Обговорення порядку скасування наукового ступеня

МОН пропонує до обговорення проект Порядку скасування рішення вченої ради про присудження наукового ступеня

Обговорення порядку скасування наукового ступеня

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Порядку скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня.

Проект розроблений Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти з метою реалізації пункту шість статті 6 та пункту дев’ять статті 19 Закону України «Про вищу освіту» та статуту Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Порядок визначає процедуру оскарження та скасування рішення спеціалізованої вченої ради (спеціалізованої ради з присудження ступеня доктора мистецтва) про присудження наукового ступеня у разі виявлення в дисертації (науковій доповіді) академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, порушень академічної доброчесності тощо.

У Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти зазначають, що нормативне врегулювання цього питання є надзвичайно важливим для наукового середовища і суспільства в цілому.

Передбачається, що унаслідок прийняття зазначеного порядку, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти отримає важливий інструмент для реалізації політики забезпечення академічної доброчесності.

Пропозиції, зауваження та запитання можна надсилати до 19 травня 2019 року на електронну адресу: [email protected] вказавши у темі листа назву проекту обговорення.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОЕКТ

Освіта.ua
30.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужий
Правильно- треба боротись за чистоту дисерт. робіт. Але Закон не має зворотньої сили. Не можна брати дисертацію 20 річної давності і через суперсучасні комп’ютерні програми її аналізувати ... Людина не знала, що в статті із посиланнями є три , скажімо, цитати без посилань?? Чи взято з інтернету??? Ніхто не допустив би 8 , якби були тоді такі програми!! Це ж захист і допомога. Положення повинно стосуватись з моменту прийняття Закону 2014 року!! Інакше- це маразм і все буде зупинятись судами.