Уряд направив закон Про професійну освіту до ВР

Закон має системно перезавантажити всю ланку професійно-технічної підготовки

Уряд направив закон Про професійну освіту до ВР

Кабінет Міністрів погодив проект закону «Про професійну освіту» і направив його на розгляд Верховної Ради.

В уряді зазначають, що новий закон, після його ухвалення, має системно перезавантажити всю ланку професійно-технічної підготовки кадрів.

Проект закону, зокрема, переглядає зміст профосвіти, передає на місця управління цією системою, особливо в контексті замовлення та відповідності підготовки кадрів потребам місцевого ринку праці, відкриває можливості дуальної освіти – як визнаної світом практики підготовки робітників, а також надає можливості навчання для людей з особливими освітніми потребами.

Такий підхід має покращити не тільки якість підготовки, а й її відповідність сучасним вимогам промисловості й виробництва.

За словами Володимира Гройсмана, важливо, аби молодь отримувала конкурентну освіту, яка дає хороший життєвий старт, а економіка – якісні кадри.

«Цього року буде створено 150 центрів профтехосвіти. А ухвалення закону врегулює багато питань, в тому числі залучення місцевої влади до розвитку профтехнавчання в рамках децентралізації. Так ми зробимо великий крок вперед в оновленні цієї сфери», - сказав прем’єр.

Освіта.ua
10.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мария
Отчисляют с колледжей и ломают жизнь детям.Наши дети берут пример с наших "грамотных" политиков,учатся правильной речи у "цвета "нашего общества.Почему не начали проверку знаний укр.языка с "головы"?
Оксана
Какой закон по техническим средним учебным заведениям. Если после второго курса по результатам зно детей отчисляют на улицу в 16—17 лет. Вы вообще кроме пиара и коррупции в свете образования о чем то думаете. Если ребёнок хочет получить техническое среднее образование и ему не нужно высшее зачем же отчислять. Ведь конкретно моему сыну после этого ещё учиться два года и зно всё равно не действительное. Какие лицемеры стыд!
989
Для Оксана: кого це виключають з ПТУ після незданих ЗНО? Що Ви несете. В ПТУ приймають без врахування результатів ЗНО і нікого не виключають. Може Ви плутаєте ПТУ з коледжами? То коледжі не мають жодного стосунку до середньої технічної освіти. Вони дають вищу освіту І рівня "молодший спеціаліст", на відміну від ПТУ, які дають диплом "кваліфікованого робітника". Жоден не має права вчитись в закладі вищої освіти без ЗНО. Тим, хто завалив, видають атестат, який би вони отримали після школи, і вони можуть йти працювати або вчитись в ПТУ.
Коментувати