Три області проведуть пілот з фінансування профосвіти

Фінансування професійної освіти трьох міст відбуватиметься за рахунок обласних бюджетів

Три області проведуть пілот з фінансування профосвіти

До 2022 року фінансування регіонального замовлення у закладах професійної освіти міст Вінниця, Одеса та Суми відбуватиметься за рахунок обласних бюджетів, а не міських. Відповідний проект реалізує Міністерство освіти і науки.

Умови, за якими проходитиме пілот, були схвалені на засіданні Кабінету Міністрів.

«Коли більшість бюджетних місць у профтехах почали фінансуватись із бюджетів областей та міст-обласних центрів, ми отримали багато проблем із системою управління закладами та формуванням замовлення. Такий підхід заважає створити цілісну систему освіти, яка відповідатиме на потреби усього регіонального ринку праці», — відзначила міністр освіти Ганна Новосад.

Вона пояснила, що в містах-обласних центрах працює багато профтехів із дуже різними профілями — і аграрні, і технічні, і будівельні тощо. Історично далеко не всі вони готували людей для роботи у містах, значна частина розташовувалась в обласному центрі через логістичну зручність, однак більшість дітей, що там навчались, були з сільської місцевості.

«Зараз містам невигідно фінансувати такі заклади, але для регіонального ринку праці вони відіграють важливу роль. Це призводить до штучного урізання кількості бюджетних місць, а найбільше у такій ситуації страждають роботодавці. Це рішення запроваджує модель, де всі заклади будуть знаходитися в управлінні та на фінансуванні області, а та вже формуватиме замовлення відповідно до потреб усього регіонального ринку праці», — додала міністр.

Запуск пілота планується вже з 1 вересня.

Освіта.ua
05.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
А де гроші
Згідно з інформацією, наданою Міністерством юстиції у відповідь на депутатський запит, зарплата заступника міністра юстиції Банчука О.А. становить 263631, 88 грн, Василика В.В. - 130084,15 грн, заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Гайченко А.В - 244230,16 грн, заступник міністра юстиції Коломієць В.Р. - 259965,94 грн, заступник міністра юстиції уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Ліщини І. Ю. - 288601, 49 грн, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Онищук О.М. - 260317, 24 грн.