МОН має намір реформувати професійну освіту

У державному бюджеті закладено у 5 разів більше коштів для створення навчально-практичних центрів

МОН має намір реформувати професійну освіту

Реформа професійної освіти є одним із основних пріоритетів діяльності Міністерства освіти у 2020 році. Про це розповіла міністр освіти і науки Ганна Новосад під час відкриття навчально-практичного центру з електротехнічних технологій у Свалявському професійному будівельному ліцеї.

За словами міністра, саме тому в державному бюджеті закладено у 5 разів більше коштів для створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням. У 2020 році на ці потреби заплановано витратити 259 млн грн.

«Ми розуміємо, що якщо ви визначаєте щось пріоритетом, то ви маєте в це інвестувати. Тому окрім європейських коштів, які нам вдалося залучити в межах проекту EU4Skills – 58 млн євро, ми інвестуємо з держбюджету. 2020-го це буде в 5 разів більше коштів, ніж минулоріч», – відзначила Ганна Новосад.

Освіта.ua
06.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Oksana Peresunko
Профосвіту реформують уже багато років. Прийміть, нарешті, закон про професійну освіту. Оце і буде конкретним зрушенням до реформ.
Tet-a-tet
Для Oksana Peresunko: Навіть недосконалий Закон- це краще, ніж те що сьогодні є. Передали заклади ПТО на місцевий рівень- урізали фінансування і заборонили перепрофільовувути непотрібні. Місцева влада у відповідь зменшила держзамовлення-ПТУ стали ще менше отримувати коштів. Кажуть їм заробляти самим, а підприємець платить за конкретну роботу, а не за тренінг учня. А що може робити на підприємстві вчорашній дев*ятикласник? Стільки монівських чиновників як товкли воду в ступу, так і товчуть.
Коментувати
unforgiven 2
Повністю ліквідувати, знищити, закрити... Принцип такий: немає професійної освіти - немає проблеми...
k.jones
Тільки дурень або фанат піде працювати в ПТУ.
12345
Пример. Рассказывала мой парикмахер. Каждое лето у них учатся девочки - школьницы 9-10 класс. Приводят мамы. Приставляют к мастерам (за деньги). Практика - на дедушках-пенсионерах бесплатно. Чтобы после 11 класса сразу идти работать. Я спросила - а почему не в училище? Ответ - ТАК В УЧИЛИЩЕ ЭТОМУ НЕ УЧАТ, ТАМ ТОЛЬКО ТЕОРИЯ ВСЯКАЯ. Так о какой базе идет речь, если здесь только ножницы нужны и то дело не идет?
Qwe
Для 12345: учать в училищі. Туди спеціально приходять аби постригтись безкоштовно. В мене в знайомої донька вчилась на перукаря, то вона всіх знайомих просила ходити стигтись (і я ходила). Просто не всі ризикують. А до кравців спеціально наші знайомі ходили аби їм недорого та під наглядом майстра пошили. Казали: "значно дешевше ніж в ательє і майстр дивиться аби не напартачили".
Коментувати
Sirius
Без оптимізації мережі закладів ПО та впорядкування їх фінансування мета досягнута не буде. А ще мусите зрозуміти, що профосвіта річ вартісна. Ні один спеціаліст, що себе поважає не піде в училище навчати учнів за цю жалюгідну оплату, тому допрацьовують пенсіонери, інваліди та бездарі, яким нікуди податися. Навіть якщо Ви оснастите ПТУ найкращим обладнанням талановиті майстри не це не купляться, а ті що є на ньому працювати не вміють або не хочуть. І якщо добре порахувати, то виявиться, що на повцінні заклади ПО у держави немає коштів і єдиний вихід- це приватизація тих училищ, які не зачіпають потреб у кадрах для життєво важливих галузей господарства. У цілому світі фірми самі готують собі кадри за своїми програмами і стандартами, чому ми продовжуємо для приватних підприємств готувати кадри за державний кошт? Тому, що МОНУ дуже хочеться зберегти купу чиновників, що присмокталися до бюджетної годівнички і імітують бурхливу діяльність на горбах підлеглих.
Майстер
Для Sirius: провокатор грязний! Було 1460 ПТУ , стало 710 . Куди дальші??
Василь  Шминдрук
Для Майстер. Ви живете в паралельній реальності. На 52 млн. громадян країни було 1460 ПТУ. І навіть тоді училища були в надлишку, бо абітурієнтів везли вагонами із Середньої Азії. Я ті часи застав. А зараз нас якщо і є 35 млн., то це велике щастя.
Коментувати