135 вишів претендують на базове фінансування науки

Серед найкращих університетів за спеціальною формулою будуть розподілені 100 млн грн

135 вишів претендують на базове фінансування науки

Цього року 135 вишів претендують на те, щоб вперше отримати кошти на так зване базове фінансування науки. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Планується, що за результатами проходження незалежної атестації, серед найкращих університетів за спеціальною формулою будуть розподілені 100 млн грн.

За словами заступника міністра освіти і науки Юрія Полюховича, на цей рік держава вперше передбачила кошти на підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень і розробок в університетах – так зване базове фінансування.

«Це 100 мільйонів гривень. Так ми дамо можливість кращим не залежати тільки від конкурсних грошей, а мати певну основу для побудови тривалої дослідницької політики. Це буде один з перших кроків до того, щоб концентрувати ресурси там, де є успішна і передова наука», – зазначив Полюхович.

У Міносвіти зазначають, що оцінюватиметься не університет у цілому, а окремі наукові напрями – їх визначено 7. Загалом виші подали 350 заявок за науковими напрямами: суспільні науки, технічні науки, математичні та природничі науки, гуманітарні науки та мистецтво, біологія та охорона здоров’я, аграрні науки та ветеринарія, воєнні науки та національна безпека.

«Те, що найбільше заявок ми отримали за напрямом «Суспільні науки», є досить показовим. Це один з результатів того, що вже багато років у нашій країні всі хочуть бути юристами та економістами. Перекіс на ці спеціальності в сфері вищої освіти має відповідний ефект і для науки. І ми дуже сподіваємося, що незалежна атестація дасть можливість змінити ситуацію на краще», – наголосив перший заступник міністра.

Під час засідання Комісія затвердила попередній склад експертних груп за кожним напрямом. Ці експерти до 10 листопада проведуть експертизу за поданими матеріалами. Для цього було затверджено спеціальну методику, яка враховує широкий спектр показників наукової діяльності закладу за останні 5 років. Зокрема, оцінюватиметься новизна та практична цінність наукових результатів, інтегрованість у світовий освітньо-науковий простір, перспективи розвитку тощо.

Свої висновки експертні групи нададуть атестаційній комісії, яка має підготувати узагальнений висновок. Після цього МОН повинне затвердити результати атестації та оприлюднити на своєму сайті.

Освіта.ua
17.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Торба
От би розігнали цю гуманітарно-соціальну братію. Науки нуль, одна шкода та говорильня всього, що лізе на язика. І це видається за науку. І поки її не зупинити, вищій освіті каюк. Ганьба!