21 університет отримає грант на енергоефективність

Україна зможе використати 160 млн євро на реконструкцію будівель в 21 університеті

21 університет отримає грант на енергоефективність

Україна зможе використати 160 млн євро на реконструкцію будівель в 21 університеті.

Верховна Рада ратифікувала угоду про грант від Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (E5P), що спрямований на підвищення енергоефективності закладів вищої освіти.

За словами в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій, кошти дозволять університетам заощаджувати на енергоресурсах.

«Ратифікація угоди про грант фонду E5P дозволяє нам розпочати використання 10 млн євро грантових коштів, що не підлягають поверненню, і 120 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та 30 млн євро НЕФКО на реконструкцію будівель в 21 університеті. Ці кошти дозволять університетам суттєво заощаджувати на енергоресурсах та покращити умови праці та навчання, а разом із тим якість та надійність послуг університетів», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Грант E5P надано в межах проекту «Вища освіта України». Наразі вже розпочався перший етап проекту, визначений в угоді з Європейським інвестиційним банком. Участь у першому етапі проекту беруть 7 університетів, зокрема, Харківський політехнічний інститут, Львівська політехніка, Полтавський національний технічний університет ім. Кондратюка, Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Вінницький національний технологічний університет та Національний педагогічний університет ім. Драгоманова. Початок фінансування для цих університетів заплановано на 3 квартал 2020 року.

До кінця 2020 року Міністерство освіти і науки планує розпочати процедури закупівлі у інших 14 університетах та розпочати фінансування на початку 2021 року.

Ратифікація цієї угоди дозволяє використовувати в проєкті грантові кошти, що не підлягають поверненню, та значно прискорить його реалізацію для забезпечення комфортних умов навчання наших студентів та викладачів.

Освіта.ua
17.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vsevolod Nikilaiev
Проблема зі станом будівель усіх університетів (подібно до стану житлового фонду). Накопичені потреби у капітальних ремонтах непосильні для ані для самофінансування, ані для бюджету МОН. Ми шукали вирішення, див.: Ніколаєва Т. В. Вартісно-орієнтоване управління нерухомим майном державної власності [монографія] Університет державної фіскальної служби України. – Ірпінь, 2018. – 354 с. Ніколаєва Т.В. Інформаційно-статистичне забезпечення управління нерухомим майном державної власності / Економічний аналіз: зб. наук. праць. – Тернопіль, 2017. – Том. 27, №1 . – С. 49-58. Ніколаєва Т.В. Управління нерухомістю вищих навчальних закладів на методичних засадах менеджменту активів / Т.В. Ніколаєва, Л.О. Вітренко // Глобальні та національні проблеми економіки. МНУ імені В.О. Сухомлинського. – Миколаїв: МНУ, 2015, №6. Ніколаєва Т.В. Досвід стратегічного управління федеральним нерухомим майном: приклад США для України // Формування ринкових відносин в Україні : збірник наукових праць. Вип. 9 (172) / Н.-д. екон. ін-т М-ва екон. роз...