Виші зможуть скасовувати дипломи через плагіат

Порушення студентами академічної доброчесності може привести до скасування ступеня вищої освіти

Виші зможуть скасовувати дипломи через плагіат

Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти», який містить норму про можливість скасування вишами рішень про присудження ступеня вищої освіти через плагіат.

Зокрема, у законопроекті йдеться про те, що рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації може бути скасоване закладом вищої освіти у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності: академічного плагіату, самоплагіату, фабрикації або фальсифікації.

Освіта.ua
12.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Евгений Гаев
А що робити з тими корумпованими Вченими (так би мовити) Радами, які надали їм ті ступені?
Евгений Гаев
Та ви шо? Сенсація! Може, відмінять ступень доктора проФФесору януковичу? Може, університет ім. Т.Г.Шевченка відмінить доктора з інформатики проФФесору, ворюзі Луцькому Максиму? А що робити з тими корумпованими Вченими (так би мовити) Радами, які надали їм ті ступені?
Dmitro
Вот интересно, по факту хранят эту всю муть 5 лет в ВУЗе, потом уничтожают вместе с электронным носителем. Это получается надо заставить выпускников самих себя заложить сдав работу, которую они защищали бог знает когда? У МОНа маразм крепчал. Ребят, кто защищался больше 5 лет назад можно спать спокойно XD
Андрюха
Для Dmitro: через 5 років знищують паперову версію, електронну зберігають дальше
Dmitro
Удачи, на диске оставил поврежденный файл.
к.т.н., доц.
Для Dmitro: До літа минулого року збирати електронні версії випускних робіт не було передбачено нормативними документами - це була чиста самодіяльність кафедр. З літа минулого року електронні версії робіт зберігаються в ОФІЦІЙНОМУ сховищі ЗВО (туди їх розміщує спеціально навчений і офіційно затверджений працівник). Так що навіть якщо на кафедрі і зберігається якийсь архів робіт - він не має ніякої юридичної сили. Завжди можна сказати, що текст спотворено тощо. Так що дійсно, можна спати спокійно.
Коментувати
Serge Hunk
Ще ж можна скасувати норму, що повна загальна середня освіта є обов’язковою. Забирати атестати, за списування, - і тоді взагалі до університетів ніхто не вступатиме)).
Loki
Дипломна робота захищається перед комісією. Також у студента, що виконує дипломну роботу є керівник, а дипломна робота має пройти попередню оцінку рецензентом. Відкликання диплому означає, що всі ці люди не виконали своєї роботи. В реаліях України жоден ЗВО такого не зробить. Але це можна використати для того, щоб, наприклад, прибрати якусь людину з посади. По дзвінку "з гори" диплом забирають, а наявність вищої освіти обов’язкова умова для більшості впливових посад. Закон то правильний, в більшості цивілізованих країн воно так і є (і має бути), але в нашій країні правильно воно не працюватиме.
к.т.н., доц.
Для Loki: Не треба приплітати керівника! Він не повинен тримати в голові всі дипломні роботи всіх часів. На плагіат перевіряє офіційна особа від кафедри за допомогою офіційно затвердженого програмного забезпечення. Єдиним автором роботи є дипломник.
Оксана
Керівник диплом у робить натяк ,не хочеш писати ,підійди там, до того . і диплом готовий . На кафедрах діє добре відпрацьована система продажу дипломів і курсових робіт. ОДИНИЦІ ПИШУТЬ САМІ.
к.т.н., доц.
Для Оксана: Залежить від галузі. На технічних спеціальностях це важко провернути. Багато креслень, а у членів ДЕК добра візуальна пам’ять. Та й "лажа" помітна одразу. Керівник і члени ДЕК не підставлятимуть себе, принаймні, без ну дуже вагомої причини.
Коментувати
М. Перебийніс
Який придурок водить рукою цього Мону,приббитими Зе- депутатами??Чим гірше- тим краще!!! Нахрена ви ввели Зно для випускників коледжів, для вступу в магістри?? Ідіоти.,
мед
Как пчелы могут быть против меда, то есть вузы будут забирать дипломы у своих бывших выпусников, чтобы сделующие абитуриенты их десятой дорогой обходили. Проверять на плагиат в общей базе и отбирать может только независимая структура.
avatar13
А при чому тут плагіат?! взагалі вже з ума зійшли. виходить, що скоро не можна буде з інтернету брати інформацію?! скоро й різких рухів й вдихань не зробиш - і за це будуть дипломи відбирати. ні стиду, ні совісті не мають ці кляті "чиновники" і "міністри". ГАНЬБА!
Emilly_Guner
Для avatar13: ибо нечего дипломы покупать. У нас из 60 человек потока реальных две дипломных работы было . У меня разработана игра, уникальная - проверить легко. И у одногруппника какое то приложение уникальное. Все остальные сдавали работы 7 годичной давности, перекупали работы других универов, качали с интернета дипломные работы и т.д. По-моему надо отбирать у таких недоспециалистов дипломы. Только проверять это должно министерство, ибо универ никогда в жизни не пойдет на то чтобы скзаать что кто то купил диплом
Коментувати
Дмитро
Да не вопрос, тогда возвращайте деньги потраченные на учебу за весь этот период! Слабо???
Оксана
Для Дмитро: Цілком згідна з вами. Тому у нас такі спеціалісти . Усе починається зі школи і університету. Мій син не платив і йому на кафедри на 5 курсі не дали вступити в магістратуру
Коментувати