Наука має стати інтегральною частиною вищої освіти, - МОН

Учені мають отримати умови для досліджень і бути інтегровані у міжнародний простір

Наука має стати інтегральною частиною вищої освіти, - МОН

Наука має стати інтегральною частиною вищої освіти. Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

За її словами, необхідно зробити так, аби українські вчені мали належні умови для своїх досліджень і були інтегровані у міжнародний освітній простір.

Міністр зазначила, що вже до кінця року має запрацювати Національний фонд досліджень - це вперше створена установа, яка фінансуватиме наукові дослідження на грантових засадах.

Також до кінця року планується внесення змін до законодавства щодо спрощення використання грантів.

«Інвестуємо суттєво в наукове обладнання і створення умов через так звані центри колективного інвестування. До кінця року хочемо дати університетам більше 100 млн грн для того, аби вони профінансували це наступного року», - повідомила міністр.

Окрім цього, Ганна Новосад зазначила, що продовжиться інтеграція в європейську науку. Зокрема, протягом наступного року буде підписана Угода з ЄС про приєднання до рамкової програми Horizon Europe, яка дозволить нашим науковцям, разом з європейськими, брати участь в різноманітних проектах.

Освіта.ua
11.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Хімік
Переконаний, що мертвонароджений Національний фонд досліджень не запрацює, бо: - там немає менеджерів; - кошти , які виділені , є сміхотворними; - там будуть пастись лише вчені Нану, без внз. Бізнес залишається збоку . А в Мон немає кому захистити науку в уряді. Новосад надіється на Фонд!? А сама що??
Оракул
Для Хімік: А хіба в внз ще є наука? Здається вся вже випарувалась. А наші менеджери нікому не потрібні. Організувати експертизу проекту на грант не складно. Так що Вас не влаштовує?
Коментувати