У січні стартує масштабна реформа вищої освіти

Реформа вищої освіти змінить механізм фінансування та управління українськими вишами

У січні стартує масштабна реформа вищої освіти

Вже з 1-го січня 2020 року в Україні розпочнеться масштабна реформа вищої освіти. Про це розповіла міністр освіти і науки Ганна Новосад під час презентації концепції реформи ректорам вишів.

За словами міністра, реформа змінить механізм фінансування та управління закладами, а також розширить можливості для освіти дорослих.

«Сьогодні ми мусимо констатувати, що якість вищої освіти не відповідає очікуванням роботодавців, студентів та суспільства загалом. На жаль, понад 70% українців вважають якість вищої освіти в Україні середньою, низькою або дуже низькою», - зазначає Ганна Новосад.

Також вона повідомила, що у 2019 році серед офіційно зареєстрованих безробітних майже 50% складали люди з вищої освітою. Для порівняння — частка безробітних із професійною освітою нараховує 30%.

«Оцінка студентів теж є промовистою — опитування показують, що майже 40% студентів вважають, що зміст освітніх програм не відповідає потребам ринку праці. Одна з основних причин цієї ситуації — те, як діють стимули та правила гри в нашій системі вищої освіти. Система фінансування та управління не дає заслуженої винагороди найкращим викладачам та найбільш ефективним закладам вищої освіти. Реформа має це змінити», — відзначила Ганна Новосад.

Розроблена Міністерством освіти і науки концепція має кілька базових напрямів: зміна підходів до розподілу бюджетних коштів та фінансування загалом, управлінська автономія, оновлення правил роботи з ректорами, створення нових наглядових органів та розширення можливостей для освіти дорослих.

Концепція реформи управління закладами вищої освіти

Освіта.ua
24.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Всевидюще око
Бізнес не платить податки? А хто в парламенті сидить?? Багато вчителів?? Немає!!!!??? Бо Ми , дурбели, голосуємо за цих бариг, а тоді стогнемо. Хочете жити , як у Швеціі=-= тоді підтримуйте ліві сили!!
Cirius
Для Володимир. Судячи з дописів МОНУ там усе знають і навіть читають те, що ми тут з Вами пишемо. Все упирається в кошти. Коли половина бізнесу не платить чесно податки і в тіні крутиться майже ще один бюджет, спробуйте бути таким мудрим як на Заході, де Євросоюз усе підпирає коштами, та й традиції так красти як у нас у них немає. Ви усе написали правильно, але як примусити бізнес чесніше працювати, до кожного приставити поліцая? Де їх стільки чесних узяти? Поки не вирішимо цього головного питання усі наші добрі наміри залишатимуться на папері. Або ми їздимо на тойотах та мерседесах і гробимо державу, або ми спочатку будуємо сильну державу для всіх українців, а вже потім пересідаємо на класні автівки власного виробництва, як у Швеції.
Червень
Для міністра Новосад та іі епігона Стадного в Новорічну ніч мусить пролунати пісня- «Бери шинель..»
Володимир
Мені цікаво, чи читають ці коментарі чиновники міністерства? В учбових закладах 100% рівень корупції. А ви знаєте, що таке робота на склад? Це, коли виготовляють продукцію, яку ніхто і ніколи не буде купляти. Точно так же із випускниками українських технікумів і Вишів. Чому наші специ працюють чорноробами за бугром. Вони нікому не потрібні. Там зовсім інші технології. Хоча я знаю випадки, коли наші випускники медуніверситетів після оволодіння мовою і проходження фахових курсів, працюють в Польші лікарями. Є попит на програмувальників. Перелік таких спеціалістів, які можуть використовувати здобуті в Україні знання, обмежений. Коли я чую мову оцих міністерських неучів, що ми повинні збільшувати підготовку спеців робітничих напрямків, то хочу сказати, що науково технічний прогрес не стоїть на місці. З таким підходом ми отримуємо на виході спеціаліста, який нікому не потрібен. Якщо взяти ринок праці США, то в переважній більшості за проміжок часу, коли працівник працює, він змінює 6-7 професій. Тому мають бути створені спеціалізовані заклади по перекваліфікуванню спеців. В Польші в таких закладах викинули старе обладнання, а завезли таке, що лише починає поступати на виробництва. Далі коментувати не буду, не вистачає духу.
Сізіфчик
Для Володимир: ну і професор- пропонує готувати всіх на новому обладнанні, щоб на заході добре адаптуватись... Нахрена?
Коментувати
Василь
Основна проблема не в освiтi, а в державнiй економiчнiй полiтицi. В Украiнi величезне безробiття, викликане деiндустрiалiзацiэю та вiйною. Те що багато украiнцiв мають вищу освiту це прекрасно. Проблема в тому, що на практицi отримавши диплом, людина не може собi знайти гiдноi роботи та гарноi зарплати. Через безробiття вiдправляються на заробiтки до iнших краiн. Освiтня система Украiни була побудована для передовоi промисловоi краiни, якою вона була ще два - три десятилiття тому. Для населення в 52 млн. А зараз бiля 30 млн. Для сьогоднiшньоi Украiни - аграрноi супердержави ???????????? , вища освiта в такому обсязi, як вважаэ керiвництво краiни, непотрiбно. Тому в ходi реформи пiд нiж потрапить багато ВНЗ та викладачiв. Замiсть розбудовувати економiку - скорчують освiту.
Шевченко їїfrom SKY
Дурбелики за кермом країни Викореніть корупцію і навчіть дітей (людей) думати та й нафіг треба ті реформи Надія похована ще з козаками
Cirius
Для Шевченко їїfrom SKY: Для Василь: А хто у цьому винен? Ми з Вами, бо саме ми вибрали таку ВР як була і таку, яка є. Якщо ВНЗ заповнені на 60%, краще їх добивати, чи реформувати і створити повноцінні НЗ? Економіку в один місяць чи рік не створиш, а за які шиші утримувати стільки непотрібних вишів? Якщо у вашому магазині товар не продається Ви будете далі його завозити, чи може подумаєте про переспеціалізацію?
Коментувати
Бойко Ольга
Досить небезпечною вважаю звичку " техно-влади" зловживати виразом " правила гри ". Стосовно шоу кварталу це не викликає негативу . А , ось , по відношенню до освіти , економіки , політики , медицини...Це виглядає , м’яко кажучи , недоречно. Системний підхід , стратегія викликають увагу і бажання прислухатися або навіть обміркувати . Може термін 5 років владою сприймається як квест ?
НовіковОлег
Реформа вищоі освіти? Є стратегія промисловоі політики, є розуміння кого готувати, і скільки,бізнес висунув вимоги до змісту програм, уряд стимулював роботодавців до співпраці з вузами, створені бази практик, налагоджено дослідниццтво, введені стимули для викладачів, зміцнено мтб, збудовані нові лабараторіі, гуртожитки , басейни.... Та хоч стандарти освіти розробили???? НІЦ НІЧОГО! Просто придумали як гарненько причавити внз під гаслом реформ, поділити Формульн дірку від бублика.
Сirius
Для НовіковОлег: Так думають люди, які ніколи не заробляли грошей важкою працею. Ви усе гарно намалювали, тільки забули вказати де на це усе взяти кошти?-дослідництво, стимули і т.д. в умовах, коли 50% економіки не платить податки в повному обсязі. У німеччині 90 млн.населеня на 180 ВНЗ, у нас 4о млн і маємо майже 400.То ми не марнотратники? І це при тому, що ці ВНЗ завантажені лише на 5о-60% свох проектних можливостей. Перетворили ВНЗ в кормушки для тих, хто не хоче працювати руками і створювати справжнє матеріальне багатство країни. Лише 5 зі 100 людей мають вроджені здібності для управління, на біса нам стільки "дипломованих" бездар-паразитів? Ми ніколи не будемо заможними при такій психології мислення: давай усім по ложці, а хто покладе у цю ложку щось? Що краще, робити реформи, щось змінювати, нехай з помилками, чи сидіти як собака на сіні-сам не гам і другому не дам?
Украінець
Чуєш , друже! Ніхто не проти ліквідаціі псевдовишів. Але без стратегіі розвитку економіки ніякоі освіти бути не може! Іще- кошторис одного гарного вузу Німеччини ( ім. Гумбольдів) більший 284 наших( іх не 400). Тому і тяжко працюєш, бо Украіну взяв в своі руки Сорос і К‘ . Читай Джуліані. А щодо бездар- це твоі діти і поміркуй, що краще , чи в тюрмі сидітимена твоій шиі, чи вчитеметься?!! А ці реформатори= це руйнатори. Капець!!
Cirius
Для Українець. Без вищої освіти сидітиме в тюрмі, а з нею ні? Щось тут логікою не пахне. Багато прекрасних професій просто не потребують класичної ВО, але ділки від освіти загнали ці спеціальності у ВНЗ, аби мати кормушки для себе,користуючись марнославством українців. Мій племінник має диплом с/г інституту, не був на лекціях,заліки отримував за гроші. Працює в Італії по ремонту машин, вчився на роботі. Таку ВО Ви пропагуєте?
Коментувати
Салтановка
Спасибо Новосад и стыдному- шарову за реформы. Наконец на всем наступитконец! Антиукраинские силы гуляют.,,..
Харьков
Наконец то, давно нужно эту сферу реформировать и повысить качество образования, чтоб молодые ребята не в Польшу ехали, а дома учились. Дай бог, сил и здоровья Новосад Анне и ее команде. Почитал ниже комментарии, судя по всему "вечные" ректоры и их "немолодые команды" не сильно рады новым KPI, конечно проще было без них убивать образование, но все лавочка закрылась.
Дмитрий
Для Харьков: +++, только и орут что «образование уничтожают», а по факту пытаются убрать бездельников которые ничему не учат и по другому не могут
Олександр
По-перше, у Польщу студенти їдуть для того, щоб залишитися працювати в ЄС. Там вищі зарплати. Будуть у нас робочі місця з такою зарплатою, відтоку не буде. По-друге, будь-яка якісна реформа потребує значного фінансування. Без цього, отримаєте те, на що вистачило коштів. Ті ж поляки "вливають" у сферу освіти чималі кошти.
Селедкин
Реформиовать уменьшая финансы?? Делая профессора нищим? Спасибо....
Коментувати
Василь
Перевірте Вище професійне училище 29 м.Львова. От де директор під кримінальною відповідальністю вкрав гроші в училища,суд триває два роки він так платить в суді і тягне і тим самим далі на посаді директора те саме робить. А ви перевірте прошу. Директор Стецький Роман Васильович
Лейбниц
Господа Новосад иСтадный ! Вы хоть одну лекцию в своей жизни прочитали, хоть один опыт провели, статью накрапали в Скопусе?? Шо ж Вы , детки, нас реформируете?? За что?
Сігізмунд
Ну ,нарід, бережіться!! Новосад іде і Гончарука веде!! Кінець украінським вузам!!! Студенти- до польщі,професори на біржу!
Петрович
Кафка! Чуєш? Вищу освіту реформуватиме персонаж без вищої освіти!???!!!!????!!!!?!!!!?!?
Одесса Мама
Пришла Новосад на совещание- сказала, что 70% людей считают образование некачественным . Развернулась и пошла на заседание кабмина. Ректоры вылупили глаза и сказали- нахрена нас сюда позвали? Потом стадный молол о том , что когда вузам денег дадут 80% от прошлого года , то им лучше станет жить... Очень «серьезное» совещание.
Рудяшкін
Робіть вже щось! Задовбали вже з цими концепціями.
Імя
Для Рудяшкін: по вашему, они мало наробили вже?
Коментувати
Імя
Как сказал гениальный кандидат наук Виталий Кличко, готовьтесь к земле, коллеги.
Юрий
Для Імя: Новосад разом із Гріневич отправить на ферму нехай там реформи проводять і зарплату прожитковий мінімум платить
Сакура Рівненська
Гриневич -це суцільний жах , а про Ганю Новосад просто не варто говорити , укр. освіті прийшов кінець!Де вони беруть ціх йолопих? ГАНЬБА!
Євген
Ураааааа, дочекались!!!
Коментувати