Україна та США планують розвивати контакти у сфері науки

Країни планують відновити конкурси наукових проектів та розвивати інші можливості

Україна та США планують розвивати контакти у сфері науки

Україна та США планують відновити конкурси двосторонніх наукових проектів, а також розвивати інші можливості для проведення спільних досліджень та наукової співпраці. Це передбачено Угодою між Урядом України та Урядом США про співробітництво у сфері науки та технологій.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що проект закону про продовження дії  угоди був розроблений МОН і схвалений Кабінетом Міністрів. Надалі законопроект буде переданий до Верховної Ради.

За словами міністра Ганни Новосад, держава робить максимум для того, щоб українські науковці мали можливість інтегруватись у міжнародний дослідницький простір.

«Для цього важливо збільшувати нашу присутність у міжнародних програмах та проектах, а також розширювати двосторонню співпрацю. Відповідну угоду з США ми підписали ще 2006-го, однак наше наукове співробітництво не завжди перебувало в активному стані. Зараз ми змінюємо цю ситуацію», – повідомила міністр освіти і науки.

Планується, що угоду між Урядом України та Урядом США буде продовжено на 5 років. У ній прописані такі форми співпраці, як: обмін науково-технічною інформацією, обмін науковцями і технічними фахівцями, проведення спільних семінарів і зустрічей, підготовка науковців і технічних фахівців, проведення спільних досліджень тощо.

Окрім того, передбачається розвиток прямих контактів у сфері науки між урядовими структурами, університетами, науково-дослідними установами, приватними компаніями та іншими організаціями двох країн.

«Уже зараз ми маємо попередню домовленість про проведення цього року засідання спільної робочої групи з питань науки і технологій. Там, зокрема, прийматиметься рішення про старт конкурсу двосторонніх наукових проектів. Тож сподіваємося на подальшу підтримку Верховної Ради, що має ухвалити законопроект про ратифікацію Угоди, та Президента, який має його підписати. Після цього ми зможемо здійснити обмін нотами і документ набуде чинності», – наголосила Ганна Новосад.

Освіта.ua
19.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів