Новосад: держава не може утримувати напівпорожні коледжі

Міністерство освіти і науки підготувало новий законопроект про професійну освіту

Новосад: держава не може утримувати напівпорожні коледжі

Міністерство освіти і науки підготувало новий законопроект про професійну освіту, яким передбачено об’єднання двох ланок освіти – фахової передвищої з професійною освітою. Про це сказала екс-міністр освіти і науки в інтерв'ю Українській правді. Життя.

Зокрема, підсумовуючи підсумки своєї діяльності у Міносвіти, Ганна Новосад зауважила, що для неї було важливо збільшити фінансування закладів професійної освіти.

«Інвестиції ми збільшили в 5 разів. У 2020 році 259 млн грн виділено на навчально-практичні центри. Це крута можливість створити добре обладнані лабораторії та майстерні, щоб учні здобували кваліфікації. Ми підготували новий законопроєкт про професійну освіту, він зараз переданий профільним депутатам у наш комітет. Його ще треба доопрацювати. Але він закладає одну важливу радикальну непопулярну ідею – об'єднати дві ланки освіти – фахову передвищу з професійною освітою, і зробити єдину потужну ланку професійних коледжів, які готуватимуть кваліфікованих робітників», - сказала Ганна Новосад.

За її словами, держава не може утримувати напівпорожні заклади освіти.

«Чому це важливо? Держава не може собі дозволити утримувати напівпорожні 700 коледжів і напівпорожні 700 профтехів. Це нераціонально, це шкодить всім і це необхідно змінювати. Я також сподіваюсь, що у 2020 році міністерство зможе завершити угоду з Європейським інвестиційним банком і взяти 50 млн євро низьковідсоткового кредиту на модернізацію професійної освіти. Угода вже майже готова. Тепер це питання політичної волі нових міністрів освіти і фінансів підписати такий кредит», - підкреслила Ганна Новосад.

Освіта.ua
10.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр Васильевич
Новосад и ей подобные внедрены в систему управления нашей страной не для улучшения нашей жизни. Они наемники и исполнители "кураторов" из-за "бугра". Разве чужому дяде нужны украинцы, как конкуренты-интеллектуалы? Нет. Крепкие, современные производства с хорошо подготовленными инженерно- техническими кадрами? Нет. Им нужны только рабы. Не умеющие думать, сопоставлять, анализировать. Рабы покорные, не требовательные, которыми легко управлять. Уже нашли и испробовали "удавку" в виде карантина. Оказалось, что достаточно как следует запугать не видимым врагом, - людишек сразу можно взять на короткий поводок. Вот и стараются чинуши. К большому сожалению от перемены фамилий в правительстве ничего не меняется. Нужны ГОСУДАРСТВЕННИКИ, а не временщики, иначе Украина просто распадется. Враги нас разобщили: по вере, по культурным особенностям, по языку. Развязали бойню. "Где двое дерутся, там третий лишь рад". Они рады, А мы?
Cirius
Підтримую ідею створення єдиної потужної ланки профосвіти-коледжів. ПТУ давно віджили себе і не відповідають потребам ринку праці. Погоджуюсь також з Оракулом, він також пише правду. В існуванні напівпорожніх закладів профосвіти зацікавлені теперішні директори, для яких вони щедра кормушка, та й управлінням від них перепадає. Тому без чіткого державного плану тут не обійтись. І не потрібно лоббістам волати про розвал профосвіти, вона вже давно розвалена і не працює в інтересах ні учнів, ні працедавців.Але найкращий вихід- це приватизація закладів ПО, за вийнятком тих, які життєво важливі для господарства України. Колись підприємства витрачали 1% від прибутку на підготовку кадрів, хто зараз з підприємців відраховує такі кошти на утримання закладів профосвіти? Та й ще 40% обороту в тіні. І після цього ми за бюджетні кошти готуємо їм спеціалістів? Ну де ви ще знайдете таку халяву.Має бути тристороння угода(учень, коледж, працедавець) де кожен несе відповідальність за якість підготовки.
Правда
Для Новосад:держава вас,таких як вас,може(могла-)утримувати!?Вже йдіть,Ви ,вже,що могли-все зробили(останнє слово вже було,книжка написана),може,ще методичку напишіть,якщо від того комусь легше стане?Ви збільшили фінансування ,а де ті кошти,як були використані,Ви хоч раз цим поцікавилися?
ГАМАН
Давно пора закривати ці заклади,які не тільки напівпорожні,але й не професійні-штампують спеціалістів ніби. Головне надати перевагу державним вузам,які реально мають найвищий рівень підготовки .Професійна освіта має бути надважливою,але мусить пройти реформування і досить на високому рівні,а не фіктивно.Дисципліна і закон...
Правда
Мне интересны все эти возмущения. Уважаемые! А кто выбрал сегодняшнюю власть? Вы же. Теперь отгребайте
Правда
Для Правда: сьогоднішню владу вибирали,але без людей з минулої влади.
Коментувати
Саша
Коли вже ця пані угомониться з ідеями про закриття навчальних закладів,наші предки будували, а такі як ця бездарь тільки думають як закрити, а не думають як їх наповнити студентами, щоб не виїжджали за кордон.
Инженер
На оставшихся и не разворованых производствах есть огромный дефицит молодых слесарей,токарей, сварщиков, зборщиков и т.д. Эта горе рехформаторка видела реалии из окна персонального авто. Так что лучше не пи пи.
доярка
Что вы тут возмущаетесь? Украина официально сельскохозяйственная страна! Какие колледжи? Всем в свинарник!
:(
Для доярка: Та і в свинарник не вийде - свинарники теж закривають, бо не може бути рентабельним у 21 столітті виробництво з технологіями 19. Подивіться статистику, скільки м’яса і сала завозять до України з тієї ж Польщі, наприклад. Ну не конкурент людина роботу у простих монотонних діях, які легко можна запрограмувати і автоматизувати. А впровадження нових технологічних свинарників без коледжів і вишів просто неможливе, бо для їх конструювання, програмування, обслуговування потрібна відповідна підготовка фахівців.
Коментувати
Оксана
Правда не в тому, що в нас напівпорожні коледжі, а правда у тому, що у нас дірка в бюджеті і її треба закрити. А як??? Є дуже швидкий спосіб - не фінансувати!!! Але як, як не фінансувати!!! А так - реформувати, тобто зруйнувати!!! Але памятайте економічний ефект (доцільність, вигода....) не можливий без соціального. Але стратегії не має, є дірка, тому .... жити стало весело і цікаво... далі буде...
Блейз
Для Оксана: А Ви хоч в курсі того, як наповнені студентами коледжі? Чи просто аби демагогію тут розвести? Я працюю в коледжі і можу вам з впевненістю сказати, що коледж є наповнений наполовину ліцензованого обсягу. Тримати на балансі такі коледжі дійсно немає сенсу, тут скоріше переживати треба за працівників, які залишаться без роботи. Для них треба зробити перекваліфікацію, а коледжі пообєднувати з ліцеями. В міністрерстві мають слушну думку!
ми
Для Блейг. Не брешіть як бреше МОН. Людина, яка працює в коледжі знає різницю між коледжем і ліцеєм, та розуміє що ці заклади освіти об’єднувати не можна.
Валентина
Звичайно не можна об’єднувати, і до речі є різні коледжі, я також працюю у коледжі, у нас повні групи, заповнені всі ліцензійні місця і конкурс при вступі не маленькій
Коментувати
Rupor
А рационально утримувати кучу чиновников снизу доверху? С бешеными зарплатами? Правильно,закрываете школы,ПТУ,техникумы, больницы, умерщвляете жизнь в сёлах, для простых людей ровным счётом- НИЧЕГО! Только повышение коммуналки, оплаты учёбы в вузах и безработица. Как можно оценить деятельность таких " работяг"? ГЕНОЦИД!
Валенсія
Пані Ані Новосад! Не пусті коледжі, а пусто у Вашій голівці!!! Якщо мало дітей- об‘єднуйте заклади, але не руйнуйте їх !! Це економіка!
Ірина Соловйова
Для Валенсія: А ще краще, пані міністерка, спростіть порядок ліцензування професій, щоб професійні заклади змогли гнучко реагувати на потреби ринку праці готуючи потрібних на часі спеціалістів. Та й базу матеріально варто покращити.
ми
А що ця дурепа була хоча б в одному коледжі. Зруйнувала що могла. Ляпає що в голову прийде, а може її хтось підставляє і вирішує свої інтереси. А воно ж саме думати не може.
Ірина
В групі ПТУ(ліцею професійного), де навчається мій син,за списком- 30осіб, щоденно на заняттях- двоє.Таких груп декілька у навчальному закладі.І все в шоколаді.Всі за те,щоб такі заклади існували?А їх сотні, напівпорожніх.
Коментувати