В уряді планують збільшити кількість ІТ-фахівців

ІТ-галузь росте на 25-30 тисяч спеціалістів щороку, а виші випускають лише 16 тисяч студентів

В уряді планують збільшити кількість ІТ-фахівців

У найближчі десять років креативна індустрія отримає чіткі та стабільні правила роботи. Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією.

«Наш Уряд налаштований створити максимально комфортні умови для роботи ІТ-індустрії, щоб галузь зростала ще більше та швидше. Однією з проблем, яка стримує сьогодні розвиток ІТ-галузі, є брак кадрів. Галузь росте на 25-30 тисяч спеціалістів щороку, а університети випускають лише 16 тисяч студентів. Саме тому ми ініціюємо створення Фонду IT Creative. Фонду розвитку людського капіталу, який буде виховувати нових кваліфікованих спеціалістів для галузі», – сказав Гончарук.

За його словами, гроші з цього Фонду підуть на фінансування трьох напрямків: створення нових кампусів та курсів для ІТ-спеціалістів, фінансування стипендій студентів українських ВНЗ та на гранти для молодих вчених.

Прем’єр-міністр також додав, що Фонд IT Creative буде створено за участі міжнародних організацій, представників ІТ-індустрії та держави.

«Я вірю в те, що Фондом мають опікуватись саме представники галузі. Бізнес може об‘єднатись, домовитись між собою про правила, поставити менеджмент і керувати цим Фондом самостійно. А ми з боку уряду будемо допомагати вам в цьому», – пояснив прем’єр.

Фонд IT Creative фінансуватиметься за рахунок спеціального збору, який зростатиме від 1% у 2020 році до 5% у 2024 році. Очікується, що Фонд запрацює у 2020 році, а його наповнення складатиме 0,5 млрд грн і буде надалі зростати. Над питанням створення Фонду та розробкою його моделі давно працює Офіс ефективного регулювання (BRDO) разом з зацікавленими сторонами. Вже розроблено законопроект, який найближчим часом представлять у парламенті. Нова модель буде абсолютно добровільною, обов'язкового переходу на неї не передбачено.

Нова опція дозволить забезпечити ІТ стабільну прогнозовану роботу компаній, можливість довгострокового планування, унеможливить спекуляції навколо теми прихованих трудових відносин. Так, для компаній, що працюють за такими умовами, законодавчо усувається ризик перекваліфікації відносин у трудові.

«Ми чудово при цьому розуміємо, що бізнесу некомфортно розвиватись в умовах існування старого ще радянського Трудового кодексу, який був прописаний для роботи великих заводів та точно не для якихось креативних галузей. До кінця року сподіваюсь, що спільно з парламентом ми вирішимо цю проблему», – додав Олексій Гончарук.

Освіта.ua
09.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
123
Замість збільшення кількості бюджетних місць-збільшення податків з айтішників) Здобули!
Відкрийте очі
Що там наверз цей прем`єр , важко зрозуміти. А все просто: треба збільшити держзамовлення , дати нові програми, зміцнити базу. Відправити кращих аспірантів в престижні виші на стажування!!! А він про якийсь фонд , гранти ... Муть якась. А що нині- держзамовлення скорочене , введене придурене Єві , не працює підготовче відділення , олімпіади.... А Мон працює проти Універі в відкрито.... ,
Для Відкрийте очі:
А вас не дивує, що половина тих майбутніх ІТ-шників мають заборгованості на сесіях з ІТ-дисциплін? То, можливо, й не треба відводити для них бюджетні місця? Можливо, буде краще, якщо приватні фірми самі фінансуватимуть підготовку своїх майбутніх працівників.
Сармат
От ти сволота підла! Провокатор. Безкоштовно- погано вчаться, а для бізнесу добре. Це пояснення суче знищення вузів. Дограєтесь!!
Віктор
Для Сармат: Навряд, чи бізнес фінансуватиме тих, що погано вчаться.
Коментувати