Системі науки загалом потрібен ремонт, - Новосад

Наука часто фінансується за залишковим принципом, а наявні ресурси розподіляються неефективно

Системі науки загалом потрібен ремонт, - Новосад

Ремонт потрібен не лише приміщенням, де працюють науковці, а нашій системі управління та фінансування науки загалом. Про це, під час вручення премії Президента України для молодих вчених, сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

За її словами, сьогодні наука часто фінансується за залишковим принципом, а наявні ресурси розподіляються неефективно.

Міністр додала, що вже сьогодні завдяки реформі системи фінансування вищої освіти університети, які мають кращі наукові результати, отримали більше ресурсів.

«Сьогодні тут серед лауреатів премії Президента я бачу багато науковців з наших університетів. Сумський аграрний університет, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Національний університет біоресурсів і природокористування України – усі ці заклади отримали більше фінансування завдяки досягненням у сфері науки. Я бачу науковців Дніпровської політехніки, які сьогодні теж отримують нагороду. Цьогоріч ваш університет отримав додатково 24,3 млн грн загального фінансування. При цьому 12 млн гривень – це суто ваше досягнення, адже їх університет отримав саме за рівень наукових досліджень закладу», – розповіла Новосад.

Вона висловила надію, що найближчим часом реформа розпочнеться і в Національній академії наук та галузевих академіях, які сьогодні самоврядні.

«Розвиток дослідницької інфраструктури, зміна стимулів фінансування та реформа управління наукою, нові умови для трансферу технологій – це основні напрями подальшого розвитку науки в Україні. Ми рухаємося у цьому напрямку. Реформа має торкнутись також НАН та галузевих академій – це вже перезріле рішення», – додала Ганна Новосад.

Освіта.ua
13.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пані Вчителька
Министр Новосад обещала, что с 1 января 2020 все учителя будут получать доплату за престиж в максимальном размере 30%. И вот результат: в Харькове как платили 5%, так и платят. И сказала главный бухгалтер: ДЕНЕГ НЕТ... А Новосад отчиталась, что 2,2 мрд ушли на места. Где те места?
К
Та - це йде мова про ремонт квартири-точно,майбутня дитина,де буде жити?А якщо серйозно-Ви на медицину більше виділяйте,але й перевір’яйте,чи-ці гроші правильно були використані,дивіться,що зараз робиться,щоб давали раду.
Науковець
Пані Новосад жалілася на низьку зарплату у МОН. Допоможемо знайти міністерці кращу роботу разом https://petition.president.gov.ua/petition/81278
&
Для Науковець: Не для этого она " грызёт" соросовские гранты.
Коментувати
Черній М.
Візьміть професінала на посаду міністра, з досвідом, знаннями- зупиніть руйнацію! Відмініть оці новаціі- фонди, гранти, сертифікаціі, єві, зно.... Все розтрощили! Stop!
Местный
Для Черній М.: "всё идёт по плану" (с)
Коментувати
Геннадий Григорьевич
первое- это необходимо отделить науку от образования... у преподавателя тяжелый и высокопрофессиональный труд, но он не ученый,а скорее всего доктор педнаук, если нет научного вклада в его дисциплину... ученый это не обязательно преподаватель вуза, но он внес научный вклад или другими словами углубил знания в своем направлении... как-то так
Микола
Думаю це Вам, шановна, потрібен ремонт, але нажаль "таке" не ремонтують.
Симеон Великий
Коли я чую від нуворишів- типу Новосад чи Стадного про великі суми на науку чи освіту, неефективне іх використання , я дурію!! Немає за що купити катріджу чи дати грошей на хліб, а ці юродствують, звинувачують вчених у всіх гріхах... Вже три місяці , як провели конкурс проектів , а ніхто незбирається нічого фінансувати. Дадуть мізерні копійки у березні чи травні, поки тендер - мендер і кінець року!!?? П. Новосад- швидше, швидше! Часу немає!!!?!