Игоря Ликарчука, подозреваемого в фальсификации результатов ВНО в 2014-2015 годах, потратила по меньшей мере $1,5 млн на затягивание рассмотрения уголовного дела в судах." Может быть Вы, Vano, в одной связке с Ликарчуком? Тогда все понятно.
Лиза
Vano? на каком языке вы пишете? Если не умеете написать даже две строчки, то не учите других сдавать им ЗНО или не сдавать. НЕ ВАШЕ ДЕЛО, ДУРЕНЬ!
Коментувати
...
Ну вафли всем кто поедет сдавать ЗНО. Одного носителя хватит чтобы отаварить всю аудиторию, и все учебное заведение. А если учесть что на ЗНО съезжаются люди с многих населенных пунктов... то это вообще страшно представить что будет. Если для вас какой-то голимый тест важнее родного народа, то вперёд. Приступаем рыть ямы...
A
Прочтите здесь https://vlasti.net/news/310970 - статью про "Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн Семья экс-директора Украинского центра оценивания качества образования Игоря Ликарчука, подозреваемого в фальсификации результатов ВНО в 2014-2015 годах, потратила по меньшей мере $1,5 млн на затягивание рассмотрения уголовного дела в судах." Всем понравится. Станет понятна почему Лакарчук и его "собратья" ПРОТАСКИВАЮТ ВНО.
...
Знаю я это всё. Тут все проще чем стакан воды.
Коментувати
Сашко
Напялить намордники на детей и промариновать несколько часов в класса-жаровне? Это плата за ЗНО? Подайте лично пример. Натяните на нос и рот тряпку, отвечайте на вопросы ЗНО в 40-ко градусную жару. И помните, что если не сдадите ЗНО - Вы станете НИКЕМ. Хочу посмотреть на Вас по окончании пытки, умник.
Аня
Для Сашко: Сашко, радуйся!тебя отметили: -1. Значит боятся, что ты все про ЗНО понимаешь. Не для твоего блага придумано ЗНО, оно нужно тем, кто от этого может поиметь.
Коментувати
Наталія
Вони там сидять видумують усякі всякості, пишуть накази а ви виконуйте!! Як, якими засобами, де взяти якісне забезпечення дистанційного навчання, гроші на сучасні гаджети?! Не розумію доцільність їх посад, міністрів їх замів і обслуговуючий їх персонал. Нехай замість міністра буде комп’ютерна програма, яка ефективніше все прорахує і не вимагатиме зарплати. Усі вимоги до вчителів, викладачів, дітей, батьків! А ви міністри що робите?! Навіть платформу єдину створити не можете
Nil
Дистанционную форму обучения нужно внедрять и развивать. Вопрос только в том за чей счет праздник? Снова хотите выезжать на энтузиазме учителе и на деньгах родителей?
Николай
Для Nil: желаю жаждущим дистанционного обучения -лечится, летать с пилотами, ездить в автобусах и т.д. у "специалистов" после дистанционного обучения!!!
Nil
Для Николая: С пилотам, медикам и др. специалистами как-то не хочется доверять после дистанционки. Я говорю только о школьниках. Но и у них не должно быть 18 - 25 предметов.
Коментувати
Надя
Предлагаю господину хорошему самому просидеть несколько часов в маске. Не пробовали? От чего защищает марлевая маска? Ни од чего. Па словам врачей ее длительное ношение опасно. У многих может развиться астма. Не тупите.
Волонтер
Достатньо вже нас лякати. Не вмієте працювати-звільняйтесь. І дайте людям спокійно працювати, а дітям навчатись.
Одесский
Если бы меня так критиковали постоянно, как г.Шарова, я бы взял свои манатки и укатил бы в Телявив. К родственникам.
Лариса
Ганьба!!! Скільки можна залякувати людей і робити проблеми .Вас послухати,то жити більше не потрібно,давайте закриємось у домівках і будемо всього боятись.Хвороби як були, так і будуть.Закінчуйте карантин і повертайте країну до нормального життя.
Елена Алексеенко
Люди добрі. Скільки часу пан шаров буде нас вчити. Лобіст іноземних вузів. Навіщо в МОН стільки "фахівців"? Нічого не розуміють, якісь прожекти нереальні вносять. А утримуємо їх ми - налогоплательщики.
Вчитель-психолог
Яке соціальне дистанціювання в класах та лекційних аудиторіях? Як автор це уявляє, хотілося б знати?
Тетяна
Як можна дистанційно навчатись в медичних ВУЗах? Яка буде якість такої освіти? Я бачу на прикладі своєї доньки.Максимум зусиль і відповідальності, зраночку і до пізнього вечора за уроками, але це не той рівень навчання!
Ольга
Какая дистанция??? В классах по 30 человек, а в некоторых случаях до 40. Маски??? Давайте теперь будем лечить детям дерматиты и прочую хрень.
Ольга Мололкина
Наприклад,а харчуватися дітям як? Вони б краще мовчали, щоб їх менше помічали. як проголосять свої нісенітниці, то здається, що деякі працівники МОН вже багато років в обсервації і на самоізоляції. Без розумних порад вчителі справляються краще!
Коментувати
Віконт
З такими внутрішніми "добродіями" в системі освіти, нами і зовнішніх ворогів не потрібно. Країна плавно йде до самоліквідації!
Легенда Мира
Где этот шаров взялся в министерстве? «Умный», все знает , даже больше президента. Почему министром не ставят? Яркий лобист западных приватных вузов, своими действиями выталкивает молодежь за рубеж.Пролобиловал рост цен на учебу в госвузах, а приватные будут снижать цены, бабки закалачивать. Это просто диверсия.Где Сбу, Набу? Необходимо расследование.
Сергей Лимонов
Для Легенда Мира: твій призедент "пісюаніст" тупий знає багато-ага!
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Враховуючи повне безсилля МОН і їх дочірніх структур в організації дистанційного навчання, то така велика кількість співробітників і самих тих структур не є доцільною і явно потребує оптимізації. Немає чого державі витрачати гроші на неефективні структури в яких працюють без будь-якої корисної дії для освіти! Немає сенсу державі утримувати нікчемних родичів, знайомих чи коханок керівників МОН!
Хтось
Для ДепартаментДюсолей: згоден з вами вони реально безполезні
Коментувати
Сергій Сурженко
Я так розумію, що незабаром не потрібна буде така велика кількість вчителів, прийдеться передивитись навчальні програми ( за змістом) і кількість обов’язкових предметів для вивчення.
Віконт
Для Сергій Сурженко: CАМО СОБОЮ! БУДЕ ОПТИМІЗОВАНО ШТАТНИЙ РОЗПИС НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ.
ольга
паніка-цє жах! Невже ми хочемо щоб наші діти були дурнями, рабами, бомжами? чому такий негатив про освіту? Чому ви думаєте , що за "бугром" кращі вчителі і кращий рівень навчання? Там оклад вчителя 4тис.євро ,а у наших "придурков" 4 тис.гр .
Директор
Для Сергій Сурженко: Звичайно, що така кількість дисциплін не потрібна. Але ніяке дистанційне навчання не замінить живого спілкування. Як провести урок фізичної культури у масках, дотримуючись дистанції, наприклад, при грі в баскетбол? На це Шаров відповіді не дає. Але повірте, змін ніяких не буде!
Коментувати